انواع وام بانکی

همه چیز درباره وام فرزندآوری

 

 

یکی از وام هایی که شما می توانید با استفاده از وام برتر به دریافت آن اقدام کنید وام فرزندآوری می باشد، این وام از اهمیت بالایی برخوردار شده است زیرا باعث شده نگرانی از جمعیت پیر جامعه کمتر شود. دولت ایران از سال 1390 با گذاشتن وام های فرزندآوری شروع به مقابله با پیری در جامعه کرده است. با گذشت زمان با ارائه دادن وام های مختلف مانند وام ودیعه مسکن به ازای هر فرزند و تسهیلات بانکی بالاتر به خانواده این مشکل باز حل نشد، به همین دلیل دولت تصمیم گرفت با در نظر گرفتن تسهیلات بانکی مانند وام ودیعه مسکن و وام های فرزندآوری برای خانواده های پر جمعیت آن ها را تشویق به فرزندآوری کنند. در ادامه با وام برتر به صورت تخصصی تر راجع به وام فرزندآوری صحبت خواهیم کرد.

از وام فرزندآوری چه می دانید؟

از وام فرزندآوری چه می دانید؟

وام فرزندآوری برای خانواده های پرجمعیت

داده های آماری این را نشان می دهند که خانواده هایی که دارای 1 فرزند هستند در جامعه 25% هستند و خانواده هایی که دارای 2 فرزند می باشند نیز 28% از جمیعت خانواده های ایرانی را تشکیل داده اند. این به این معنا است که حدود نیمی از جمعیت خانواده های ایرانی دارای 1 الی 2 فرزند هستند. نکته اصلی در این قسمت این است که دولت به ازای هر فرزند به خانواده های ایرانی چقدر وام خواهد داد؟ مبلغ وام ها به ازای هر فرزند عبارت اند از:

 • فرزند اول

20 میلیون تومان

 • فرزند دوم

40 میلیون تومان

 • فرزند سوم

60 میلیون تومان

 • فرزند چهارم

80 میلیون تومان

 • فرزند پنجم و بالاتر

100 میلیون تومان

با وام برتر شما می توانید اقدام به دریافت وام فرزندآوری کنید

با وام برتر شما می توانید اقدام به دریافت وام فرزندآوری کنید

شرایط ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۱

اگر شما نیز از آن دسته از خانواده هایی می باشید که قصد ثبت نام در وام فرزندآوری سال 1401 را دارید باید به شما بگوییم که این وام نیز همانند دیگر وام ها دارای شرایط لازمه برای اخذ وام قرض الحسنه فرزند می باشد، اگر شما این شرایط را نداشته باشید امکان استفاده از این وام برای شما فراهم نخواهد بود. در ادامه با وام برتر به برخی از شرایط لازمه برای ثبت نام و دریافت وام فرزندآوری خواهیم پرداخت.

وام های فرزندآوری نیازمند به سپرده گذاری در بانک خاصی نمی باشند. لازم به ذکر است بازپرداخت این وام ها بعد از گذشت 6 ماه از دریافت وام می باشد. خانواده هایی که قصد ثبت نام و استفاده از این وام ها را دارند می توانند از فروردین ماه سال 1400 به بعد و بعد از 2 سال گذشت از تولد فرزند خود از این تسهیلات بانکی استفاده کنند و اقدام به ثبت نام در وام های فرزندآوری نمایند. در این راه باید دقت باشید که به ازای هر فرزند دولت فقط یکبار این تسهیلات قرض الحسنه ای را به پدر خانواده خواهد داد.

در صورتی که زمان بازپرداخت وام شما رسیده باشد اما فرزند دیگری را به دنیا آورید پرداخت تسهیلات قرض الحسنه فرزند طبق قانون های موجود در این تسهیلات به فرزند بعدی شما نیز تعلق خواهد گرفت. طبق قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت بر اساس تبصره 4 ماده 1، تسهیلات قرض الحسنه فرزند به کسانی تعلق خواهد گرفت که نرخ باروزی شهرستان محل زندگی آن ها بالای 2/5 نباشد. کارمزدی که شما در این وام باید آن را پرداخت کنید بر اساس مصوبات شورای پول و اعتبار، 4% به صورت سالانه می باشد.

وام های فرزندآوری باید با داشتن یک ضامن معتبر و سفته پرداخت شوند. افرادی که قصد دارند از این تسهیلات بانکی استفاده کنند و اقدام به ثبت نام در این وام ها کنند می توانند با مشاورین ما در وام برتر تماس حاصل کنند. شما می توانید سؤالات خود را در این سایت از مشاورین ما بپرسید.

چه کسانی می توانند وام فرزندآوری را بگیرند؟

چه کسانی می توانند وام فرزندآوری را بگیرند؟

مدارک لازم برای ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۱

خانواده هایی که قصد استفاده از این وام ها را دارند باید قبل از اقدام به ثبت نام مدارک لازمه را برای فرزند اول، دوم، سوم خود برای اخذ وام فرزندآوری آماده کنند و بعد از آن درخواست خود را برای ثبت نام و دریافت وام فرزندآوری به بانک هایی که این وام ها را می دهند ارائه دهند. لازم به ذکر است که اول به این دقت داشته باشید که وام فرزندآوری به چه کسانی تعلق می گیرد و سپس می توانید با داشتن مدارک زیر به سراغ دریافت این وام ها بروید و ثبت نام کنید و در صورتی که کارشناس تأییدیه شما را به شما ارائه داد می توانید این وام فرزندآوری را دریافت کنید.

برای آن که بخواهید وام فرزندآوری را به صورت اینترنتی ثبت نام کنید نیازمند به مدارک زیر می باشید:

 • کارت ملی و شناسنامه والدین
 • شناسنامه نوزاد
 • آدرس کامل محل سکونت خانواده متقاضی
 • کد پستی ده رقمی محل سکونت خانواده متقاضی

اگر شما قصد دارید به صورت حضوری به بانک ها مراجعه کنید و وام فرزندآوری را درافت کنید باید مدارک زیر را به صورت کامل همراه خود داشته باشید:

 • ارائه فتوکپی کارت ملی و شناسنامه پدر
 • ارائه فتوکپی کارت ملی و شناسنامه مادر
 • ارائه فتوکپی تمامی صفحات شناسنامه فرزند تازه متولد شده
 • ارائه فتوکپی کارت ملی و شناسنامه ضامن
 • ارائه یک فقره سفته
از مبلغ های پرداختی در این وام چه می دانید؟

از مبلغ های پرداختی در این وام چه می دانید؟

مبلغ وام فرزند آوری 1401

امروزه به توجه به افزایش هزینه های مربوطه برای نگهداری از فرزندان در خانواده های ایرانی طبیعی است خانواده ها برای تشکیل خانواده و آوردن فرزند نیازمند به منابع مالی کافی داشته باشند، به همین دلیل دولت برای این خانواده ها تسهیلاتی را ارائه داده است که بخشی از این تسهیلات وام فرزندآوری می باشد که خانواده ها می توانند از این وام ها استفاده کنند. از این رو در سال 1401 بخش نامه ای/ از طرف بانک مرکزی جمهوری اسلامی برای مبلغ این وام ها به متقاضیان وام فرزندآوری ارائه داده شده است. در ادامه وام برتر برای شما به صورت بروز رسانی شده مبلغ وام فرزندآوری را بازگو خواهد کرد:

 • میزان مبلغ تسهیلات فرزند آوری، به ازای فرزند اول

200،000،000 ریال

 • میزان مبلغ تسهیلات فرزند آوری، به ازای فرزند دوم

400،000،000 ریال

 • میزان مبلغ تسهیلات فرزند آوری، به ازای فرزند سوم

600،000،000 ریال

 • میزان مبلغ تسهیلات فرزند آوری، به ازای فرزند چهارم

800،000،000 ریال

 • میزان مبلغ تسهیلات فرزند آوری، به ازای فرزند پنجم و بعد از آن

1،000،000،000 ریال

برای فرزندان دوقلو نیز دولت اعلام کرده است به ازای هر فرزند یک وام تعلق می گیرد به این صورت که به ترتیب تولد فرزندان می باشد. از طرفی اگر خانواده ها صاحب فرزند سوم و یا بیشتر شوند می توانند از تسهیلات دیگر فرزندآوری همانند تسهیلات قرض الحنسه خرید، تسهیلات قرض الحسنه ساخت، وام ودیعه مسکین و… بهره مند شوند. میزان این وام ها 200 میلیون تومان ارائه داده شده اند و بازپرداخت این وام ها نیز به صورت ۲۰ساله می باشند. برای اطلاعات بیشتر در خصوص این نوع از وام ها می توانید با وام برتر همراه باشید.

سود وام فرزندآوری چند درصد است؟

وام های فرزندآوری برای خانواده های ایرانی به صورت تسهیلات قرض الحسنه ای پرداخت می شوند که دارای سود 4% هستند. برای اطلاعات از نحوه پرداخت سود وام فرزندآوری می توانید با ما در وام برتر تماس حاصل کنید

اقساط وام فرزندآوری چه قدر است؟

بازپرداخت وام های فرزندآوری به این صورت می باشد که برای فرزند اول به صورت ۳ساله، فرزند دوم به صورت ۴ساله، فرزند سوم به صورت ۵ساله، فرزند چهارم به صورت ۶ساله، فرزند پنجم به بالا به صورت ۷ساله می باشند. طبق آماد گرفته شده بازپرداخت وام ودیعه مسکن فرزند سوم به صورت ۲۰ساله خواهد بود. یکی از اصلی ترین ویژگی هایی که این وام ها دارند این است که پرداخت وام بدون سپرده گذاری صورت می گیرد و بازپرداخت آن ها نیز بعد از دوره تنفس ۶ماهه می باشد.

نحوه دریافت وام فرزندآوری با وام برتر

نحوه دریافت وام فرزندآوری با وام برتر

وام فرزندآوری را از کجا بگیریم؟

ثبت نام این نوع وام ها دقیقاً همانند وام ازدواج می باشد، برای دریافت این وام ها باید شما به سامانه تسهیلات وام قرض الحسنه بانک مرکزی بروید و می توانید به صورت اینترنتی اقدام به دریافت وام فرزندآوری کنید. بعد از ثبت نام در این سایت برای شما کد رهگیری به صورت پیامک خواهد آمد که شما به وسیله آن می توانید وضعیت ثبت نام خود را از یکی از شعبه های اخذ وام و یا از طریق سایت پیگیری های لازمه را انجام دهید. بعد از ارسال شدن پیامک به شما 12 روز کاری زمان خواهد برد تا شما با مدارک کامل تر به سراغ ها بانک ها بروید، برای رفتن به بانک و انجام دادن روند وام فرزندآوری به صورت تکمیلی باید مدارک زیر را هماره خود داشته باشید:

 • اصل و کپی کلیه صفحات شناسنامه پدر و فرزند
 • اصل و کپی کارت ملی پدر
 • کد پستی ده رقمی و آدرس کامل محل سکونت
 • کد رهگيری ده رقمی دريافتی از سامانه پس از مرحله ثبت نام

بعد از ارائه دادن مدارک بالا به بانک مورد نظر و تأییدیه آن به مدت 45 ورز باید پرونده خود را تکمیل کنید.

روش ثبت نام وام فرزندآوری

برای آن که بتوانید در وام فرزندآوری ثبت نام کنید طبق گفته های بالاتر باید به سراغ سایت تسهیلات وام فرزندآوری بانک مرکزی که دارای آدرس اینترنتی https://ve.cbi.ir می باشد مراجعه کنید و اطلاعات خود را در قالب های زیر پر کنید:

 • پدر فرزند موظف است اطلاعات خود را در قالب زیر در سایت تکمیل کند:
 • تاریخ تولد
 • شماره ملی
 • شماره همراه
 • شهرستان و استان محل تولد
 • اطلاعات فرزند خود را باید در قالب های زیر در سایت تسهیلات وام قرض الحسنه بانک مرکزی تکمیل کنید:
 • تاریخ تولد
 • شماره ملی
 • شهرستان و استان محل تولد

لازم به ذکر است شما به ازای هر فرزند می توانید فقط یکبار از این وام استفاده کرده و فقط یکبار آن را برای فرزند خود دریافت کنید. همان طور که در بالاتر نیز به آن اشاره کرده ایم یکی از مهم ترین شرایط برای اخذ این وام این است که نرخ باروری در شهرستان محل سکونت شما بالای 2/5 نباشد، که این آمار توسط سامانه به صورت خودکار استعلام های لازمه را دریافت خواهد کرد.

فرزند داشتن یکی از دلایل شادی در خانواده ها می باشد

فرزند داشتن یکی از دلایل شادی در خانواده ها می باشد

سخن آخر

بچه دار شدن برای خانواده ها یکی از لذت هایی است که شادی را به خانواده ها اعطا خواهد کرد که این باعث شده است هر زوجی آرزوی آن را در چارچوب خانواده خود داشته باشد. بچه دارشدن امروزه یکی از بالاترین خرج ها را به خود اختصاص داده است که بسیاری از خانواده ها آن را برای خود محروم کرده اند. برای کم کردن مشکلات خانواده ها برای فرزندآوری دولت تصمیم گرفته است تا تسهیلاتی را در این زمینه طراحی کند. وام فرزندآوری یکی از وام هایی است که دولت برای ترویج بچه دارشدن خانواده و افزایش جمعیت جوان در جامعه طراحی کرده است. مبلغ این وام از 20 میلیون تومان شروع و تا سقف 150 میلیون متغیر می باشد و به تعداد فرزندهای شما و این که بچه شما فرزند چندم خانواده می باشد بستگی خواهد داشت.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *