انواع وام بانکی, وام سهام عدالت

از کدام بانک وام سهام عدالت بگیریم؟

قطعا بارها و بارها اسم سهام عدالت به گوشتان خورده است. این سهام بورسی به جهت حمایت از قشر فقیر و کم درآمد جامعه واگذار گردیده است. در واقع سهام عدالت نوعی یارانه نیز به حساب می آید. مبلغ این سهام به دو صورت 500 هزار تومان و 1 میلیون تومان برای افراد تعیین شده است و سود آن نیز در فواصل مشخص به حساب افراد واریز می گردد. حال رئیس جدید سازمان بورس اعلام نموده که دارندگان سهام عدالت به واسطه و پشتوانه این سهام می تواند تسهیلات بانکی و وام دریافت نمایند و یا از آن به عنوان یک وثیقه بانکی استفاده نمایند. این که شرایط دریافت و یا بازپرداخت وام به چه صورت است، به هر سهامدار چقدر تعلق می گیرد و یا این که از کدام بانک سهام عدالت بگیریم از جمله مهمترین سوالاتی است که ذهن بسیاری از کاربران را به خود مشغول نموده است و ما هم قصد داریم در ادامه این مقاله از سایت وام برتر به آن بپردازیم.

از کدام بانک وام سهام عدالت بگیریم؟

از کدام بانک وام سهام عدالت بگیریم؟

بانک های ارائه دهنده وام سهام عدالت

زمانی که سهام عدالت برای قشر ضعیف جامعه در نظر گرفته شد تا مدت زیادی افراد حق برداشت آن را نداشتند و فقط سود آن در فواصل زمانی مشخص در اختیار افراد قرار می گرفت. اما در سال های اخیر قوانین زیادی در خصوص این سهام وضع گردید که یکی از آن طرح آزاد سازی بود که عده ای توانستند تمام یا بخشی از سهام خود را به قیمت روز بفروشند. علاوه بر این طرح های دیگری از جمله کارت اعتباری و وام بانکی نیز مطرح شد.

دارندگان سهام عدالت با دریافت نمودن کارت اعتباری و وام می توانند از فروشگاه هایی که طرف قرارداد با بانک های ارائه دهنده تسهیلات هستند، کالا دریافت کنند. در واقع وام ارائه شده، تنها جهت خرید کالا های مختلف می باشد و برای مشمولان سهام عدالت 500 هزار تومانی و 1 میلیون تومانی در نظر گرفته شده است. بسیاری از عزیزانی که به دنبال دریافت این وام هستند در مورد نحوه دریافت آن و این که باید به کدام بانک مراجعه کنند اطلاع چندانی ندارد.

بانک های ارائه دهنده وام سهام عدالت

بانک های ارائه دهنده وام سهام عدالت

باید بگوییم که در ابتدای این طرح، بانک های ملی و تجارت خدمات مربوط به وام سهام عدالت را به متقاضیان ارائه می دادند اما در حال حاضر بانک های دیگری نیز مانند ملت، رفاه کارگران و صادرات نیز به لیست ارائه دهنده خدمات مربوط به تسهیلات سهام عدالت افزوده گردیده است.

چقدر با سهام عدالت می توان وام گرفت؟

از دیگر سوال های پرتکرار متقاضیان این است که با استفاده از سهام عدالت تا چه میزان می توان وام دریافت کرد و به بیانی دیگر سقف دریافت این وام چه میزان است. مبلغ دریافت وام سهام عدالت برابر با 50 درصد ارزش روز می باشد. به عنوان مثال اگر مبلغ روز سهام عدالت 500 هزار تومانی برابر با 14 میلیون تومان باشد، 50 درصد آن یعنی 7 میلیون تومان به متقاضی اعطاء می گردد. این مبلغ نیز برای سهام عدالت 1 میلیون تومانی دو برابر می باشد.

با توجه به این که ارزش این سهم وابسته به بازار صعودی و نزولی بورس است و روز به روز تغییر می کند، مبلغ دقیقی را نمی توان بیان نمود. البته برخی از بانک ها در این خصوص نیز قوانین و شرایط خاص خود را دارند. بانکی مانند تجارت و ملی اعلام نموده اند که میزان این وام برای متقاضیان حداقل دو و حداکثر ده میلیون تومان است.

چقدر با سهام عدالت می توان وام گرفت؟

چقدر با سهام عدالت می توان وام گرفت؟

نحوه بازپرداخت وام سهام عدالت

آگاهی از نحوه بازپرداخت وام سهام عدالت برای بسیاری از متقاضیان مهم است چرا که از این طریق می‎توانند بسنجند که آیا توان پرداخت اقساط آن را طی مدت زمان تعیین شده دارند یا خیر. باید بگوییم که نرخ سود این وام مانند اغلب وام های بانکی 18 درصد است.

برای بازپرداخت آن نیز به مدت 5 ماه به متقاضی تنفس می دهند یعنی در طول این مدت اشخاص هیچ مبلغی را پرداخت نمی کنند اما پس از گذشت 5 ماه طبق جدول اقساط تعیین شده از سوی بانک، مبلغ وام بایستی پرداخت شود. همچنین مدت زمان پرداخت این وام برابر با 36 ماه یا همان 3 سال است. از آنجایی که هر بانک در این امر نیز شرایط مختص به خود را دارد متقاضی بایستی با مراجعه به بانک مد نظر در مورد چگونگی پرداخت، اطلاعات لازم را کسب نماید.

نحوه بازپرداخت وام سهام عدالت

نحوه بازپرداخت وام سهام عدالت

شرایط لازم برای دریافت وام سهام عدالت

یکی از اصلی ترین شروط برای دریافت وام این است که متقاضیان دارای سهام عدالت باشند و چه آن هایی که روش مستقیم و چه آن هایی که روش غیر مستقیم را برای فروش انتخاب نموده اند نباید هیچ میزانی از سهام خود را فروخته باشند. حتی اگر یک سهم در پرتفوی فرد توقیف شود یا به فروش برود، قادر به دریافت وام سهام عدالت نخواهد بود. همچنین سرپرست خانواده برای دریافت این وام باید یارانه بگیر باشد. افراد اگر شرایط لازم برای دریافت وام سهام عدالت را داشته باشند باید ابتدا در سامانه سجام ثبت نام کنند و مراحل اهراز هویت خود را به طور کامل انجام دهند. همچنین متقاضی بایستی در بانکی که قصد دریافت وام را دارد، حساب باز کند.

شرایط لازم برای دریافت وام سهام عدالت

شرایط لازم برای دریافت وام سهام عدالت

مدارک مورد نیاز برای دریافت وام سهام عدالت

قطعا برای دریافت هر وامی از جمله وام سهام عدالت نیاز به یکسری مدارک می باشد ولی از آنجایی که فرد ابتدا در سامانه سجام ثبت می کند و مراحل احراز هویت را انجام می دهد نیاز به مدرک خاصی نمی باشد. تمام اطلاعات به صورت سیستمی و اتوماتیک برای بانک ارسال می شود. بدین ترتیب افراد با به همراه داشتن تنها کد بورسی و کد ملی می توانند برای دریافت وام اقدام نمایند. البته برای هر بانکی وجود شناسنامه و کارت ملی به عنوان مدرک شناسایی مورد نیاز می باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت وام سهام عدالت

مدارک مورد نیاز برای دریافت وام سهام عدالت

نحوه درخواست برای دریافت وام سهام عدالت

برای دریافت این وام به دو شیوه حضوری و غیر حضوری می توان اقدام نمود. در روش حضوری متقاضی مستقیما به بانک مد نظر مراجعه می کند و درخواست خود را به صورت حضوری ارائه می دهد. در روش غیر حضوری نیز درخواست و ثبت نام در بستر اینترنت و از طریق اپلیکیشن های مختلفی انجام می گیرد. به عنوان مثال متقاضی اگر قصد دریافت وام سهام عدالت از بانک ملی را دارد با نصب اپلیکیشن هایی مانند بله، شصت و ایوا بر روی تلفن همراه خود به راحتی فرایند ثبت نام را انجام دهد.

نحوه درخواست برای دریافت وام سهام عدالت

نحوه درخواست برای دریافت وام سهام عدالت

کلام پایانی

با انتشار این مقاله سعی نمودیم که اطلاعات مفیدی را در خصوص نحوه دریافت، شرایط و همچنین بانک های ارائه دهنده وام سهام عدالت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. چنانچه نیاز به اطلاعات بیشتری دارید موسسه وام برتر با چندین سال سابقه در امور بانکی این آمادگی را دارد تا شما عزیزان را با شرایط و قوانین بانکی مرتبط با دریافت وام سهام عدالت بهتر راهنمایی نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *