انواع وام بانکی, وام سنگین

دریافت وام سنگین از بانک

تورم با تمام معایبش این خوبی را داشت که گرفتن دریافت وام سنگین از بانک یا وام های میلیاردی دیگر برای مردم عادی یک رویا نبود و در شرایط حاکم می شد وام سنگین گرفت. حتی اگر ارزش وام سنگین شما به اندازه یک وام چند میلیون دلاری در بازار مسکن یا خودرو سال ها پیش باشد، ممکن است به افرادی فکر کنید که با دریافت این پول و سوء استفاده از پولی که دریافت کرده اند مانع رشد اقتصادی کشور شده و از کشور فرار کرده اند.

اما دریافت وام سنگین از بانک یک شمشیر دولبه است و باید بررسی شود. بسیاری از واحدهای تولیدی و کارخانه های کوچک و بزرگ به میلیاردها و نه صدها میلیون دلار نیاز دارند تا از ورشکستگی جلوگیری کنند زیرا ارزش واقعی به شدت کاهش یافته است.

دریافت وام سنگین از بانک

دریافت وام سنگین از بانک

مسلما اعطای وام های قابل توجه به این موسسات حقوقی و صاحبان مشاغل برای احیای فعالیت آن ها و نجات اقتصاد کشور ضروری است.

روش های دریافت وام سنگین از بانک ها

معمولا وام هایی که بانک های مختلف به مردم ارائه می دهند شرایط متفاوتی دارند اما معمولا وام هایی که مردم عادی دریافت می کنند تا سقف 200 میلیون تومان است که بیشترین آن وام مسکن است.

البته برخی از بانک ها برای اعطای وام با عناوین مختلف به سپرده های قبلی افراد و مقادیر زیادی پول در گردش در حساب های خود تا سقف 750 میلیون تومان متکی هستند.

در نتیجه می توان گفت که وام سنگین برای راه اندازی بنگاه های اقتصادی کوچک و بزرگ در کشور، اگر نه منحصراً، ضروری است. اما چگونه می توان وام سنگین را دریافت کرد؟

روش های دریافت وام سنگین از بانک ها

روش های دریافت وام سنگین از بانک ها

دریافت وام سنگین از بانک برای کارخانه

وام های تضمینی و وام های چند میلیونی به دلیل هزینه بالای تولید محصولات برای کارخانه ها کافی نیست. بنابراین صاحبان کارگاه ها و مشاغل تولیدی مجبور به گرفتن وام های سنگین برای رفع نیازهای تولیدی، بازاریابی، حقوق کارکنان و غیره می شوند.

برای بدست آوردن میلیاردها فاینانس برای یک کارخانه، به یک طرح توجیهی خوب نیاز دارید که نشان دهد کارخانه ای که می خواهید تأسیس یا گسترش دهید، اولویت هر برنامه استانی یا ملی است. وام های کارخانه به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند.

دریافت وام سنگین از بانک برای کارخانه:

دریافت وام سنگین از بانک برای کارخانه:

دریافت وام سنگین از بانک برای شرکت

یک میلیارد وام به راحتی توسط شرکت ها و مشاغل اعطا می شود. هر چه سرمایه اولیه شرکت بیشتر باشد مبلغ وام نیز بیشتر می شود.

به طور کلی، شرکت های سهام خصوصی که بنیانگذاران آن تمام سرمایه را تأمین می کنند، سریع تر تأمین مالی می شوند.

در این شرکت ها 35 درصد سرمایه شرکت به حساب شرکت ها واریز می شود و وام های اعطایی به این شرکت ها تا 10 برابر سرمایه شرکت می باشد.

دریافت وام سنگین از بانک برای شرکت

دریافت وام سنگین از بانک برای شرکت

دریافت وام سنگین

بنابراین، بسیار محتمل است که شرکت های سهام خصوصی به وام سنگین و بزرگ تبدیل شوند. از طرفی برای یک شرکت با مسئولیت محدود یا شرکت تضامنی که سپرده بانکی ندارد، گرفتن دریافت وام سنگین از بانک بسیار مشکل خواهد بود.

همچنین شرکت های دانش بنیان می توانند بر اساس طرح حمایت از کارآفرینی، تامین مالی فوری دریافت کنند. این مبالغ وام بسته به نوع کسب و کار و توجیه اقتصادی آن متفاوت است.

به طور کلی، فرآیند دریافت وام های سنگین بسیار دشوار است و نیاز به مستندات و اثبات برنامه ریزی کارخانه یا سودآوری تولید دارد. زمانی وجود دارد که مبلغ وام و سود پرداختی آن برای بنگاه به خصوص واحد تولیدی زیاد است که نتواند بازپرداخت کند و مجبور به دریافت مجدد وام شود.

دریافت وام سنگین

دریافت وام سنگین

نحوه دریافت وام سنگین از بانک

قبل از هر چیز باید بدانید که وام برای اشخاص حقیقی یا مشتریان عام معمولا دارای محدودیت های خاصی است. البته این سقف از بانکی به بانک دیگر متفاوت است و بستگی به طرح تسهیلاتی دارد که بانک اعطا می کند. این حد بالا به طور معمول در محدوده 200 میلیون تومان است. این به این معنی است که مهم نیست از کدام بانک برای وام به نام خود درخواست می کنید، سقف وامی  که می توانید وام بگیرید به طور کلی یکسان است.

بنابراین، رایج ترین راه برای دریافت وام سنگین از بانک، گرفتن وام کارخانه یا بنگاه اقتصادی است. اما راه دیگری وجود دارد که مردم وام سنگین دریافت می کنند. در صورتی که مبلغ سپرده از یک میلیارد تومان بیشتر شود، برخی از بانک ها تا سقف یک میلیارد تومان به مردم وام می دهند.

نحوه دریافت وام سنگین از بانک

نحوه دریافت وام سنگین از بانک

چه بانک هایی وام سنگین را ارائه می دهند؟

طرح آنی بانک ملی که با نام های طرح فجر یا تام نیز شناخته می شود، به کسانی که سپرده های بلند مدت میلیاردی در این بانک دارند، وام سنگین ارائه می کند. سقف وام این طرح برای افراد یک میلیارد تومان و برای شرکت ها 5 میلیارد تومان است. وام سنگین نیاز به ضامن ندارد و سپرده های بلند مدت فرد در همان بانک مسدود شده و به عنوان وثیقه تسهیلات نزد بانک باقی می ماند و به صورت اقساط ماهانه به افراد ارائه می شود.

بانک ملت نیز طرحی مشابه به نام طرح تابش بانک ملت برای مشتریان خود در نظر گرفته است. طرحی که تا سقف یک میلیارد تومان به شرط سپرده های بلند مدت وام می دهد.

چه بانک هایی وام سنگین را ارائه می دهند؟

چه بانک هایی وام سنگین را ارائه می دهند؟

نکته: البته برای دریافت وام سنگین از بانک، هم بانک ملی و هم بانک ملت تقریباً 60 تا 80 درصد از مبالغ سپرده را به عنوان تسهیلات و وام به مشتریان سرمایه گذاری شده خود ارائه می دهند.

بانک تجارت نیز وام سنگین را به مشتریان خود ارائه می دهد. بانک تجارت برای ارائه وام سنگین با سود 18 درصد و اقساط 36 ماهه متقاضیان را به همراه داشتن اسناد ملکی و ضامن معتبر می خواهد.

بانک دی علاوه بر اسناد ملکی، برای اعطای وام سنگین، به ضامن رسمی  از متقاضی نیز نیاز دارد.

همچنین بانک توسعه تعاون به افرادی که سند ملکی داشته باشد و به عنوان وثیقه در بانک سپرده شود تا سقف 2 میلیارد تومان وام سنگین می دهد. البته برای دریافت این وام، سابقه بانکی شما باید فاقد سابقه بد حسابی یا چک های برگشتی باشد. این وام با سود 18 درصد و اقساط 48 ماهه به متقاضیان ارائه می شود.

اعطای وام سنگین، به ضامن رسمی

اعطای وام سنگین، به ضامن رسمی

وام های سنگین به چه افرادی تعلق می گیرد؟

بانک های مختلف برای دریافت وام سنگین به شرایط متفاوتی نیاز دارند. ما مهمترین آنها را فهرست کرده ایم.

مالک یک تجارت اقتصادی، کارگاه تولیدی، کارخانه یا شرکت تجاری باشید.

کسانی که سپرده بلند مدت یک میلیارد تومانی به بالا در بانک دارند.

شخصی که دارای ملک است و اسناد ملک را به عنوان وثیقه وام بانک امانت در اختیار دارد.

دریافت وام سنگین از بانک ضمانت ندارد؟

هیچ تسهیلاتی بدون میلیون ها ضامن وجود ندارد. چه برسد به وام سنگین. بنابراین، اگر واجد شرایط دریافت وام سنگین هستید، باید انتظار داشته باشید که یک ضامن معتبر، یک مجوز تجاری، یک سپرده بلند مدت برای تضمین وام خود و اسناد ملکی به عنوان وثیقه داشته باشید.

دریافت وام سنگین از بانک ضمانت ندارد؟

دریافت وام سنگین از بانک ضمانت ندارد؟

بازپرداخت اقساط وام سنگین از بانک

پرداخت اقساط وام سنگین به متقاضیان وام با شرایط پرداخت 36 یا 60 ماهه ارائه می شود. سود بانکی این وام ها معمولا بین 17 تا 20 درصد محاسبه می شود. بازپرداخت وام میلیاردی بسته به مدت اقساط و نرخ سود تسهیلات بین 18 میلیون تا 36 میلیون تومان در ماه است.

دریافت وام سنگین از بانک با سند ملکی

برای گرفتن وام سنگین در سند خانه باید کپی سند، پایان کار، بنچاق ، قبض آب، برق یا گاز، کپی شناسنامه مالک و کارت ملی را برای شرکت ارسال کنید. و بعد از آن سند ملک برای ارزش گذاری کارشناسی به کارشناس سپرده می شود.

پس از طی این مراحل کار به دفتر و استعلام می رسد، در نهایت مدارک در رهن بانک قرار می گیرد و مشتری وام دریافت می کند.

به این ترتیب دیگر نیازی به سپرده گذاری در بانک ندارید. زیرا در حال حاضر همه بانک ها شرط کرده اند که مشتریان برای پرداخت تسهیلات باید سپرده ای در بانک داشته باشند.

علاوه بر این، مسئولان شرکت بر این باورند که بانک ها دارای سرمایه زیادی هستند که با آن می توانند در کمترین زمان ممکن به مشتریان وام دریافت کنند. دریافت وام از موسسات و شرکت های معتبر به نفع مردم است زیرا نیازی به ضامن، چک و سفته ندارد.

بازپرداخت اقساط وام سنگین از بانک

بازپرداخت اقساط وام سنگین از بانک

اعطای وام سنگین

دریافت وام سنگین از بانک به طور کلی نوعی پول سودآور است که بین وام دهنده و وام گیرنده در یک دوره زمانی رد و بدل می شود. مبادله پول بین این دو طرف به روش های مختلفی صورت می گیرد. این امر از زمان های قدیم در جوامع بشری رایج بوده است.

مبلغ بازپرداخت فوری وام بانکی به شرایط مختلفی بستگی دارد که بسته به نوع بانک متفاوت است. گاهی اوقات نیاز به پول دارید و چاره ای جز گرفتن وام ملکی ندارید.

وام سند مسکن راهی است که این افراد با گذاشتن وثیقه نزد بانک یا موسسه دیگری وام ملکی بدون وثیقه دریافت کنند.

اخرین کلام

قواعد این نوع وام دهی و میزان بازدهی آن در جامعه امروزی متفاوت است و میزان بازپرداخت آن بستگی به شرایط دارد، اما در ایران بر اساس نظام بانکداری اسلامی  و بانک ها بدون ربا است. دسترسی به آن آسان است، اما گاهی اوقات دست یافتنی نیست. به قول معروف خرما بر نخیل و دست ما کوتاه است.

دریافت وام سنگین از بانک برای تعمیرات

دریافت وام سنگین از بانک برای تعمیرات

دریافت وام سنگین از بانک برای تعمیرات، وام سنگین تولید ، وام سنگین خرید کالا ، وام سنگین خرید مسکن ، وام سنگین خرید لوازم کسب و کار و ده ها مورد وام باعث شده تا جوامع بشری افراد زیادی را هم به عنوان متقاضی و هم به عنوان وام دهنده تبدیل کند.

بی شک بانک ها و موسسات مالی برای تامین منافع و سود مادی متقاضیان علاوه بر رونق اقتصادی منطقه به متقاضیان وام می دهند، که کاملا توجیه شده است منافع مادی و سود خود را نیز تضمین کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *