انواع وام بانکی, تسهیلات ویژه زوجین

از کدام بانک وام ازدواج بگیریم؟

به دلیل افزایش هزینه های زندگی امروزه افراد نمی توانند بدون دریافت وام زندگی خود را به راحتی بگذرانند. در همین راستا معمولا تسهیلات ویژه ای برای قشرهای مختلف جامعه در نظر گرفته می شود. این تسهیلات انواع و مبلغ های متفاوتی دارند. وام ازدواج نیز از جمله تسهیلاتی است که به زوجین اعطا می کنند. زوجین می توانند برای دریافت این وام ها ثبت نام کنند. اما نکته حائز اهمیت این است که از کدام بانک وام ازدواج بگیریم. در بیشتر موارد مدارک لازم برای بانک ها مشابه است. البته دریافت وام از بعضی از بانک ها مزایای بیشتری دارد. با ما همراه باشید تا در این مقاله به معرفی بانک های مناسب برای دریافت وام ازدواج بپردازیم.

از کدام بانک وام ازدواج بگیریم؟

از کدام بانک وام ازدواج بگیریم؟

معرفی وام ازدواج

قبل از اینکه به بانک های فعال در زمینه اعطای وام ازدواج بپردازیم نیاز است که بدانید وام ازدواج چیست؟ در واقع وام ازدواج تسهیلاتی است که به زوجین اعطا می شود. این تسهیلات در سیستم بانکی کمترین میزان سود را دارند. همچنین شرایط پرداخت اقساط این تسهیلات نسبت به دیگر تسهیلات بانکی بهتر است. پس می توان گفت گرفتن وام ازدواج از نظر اقتصادی بسیار به صرفه است. شما می توانید با دریافت این وام ها نیاز خود را برطرف کنید . البته باید بسته به بانک مورد نظر شرایط و مدارک لازم را برای دریافت تسهیلات آماده کنید. به طور کلی مزایای دریافت این وام آنچنان زیاد است که خیلی از افراد سعی دارند از آن بهره ببرند.

معرفی وام ازدواج

معرفی وام ازدواج

بانک های اعطا کننده وام ازدواج

بانک های فراوانی وجود دارد که به اعطای تسهیلات زوجین می پردازند. شما می توانید با مراجعه به این بانک ها وام ازدواج را دریافت کنید. اما نوع بازپرداخت، اقساط این بانک هاو..معمولا باهم متفاوت است. اکنون به بررسی چند نمونه از این وام ها در بانک های  مختلف می پردازیم. در صورت علاقه مندی میتوانید از این بانک ها برای دریافت وام ازدواج استفاده کنند.

بانک ملی

بانک ملی از جمله معتبرترین بانک های کشور به حساب می آید.  این بانک نیز وام ازدواج را برای متقاضیان خود در نظر گرفته است. متقاضیانی که قصد دریافت وام از بانک ملی را دارند باید بدانند که سقف تسهیلات برای زوجین در صورت زیر ۲۵ سال سن برای پسر و زیر ۲۳ سال سن برای دختر ۱۵۰ میلیون تومان است. اما اگر این شرایط سنی نداشته باشد می توانند تا سقف ۱۲۰ میلیون تومان از بانک ملی وام دریافت کنند.

بانک های اعطا کننده وام ازدواج

بانک های اعطا کننده وام ازدواج

کارمزد در نظر گرفته شده برای این تسهیلات نیز ۴ درصد است. نوع ضمانت در نظر گرفته شده برای این تسهیلات نیز از طرف بانک ضامن رسمی است.  حداکثر زمان بازپرداخت برای این تسهیلات ۱۲۰ ماه است. متقاضیانی که وام 120 میلیون تومانی را دریافت کرده اند باید در هر قسط مبلغ یک میلیون و 363 هزارتومان پرداخت کنند.

بانک مهر ایران

بانک مهر ایران از جمله بانک هایی است که وام ازدواج را به جوانان اعطا می کند. این وام با طرح پیوند مهر ایران معرفی شده است. سقف این تسهیلات ۴۰ میلیون تومان است.  سودی برای این تسهیلات در نظر گرفته نشده است. فقط متقاضیان لازم است که چهار درصد کارمزد برای این تسهیلات به بانک بپردازند. برای دریافت و استفاده از طرح پیوند مهر ایران نیاز است که نوع ضمانت شما ضامن رسمی باشد. البته شرایط دریافت این وام فقط به همین موارد ختم نمی شود. متقاضیانی که دوست دارند از تسهیلات این بانک بهره ببرند حتماً باید به افتتاح سپرده قرض الحسنه در بانک مهر اقدام کنند.

بررسی شرایط وام ازدواج

بررسی شرایط وام ازدواج

اکثرا بعد از گذشت دو سال یا معادل 24 ماه بعد از سپرده گذاری  قادر خواهید بود از این وام بهره ببرید.  متقاضیان اگر از این تسهیلات استفاده کنند باز می توانند به صورت همزمان  از دیگر تسهیلات بانک مهر نیز بهره ببرد و محدودیتی برای آن ها ندارد. بازپرداخت 36 ماهه برای وام ازدواج بانک مهر در نظر گرفته شده است. متقاضیان برای هر قسط این تسهیلات باید یک میلیون و یازده هزار تومان بپردازد. البته هزینه کلی با توجه به دیگر هزینه ها به یک میلیون و ۶۶۰ تومان خواهد رسید.

بانک سامان

بانک سامان از جمله بانک های محبوب در اعطای وام ازدواج است. تسهیلات این بانک برای وام ازدواج دارای سقف ۱۵۰ میلیون تومانی است. متقاضیان برای دریافت این وام نیاز است که برای ضمانت سند ملکی داشته باشند. اکثر زوجین می توانند تا ۱۲۰ میلیون تومان وام دریافت کنند. البته در شرایط بعضی از بانک ها از جمله بانک سامان اگر زوجین کم سن باشند. یعنی پسر زیر ۲۵ سال دختر زیر ۲۳ سال سن داشته باشد می توانند تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان است از بانک تسهیلات دریافت کنند. میزان سودی که بانک سامان از متقاضیان دریافت می کند تنها ۴ درصد کارمزد وام است.

مدارک لازم برای وام ازدواج

مدارک لازم برای وام ازدواج

می توان گفت که این تسهیلات در بانک سامان بدون سود هستند.  اما در دریافت هر تسهیلاتی شرایط و اقساط آن ها است که حائز اهمیت است. اگر شما تسهیلات ۱۵۰ میلیون تومانی را از بانک سامان دریافت کرده باشید نیاز است که برای هر قسط مبلغ یک میلیون 3۶۳ هزار تومان پرداخت کنید. در صورت دریافت ۱۲۰ میلیون تومان وام ازدواج از بانک مسکن الزامی است که در هر بازپرداخت یک میلیون و 90 هزار تومان بپردازید.

بانک رفاه

متقاضیان در صورت علاقه مندی  می توانند از طرح پیوند بانک رفاه کارگران استفاده کنند. این بانک برای متقاضیان خود تا سقف ۲۰ میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته است. شرایط دریافت این وام کمی با وام های ازدواج دیگر بانک ها تفاوت دارد. به عنوان مثال متقاضیان برای دریافت این تسهیلات به افتتاح سپرده نیازی ندارد.  متقاضیان باید یک درصد سود در صورت دریافت این تسهیلات به بانک بپردازند.

برای ضمانت بازپرداخت تسهیلات نیاز است که ضامن رسمی داشته باشید. شرایط بازپرداخت وام ازدواج بانک رفاه ۳۶ ماه است. اقساط ماهانه در نظر گرفته شده برای این تسهیلات از طرف بانک رفاه در ماه برابر 5۶۴ هزار تومان است. البته نباید از بعضی نکات در دریافت این وام غافل شد. مثلا حقوق متقاضیان باید ۶۰ درصد تسهیلات باشد این امر برای اطمینان از توان بازپرداخت است. در صورت داشتن بدهی یا چک برگشتی به بانک نخواهید توانست از این تسهیلات استفاده کنید.

حداقل سن دریافت تسهیلات ازدواج

حداقل سن دریافت تسهیلات ازدواج

حداقل سن دریافت تسهیلات ازدواج

برای دریافت وام ازدواج محدودیت سنی وجود دارد. متقاضیانی که قصد دریافت این وام را دارند باید حتماً دارای حداقل سن دریافت تسهیلات باشند.  برای دختران ۱۳ سال تمام شمسی در نظر گرفته شده است. پسرانی که قصد  دریافت این وام را دارند باید ۱۵ سال تمام را داشته باشند. توجه داشته باشید در صورت عدم داشتن این شرایط گرفتن وام سخت است.

شرایط دریافت وام ازدواج از بانک

برای دریافت هر نوع تسهیلاتی نیاز است که شرایط خاص آن را دارا باشید. وام ازدواج نیز از این قاعده مستثنی نیست متقاضیان ابتدا قبل از ثبت نام برای دریافت وام باید شرایط خود را بررسی کنند. برای دریافت وام ازدواج نیاز است که تابعیت کشور ایران را داشته باشید. این وام به اتباع دیگر کشورها تعلق نخواهد گرفت. البته  ایرانیانی که در خارج از کشور سکونت دارند نیز می توانند این وام را دریافت کنند.

توجه داشته باشید که متقاضیان فقط یک بار می توانند این تسهیلات را مورد استفاده قرار دهند. البته این شرایط وجود دارد که اگر شما ازدواج ناموفقی داشتید و در ازدواج قبلی خود وام دریافت نکرده اید باز می توانید برای دریافت تسهیلات اقدام کنید. از نظر زمانی نیست باید بیشتر از ۲۴ ماه از زمان ثبت عقد شما نگذشته باشد البته این مورد استثنائات خاص خود را نیز دارد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت وام ازدواج

مدارک مورد نیاز برای دریافت وام ازدواج

مدارک مورد نیاز بانک برای دریافت وام ازدواج

اگر شما قصد استفاده از وام ازدواج دارید ابتدا باید بدانید که مدارک مورد نیاز برای این وام با دیگر تسهیلات کمی فرق دارد. ممکن است مدارک مورد نیاز برای این وام در یک بانک با بانک دیگر کمی متفاوت باشد. اما به طور کلی مدارک مورد نیاز را بیان می کنیم.

  • داشتن کارت ملی
  • حتماً برای دریافت وام ازدواج نیاز است که سند ازدواج و کپی آن را داشته باشید.
  • به همراه داشتن اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه الزامی است.
  • ضروری است که مدارک ضامنین شما که شامل مدارک شناسایی و.. هستند کامل باشند.
  • ذکر آدرس محل سکونت و کدپستی
  • و…..

دریافت وام ازدواج چه مدت بعد از ثبت نام ممکن است؟

مدت زمان دریافت تسهیلات بعد از طی کردن مراحل ثبت نام به عوامل مختلفی بستگی دارد. نمی توان به طور دقیق بیان کرد که شما چه موقع می توانید این تسهیلات را دریافت کنید. اما به طور کامل دریافت این تسهیلات بیشتر از سه ماه به طول نخواهد انجامید. از جمله عواملی که در طولانی شدن این مدت تاثیر گذار می توان به بانک و نحوه تامین منابع اشاره کرد.

ثبت نام زوجین برای دریافت وام

توجه داشته باشید که برای دریافت وام ازدواج هر دو زوجین لازم است که ثبت نام کنند. این وام فقط با مدارک یکی از زوجین اعطا  نخواهد شد. پس اگر قصد دریافت این تسهیلات را دارید حتما تمام مدارک که زوجین را تکمیل کنید. متقاضیان دو ماه پس از ثبت عقد می توانند برای دریافت این تسهیلات اقدام نمایند.

دریافت وام ازدواج چه مدت بعد از ثبت نام ممکن است؟

دریافت وام ازدواج چه مدت بعد از ثبت نام ممکن است؟

سخن پایانی

با توجه به مزایای فراوان وام ازدواج اگر شما شرایط لازم برای دریافت این وام را دارید بهتر است از آن غافل نشوید. متناسب با نوع بانکی که شما قصد دریافت این تسهیلات از آن را دارید می توانید  مدارک لازم را آماده کنید. اما ممکن است پروسه دریافت وام کمی زمان بر باشد. اگر شما عجله دارید میتوانید از مجموعه هایی کمک بگیرید. بعضی مجموعه ها به صورت دائم در ارائه خدمات به افرادی که قصد دریافت وام را دارند مشغول به فعالیت هستند. این مراکز با تجربه فراوان قادر خواهند بود خیلی سریع تر این وام ها را برای شما اخذ کنند.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “از کدام بانک وام ازدواج بگیریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *