وام بانکی

معرفی انواع وام های بانکی

معرفی انواع وام های بانکی باعث می شود تا اشخاص بتوانند از این ترفند ساده و اقتصادی برای آسایش زندگی خود به نحو احسن و بدون هیچ گونه مشکل خاصی استفاده کنند. انواع وام هر کدام با توجه به شرایط متفاوت در بانک ها اعطاء می شوند به هر حال سودد هی وام می تواند برای وام دهنده و وام گیرنده کاملا متفاوت برآورد گردد. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع وام در شرایط مختلف آشنا کنیم؛ چرا که امروزه با توجه به شرایط اقتصادی تنها ترفند و شگردی که می توان برای تامین بودجه در نظر گرفت، دریافت وام است. آشنایی با شرایط وام می تواند پروسه کوتاه تری را جهت اخذ وام به وجود آورد.

وام چیست؟

وام در اصل به عنوان قرض شناخته می شود که موسسه و بانک مشخصی متناسب با مقدار پولی که به شخص وام گیرنده پرداخت می کند، سوم خود را نیز دریافت می کند. نوع محاسبه سود و زمان بازپرداخت انواع وام را در هنگام معرفی انواع وام های بانکی شرح می دهیم؛ چرا که یک روش خاص در سیستم بانکداری برای ارائه وام وجود دارد که شما باید آشنایی هر چند مختصر و مفیدی با این شرایط داشته باشید. معمولا در ابتدای کار برای اعطاء وام های بانکی، شخص مورد نظر باید چک، فیش حقوقی، سند زمین، خانه و… را به عنوان ضمانت در اختیار بانک و یا موسسه مورد نظر قرار دهد. تا بتواند به صورت اقساطی اصل وام و سود آن را به صورت ماهانه پرداخت نماید. قوانین بانکی برای اعطاء وام خصوصا در ایران قوانین سختی است و مادامی که نسبت به ضمانت ضامن اطمینان نداشته باشند، به هیچ عنوان وام مورد نظر را در اختیار وام گیرنده قرار نمی دهند. البته این نکته را نیز باید به خاطر بسپارید که سند خودرو و خانه که برخی از افراد به عنوان ضمانت از آن استفاده می کنند کاملا به نفع بانک است؛ چرا که در صورت مشکل بانک این اختیار را دارد تا سند مورد نظر را ضبط و حتی به مزایده بگذارد.

شرایط دریافت انواع وام

شرایط دریافت انواع وام

انواع وام های بانکی

ما در ادامه شما را با انواع وام بانکی آشنا می کنیم که با توجه به شرایط و نیاز خود بتوانید از بانک های متفاوت و البته معتبر نسبت به دریافت انواع وام اقدام نمایید. وام های متفاوت و معتبر شامل:

1.    وام ازدواج

نوبتی هم که باشد نوبت به معرفی انواع وام های بانکی است. احتمالا نام وام ازدواج را شنیده اید، این وام یکی از معمول ترین وام هایی است که در ایران به آن دسته از افرادی که قصد شروع زندگی مشترک را دارند اعطا می گردد. سود این نوع وام چهار درصد اعلام شده است و با توجه به تدبیر دولت میزان مبلغ وام هر چند سال رو به افزایش است. هر بانکی ضمانت های متفاوتی را قبول می کند. اما در حالت عادی 2 ضامن کارمند همراه با فیش کسر از حقوق برای دریافت این نوعوام گزینه ضروری به حساب می آید.

2.    وام مسکن

احتمالا در بین معرفی انواع وام های بانکی نام وام مسکن را نیز شنیده باشید. وام مسکن در کشور به ازای سند ملکی پرداخت می گردد. این وام را در بانک های مختلف می توانید مورد بررسی قرار دهید، اما رایج ترین مرجع پرداخت آن بانک مسکن است. طرح هایی مانند طرح مسکن جوانان، طرح خانه اولی ها، طرح وام مسکن با اوراق بانک مسکن و طرح های دیگر هر کدام شرایط متفاوت و مشخصی را را برای افراد زیر ۲۵ سال به وجود می آورد. مبلغ وام نیز با توجه به نظر کارشناسی ملک در هر کدام از شهرهای ایران کاملا متفاوت است.

3.    وام کالا

شاید نام وام کالا را نیز شنیده باشید؛ چرا که یکی از وام های بسیار پر پرطرفدار در هنگام معرفی انواع وام های بانکی به شمار می آید. این نوع وام جزء وام های عمومی به شمار می آید، که شما باید برای خرید بسیاری از وسایل و کالاها مانند فرش، یخچال، تلویزیون و کالاهای دیگر از این وام می توانید استفاده کنید. در حال حاضر نرخ سودی که برای وام کالا مشخص شده ۱۸ درصد است که البته به ضامن کارمند با فیش کسر از حقوق نیز نیاز خواهید داشت. ناگفته نماند که هر بانک برای اعطاء این وام شرایط متفاوتی را مشخص می کند و با فروشگاه های مختلف قرارداد دارد.

4.    وام خرید خوردو

اما یکی از از بهترین وام ها وام خودرو است که شما برای خرید خودرو دیگر لازم نیست دغدغه و استرس خاصی داشته باشید؛ چون که در هنگام خرید خودرو شما به راحتی می توانید از این وام به نحو احسن استفاده کنید که البته، این نکته را باید به خاطر بسپارید تنها برای خرید خودروهای داخلی وام خودرو تعلق می گیرد و از جمله مدارک لازم ضمانت با فیش کسر از حقوق کارمندان رسمی است که شما بتوانید سقف مشخصی از وام را از بانکی معتبر دریافت نمایید. نرخ ۱۸ درصد سود را می توان برای این نوع وام در نظر گرفت.

5.    وام تعویض خودروی فرسوده

حال که در مورد معرفی انواع وام های بانکی با شما صحبت می کنیم، بهتر است وام خودرو فرسوده را نیز بشناسید، این نوع وام که برای حفظ محیط زیست و جلوگیری از افزایش آلاینده های آب و هوا مورد توجه قرار می گیرد شرایطی را برای تعویض خودرو فرسوده تعیین می کند. هر بانک مبلغ مشخصی را با توجه به به شرایط خود برای اعطاء وام خودروهای فرسوده در نظر دارد که در این بین، تعویض تاکسی های هدف اصلی این طرح است و شما با سود ۴ درصد می توانید از این وام فوق العاده به سادگی استفاده نمایید.

شرایط دریافت وام های بانکی

شرایط دریافت وام های بانکی

6.    وام جعاله تعمیر مسکن

وام جعاله تعمیر مسکن میز جزء وام هایی است افرادی که قصد تعمیر و بازسازی خانه های قدیمی خود را دارند می توانند از این وام استفاده کنند. همانند وام مسکن شما در بانک های گوناگون می توانید از شرایط اعطاء این وام بهره مند شوید اما بانک مسکن مرجع اصلی پرداخت وام جعاله تعمیر مسکن است. البته برخی از افراد در هنگام خرید مسکن نیز از این وام استفاده می کنند تا بتوانند از این مبلغ برای خرید قابل قبول تر استفاده نمایند. این نکته را به خاطر بسپارید که روش های متفاوتی برای دریافت این وام وجود دارد که اوراق بانک مسکن می تواند بهترین روش به حساب آید.

7.    وام مضاربه

در حین معرفی انواع وام های بانکی وام مضاربه نیز جزء وام های تقریبا تخصصی است که شما در تمامی بانک ها می توانید این وام را دریافت کنید. اما تنها به فعالان اقتصادی با یک درصد سود مشخص این وام اعطاء می گردد. داشتن پروانه کسب و هر نوع مدارکی که به کسب و کار شخص وام گیرنده مربوط باشد، را باید برای دریافت وام مضاربه ارائه داد. پس اگر قصد شروع کسب و کار جدیدی را دارید می توانید از شرایط وام مضاربه به سادگی استفاده کنید.

8.    وام خرید ماشین آلات و تجهیزات و یا مواد اولیه

برای خرید ماشین آلات و تجهیزات و یا حتی مواد اولیه دیگر لازم نیست دغدغه خاطر داشته باشید؛ چرا که برای رونق اقتصاد  و خود اشتغالی در کشور بسیاری از بانک ها مانند کشاورزی موظف هستند تا متناسب با قیمت خرید ماشین آلات و تجهیزات و هم چنین مواد اولیه، مبلغ مناسبی را به عنوان وام اعطاء نمایند. وام خرید ماشین آلات همراه با دوره تنفس می تواند جزء بهترین وام ها برای کسب و کارهای متفاوت باشد.

دریافت وام های بانکی

دریافت وام های بانکی

نمونه انواع وام بانکی در بانک های مختلف

·انواع وام بانکی بانک ملی

وام قرض الحسنه در ازای سپرده گذاری

وام تسهیلات مسکن

وام خودرو

وام کالا

وام خودرو فرسوده

وام مضاربه ای

وام ماشین آلات و تجهیزات یا فروش اقساطی بانک ملی

وام ازدواج

وام جعاله

·        بانک ملت

وام ازدواج

وام جعاله

وام فروش اقساطی

وام خودرو

وام کالا

وام خودرو فرسوده

وام مضاربه ای

وام قرض الحسنه در ازای سپرده گذاری

وام خرید تجهیزات و مواد اولیه

 

·انواع وام بانکی بانک صادرات

 

وام ازدواج

وام جعاله

وام مضاربه ای

وام قرض الحسنه در ازای سپرده گذاری

وام خرید تجهیزات و مواد اولیه

وام کالا

وام خودرو

وام فروش اقساطی مسکن و تجهیزات

·        بانک سپه

وام ازدواج

وام جعاله

وام مضاربه ای

وام قرض الحسنه در ازای سپرده گذاری

وام فروش اقساطی

وام کالا

وام خودرو

·      انواع وام بانکی بانک تجارت

وام تأمین مسکن

وام ازدواج

وام جعاله

وام مضاربه ای

وام قرض الحسنه در ازای سپرده گذاری

وام فروش اقساطی

وام کالا

وام خودرو

·        بانک مسکن

وام تأمین مسکن پس انداز صندوق یکم

وام مسکن جوانان

وام مسکن خانه اولی ها

وام مسکن پس انداز بانک مسکن

وام مسکن اوراق ممتاز

وام مسکن اوراق ممتاز خانه اولی ها

وام مسکن مهر

وام مسکن روستایی

وام مسکن انبوه سازان

وام جعاله تعمیر مسکن

وام فروش اقساطی مواد اولیه، ماشین آلات و تجهیزات

·        بانک رفاه

وام ازدواج

وام کالا

وام خودرو

وام تحصیلی

وام جعاله تعمیر مسکن

وام جهیزیه

وام درمان

وام قرض الحسنه ودیعه مسکن

وام مسکن روستایی

وام فروش اقساطی

وام خرید تجهیزات و مواد اولیه

وام مضاربه

وام قرض الحسنه در ازای سپرده  گذاری

شرایط دریافت وام

شرایط دریافت وام

سخن پایانی

ما در این مقاله شما را با اصلی ترین وام ها آشنا کردیم. از جمله شرایط عمومی برای دریافت وام این است که شما مدارک شناسایی شغل و درآمدی خود را به طور تکمیل شده در اختیار بانک قرار دهید. مدارک شناسایی ضامن و اسناد خود را نیز ارائه دهید و مدارکی که به موضوع اصلی وام مربوط می شود را نیز بدون کوچک ترین نقصی به وام دهنده تحویل دهید. با معرفی انواع وام های بانکی می توانید با توجه به شرایط و نیاز خود از انواع وام استفاده کنید. برای دریافت انواع وام بانکی با مجموعه ما یعنی وام برتر در ارتباط باشید

 

نوشته های مشابه

19 دیدگاه در “معرفی انواع وام های بانکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *