تسهیلات ویژه زوجین

همه چیز در مورد وام جهیزیه

یکی از مسائل بسیار ضروری در افرادی که تازه ازدواج  کرده اند و قصد تشکیل خانه دارند جهیزیه می باشد اما با توجه به این که کالاها گران شده و امکان این که همه وسایل خانه را فراهم کرد وجود ندارد از این  رو نیاز است تا از یک سری وام ها استفاده کرد تا کمک کند تا حدودی کالاهای مورد نیاز خانه را خریداری کنیم  امروزه با توجه به این مسئله وام های ارائه  شده که از طریق آن بتوان لوازم خانگی را خریداری کرده که این وام ،وام جهیزیه می باشد. برای این که از این وام ها بتوان استفاده کرد باید دارای یکسری شرایط بود و یک سری مسائل را رعایت کرد که در ادامه به بررسی این شرایط می پردازیم.

همه چیز در مورد وام جهیزیه

همه چیز در مورد وام جهیزیه

اطلاعاتی در مورد وام جهیزیه

  • علی رغم این که اکثر وام ها را می توان از تمامی بانک ها دریافت کرد اما تسهیلات جهیزیه این  گونه نمی باشد و دریافت کردن وام جهیزیه صرفاً محدود به چند بانک می باشد از بین بانک هایی که وجود دارد تنها از بانک های سپه ، بانک ملی ، بانک پارسیان،  بانک کارآفرین و بانک ملی می توان تسهیلات جهیزیه دریافت کرد و سایر بانک های موجود فعلاً وام جهیزیه ارائه نمی دهند. ارائه دادن وام جهیزیه بنا به دستور بانک مرکزی امکان  پذیر شده  است و این وام همانند وام قرض الحسنه است پس تصور می شود کارمزدی که برای این وام در نظر گرفته  شده به میزان چهار درصد می باشد برای این که بتوان وسایل مورد نیاز را خریداری کرد و برای آن ها وام دریافت کرد بهتر است به شعب بانک ها مراجعه کنند. دریافت وام جهیزیه برای تهیه کردن کالاهای ایرانی می باشند و برای تهیه کردن وام های کالاهای خارجی نمی توانند از این وام استفاده کنند.

 

اطلاعاتی در مورد وام جهیزیه

اطلاعاتی در مورد وام جهیزیه

  • طبق بخشنامه و مصوبه ای که از طریق بانک مرکزی اعلام شده این وام به حساب افرادی که تقاضای آن را دارند واریز نمی شود بلکه توسط ستاد فرمان امام و همچنین ستاد بنیان احسان که متولی پرداخت  کننده تسهیلات جهیزیه می باشند اعمال می شود. بنیاد احسان و بانک های موجود با هم به تفاهم رسیدند که وقتی متقاضی کالایی را انتخاب کرده به این بنیادها کالای انتخاب  شده را اعلام می کند و بنیادهای موجود کالای موردنظر متقاضی را خریداری کرده و به کاربران ارائه می دهند. قبل  از سال هزار و چهارصد وامی برای تهیه کردن کالاها داده بودند که بتوانند از آن از طریق کالاهای ایرانی خریداری کنند مبلغ این وام در حدود سی میلیون تومن بود اکنون هم طبق بررسی های موجود وامی به  عنوان تسهیلات جهیزیه به افراد ارائه می دهند که بتوانند کالاهای خانگی را از طریق آن خریداری کنند.

شرایط و ضوابط وام جهیزیه 

طبق تمامی وام هایی که وجود دارد باید برای این که وامی دریافت کرد ضامن وجود داشته باشد تا وام به این فرد داده  شود تسهیلات جهیزیه هم از این قانون تبعیت می کند برای این که بتوان وام را دریافت کرد باید ضامن و یا وسیله ای وجود داشته باشد .بانک ها اعتبار فردی که برای دریافت کردن وام به آن شعبه مراجعه کرده اند را بررسی می کنیم در صورتی که این فرد شرایط لازم برای دریافت کردن وام را داشته باشند از فرد تقاضای ضامن و یا وثیقه می کنند. برای این که افراد بتوانند تسهیلات جهیزیه را دریافت کنند می توانند به سایت بنیاد احسان مراجعه کرده و از طریق این سایت اطلاعات لازم را به دست آورده و ثبت  نام وام جهیزیه را انجام دهند.

 

شرایط لازم برای دریافت وام جهیزیه

شرایط لازم برای دریافت وام

زمان پرداخت کردن وام جهیزیه 

پرداخت کردن وام جهیزیه طی بخشنامه ای توسط بانک مرکزی از اوایل اردیبهشت  ماه اعلام  شده است در این مصوبه و بخشنامه گفته  شده که در حدود یک هفته باید دستور داده شود تا تسهیلات جهیزیه به بانک هایی که گفته  شده ارسال شود بر اساس این بخشنامه تصور می شود که تا پایان اردیبهشت  ماه تسهیلات جهیزیه در دستورالعمل بانک ها قرار بگیرد و به متقاضیان پرداخت شود. نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است که همانگونه که گفته شد این وام فعلا توسط پنج بانک موجود ارائه می شود و تمامی این بانک ها در همه شهرها فعال نیستند و در اکثر شهرهای کوچک و همچنین در شهرستان های کوچک این بانک ها فعالیت ندارند ولی در همان بانک هایی که فعال هستند این بانک ها وام را ارائه می دهند و میزان بودجه ای که برای هر بانک برای پرداخت کردن وام در نظر گرفته   شده حدود ششصد میلیون تومان است بنابراین باید در پرداخت کردن این وام محدودیت هایی وجود داشته باشد تا همه افرادی که برای تقاضای آن ارائه می کنند وام موردنظر دریافت کنند.

 

زمان پرداخت کردن وام جهیزیه 

زمان پرداخت کردن وام 

مبلغ اقساط وام جهیزیه 

قبل از این که اقدام به ثبت نام برای دریافت تسهیلات جهیزیه کرد نیاز است تا اطلاعات کلی در مورد ابن وام به دست آورد تا بعدا دچار مشکل نشد از جمله اطلاعات مهم می  تواند تعداد اقساط و شرایط پرداخت باشد یکی از روش هایی که از طریق آن می توان اطلاعات لازم در مورد تسهیلات جهیزیه را به دست آورد سایت https://vambartar.com/ می باشد که با مراجعه به این سایت می توان اطلاعات لازم در مورد این وام را به دست آورد. پرداخت کردن اقساط یکی از مسائل بسیار مهمی است که قبل دریافت وام باید شرایط آن را از بانک های موجود پیگیر شد . با توجه به این که هر بانک شرایط و نحوه پرداخت تسهیلاتش متفاوت است به همین دلیل نمی توان مقدار مشخصی را بیان کرد و گفت که این مقدار اقساط تسهیلات جهیزیه می باشد پس هر کدام از بانک ها میزان پرداخت و دریافت اقساط متفاوت و متغییر دارد .

مبلغ اقساط وام جهیزیه 

مبلغ اقساط وام جهیزیه 

نتیجه

برای دریافت تسهیلات جهیزیه می توان به بانک هایی که گفته شد مراجعه کرد و از طریق آن ها نسبت  به دریافت تسهیلات جهیزیه اقدام کرد البته از طریق سایت بنیاد احسان هم می توانند نسبت  به ثبت  نام تسهیلات جهیزیه اقدام کرد. سایت دیگری به نام وام برتر وجود دارد که می توان به این سایت مراجعه کرد و از طریق این سایت علاوه  بر اطلاعاتی که شامل نحوه دریافت وام جهیزیه می باشد اطلاعات دیگر هم به دست آورد .نسبت  به دریافت تسهیلات جهیزیه از طریق این سایت هم می توان اقدام کنید این سایت مزایای زیادی دارد ازجمله این که بسیار مطمئن هست و شرایطی که برای دریافت وام اخذ می کنند بسیار ساده است و به  راحتی می تواند از طریق این سایت تسهیلات جهیزیه خود را تهیه کنید و نسبت  به تهیه کردن اقلام مورد نیاز خود مانند لوازم خانگی اقدام کنید .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *