وام بانکی, وام بانکی مسکن

وام مسکن نخبگان

امروزه اکثرا افراد برای خرید خانه، ماشین، وسایل خانه و… به گرفتن وام روی می آورند. وام گرفتن می تواند تا حدی مشکل اقتصادی و کمبود های مالی را جبران کند. درست است که برای اکثر افراد پرداخت اقساط به همراه سود سخت خواهد بود و مبلغ قابل توجهی از حقوق ماهیانه افراد را در بر می گیرد ولی باز هم تعداد زیادی از مردم خواهان دریافت وام هستند. وام ها انواع متفاوتی دارند. وام ها می توانند کلان یا خرد باشند. وام های کلان مبالغ بالا و وام های خرد مبالغ کمتری دارند. اکثر مردم توانایی دریافت و پرداخت اقساط وام های کلان را ندارند و در نتیجه مردم عادی بیشتر به دنبال وام های خرد می روند. همان طور که وام ها انواع متفاوتی دارند افرادی که وام را دریافت می کنند هم از اقشار مختلف جامعه هستند و در دسته هایی طبقه بندی می شوند. مثلا وام ازدواج برای افراد متاهل، وام مجردین، وام زنان خانه دار یا زنان سرپرست خانوار، وام کارمندان دولت، وام بازنشستگان، وام مسکن نخبگان، وام های دانشجویی و… همه این افراد می تواند در صورت دارا بودن شرایط لازم وام دریافت کنند. به طور کلی داشتن شرایط و مدارک لازم شرط اصلی در دریافت وام می باشد و فقط افراد واجد شرایط می توانند از این خدمت بهره مند شوند.

یکی از وام هایی که در بالا به آن اشاره کردیم، وام مسکن نخبگان است. دولت برای کمک به نخبگان و حمایت از قشر جوان و نخبه کشور اقدام به اعطای وام مسکن نخبگان کرده است. در ادامه به وام مسکن نخبگان و شرایط ثبت نام خواهیم پرداخت.

وام مسکن برای نخبگان و استعداد های برتر

وام مسکن برای نخبگان و استعداد های برتر

چه کسانی می توانند وام مسکن نخبگان دریافت کنند؟

کسانی تحت عنوان نخبه می توانند وام مسکن دریافت کنند که تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان باشند. افراد واجد شرایط باید عضو این بنیاد شوند و برای عضو شدن در این بنیاد باید شرایط لازم را داشته باشند. شرایط عضو شدن در بنیاد ملی نخبگان عبارتنداز:

 • شخصیت های برتر علمی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و… کشور
 • افرادی که در المپیاد های معتبر علمی خارجی یا داخلی برگزیده شده اند.
 • کسانی که در آزمون ورودی دانشگاه ها جزو نفرات برتر شده اند.
 • افراد برتر در مسابقات علوم قرآنی به تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
 • افرادی که جزو هیئت علمی دانشگاه و فناوری و پژوهشی هستند.
 • افرادی که مدرس و محقق علوم حوزوی هستند.
 • کسانی که در آزمون جامع پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی جزو نفرات برتر شده اند.
 • مخترعان، مکتشفان و دانشجویان برگزیده و برتر کشوری ( مخترعان و مکتشفان باید اختراعات یا اکتشافات شان توسط مسئولان و مراجع مربوطه تایید و پذیرفته شود و به عنوان استعداد برتر شناخته شوند).
 • کسانی که در مسابقات و جشنواره های بین المللی همچون خوارزمی، جشنواره علوم پزشکی رازی نفرات برگزیده شده اند و وزارت علوم و بهداشت این افراد را تایید کرده باشد و از بنیاد هم با عنوان استعداد برتر تایید گرفته باشند.
 • افراد برتر و برگزیده در زمینه نقاشی، موسیقی، معماری، هنر های تجسمی و هنر های نمایشی و…
وام ۶۰۰ میلیون تومانی برای خرید یا ساخت مسکن نخبگان

وام ۶۰۰ میلیون تومانی برای خرید یا ساخت مسکن نخبگان

مزایای عضویت در بنیاد ملی نخبگان :

علاوه بر اعطای وام مسکن به افراد عضو در بنیاد ملی نخبگان، مزایای دیگری نیز شامل حال آن ها خواهد شد از جمله:

 • امکان استفاده از امکانات پژوهشی برای نخبگان در استان بومی آن ها
 • اعطای جوایز به دانشجویانی که استعداد برتر محسوب می شوند و پشتیبانی از پایان نامه این افراد در مقاطع تحصیلات تکمیلی.
 • واگذاری تسهیلات برای انجام فرصت های مطالعاتی و…
اعطای تسهیلات به نخبگان کشور

اعطای تسهیلات به نخبگان کشور

مبلغ وام مسکن نخبگان 

بنا به تغییرات و نابسامانی هایی که در اوضاع اقتصادی به وجود می آید مبلغ وام  ها از جمله وام مسکن نخبگان نیز تغییر می کند. طبق آخرین خبر به دست آمده سقف فردی تسهیلات خرید مسکن یا ساخت خانه برای استعداد های برتر و نخبگان به ۶۰۰ میلیون تومان رسیده است. پرداخت اقساط  این وام برای راحتی نخبگان و آسان تر شدن پرداخت قسط ها، ۲۰ سال در نظر گرفته شده است.

افزایش یافتن مبلغ وام مسکن نخبگان به ۶۰۰ میلیون تومان

افزایش یافتن مبلغ وام مسکن نخبگان به ۶۰۰ میلیون تومان

یکی دیگر از هدف های دولت این است که مسکن ها با فناوری های جدید و بروز که در کل دنیا مورد استفاده قرار می گیرند ساخته شود. این موضوع هم باعث پیشرفت و آبادانی در زمینه ساخت مسکن خواهد شد هم باعث می شود برای ساخت خانه انرژی کمتری مورد استفاده قرار گیرد. دولت برای اجرایی کردن این هدف تلاش خود را می کند که در ساخت مسکن ها با فناوری های روز دنیا نهایت حمایت خود را به سازندگان برساند.  در اولین قدم دولت می تواند با حمایت های مالی باعث شود انبوه سازان بتوانند مسکن هایی با بروز ترین فناوری دنیا بسازند. در نتیجه میزان تسهیلات انبوه سازان مسکن در سال ۱۴۰۱ به ۶۰۰ میلیون تومان رسید. ساخت خانه های مدرن علاوه بر کمک های مالی نیاز به مهندسین و سازندگان خبره و توانمند دارد. در اینجاست که شرکت های دانش بنیان دست به کار شده و با ساختن خانه های پیشرفته باعث کاهش مصرف انرژی، افزایش بهره وری، بالا رفتن امنیت مسکن ها و از همه مهم تر افزایش اشتغال به کار خواهند شد.

مشکلات وام مسکن نخبگان 

مشکلات وام مسکن نخبگان 

مشکلات وام مسکن نخبگان 

با وجود اعطای وام به نخبگان کشور باز هم تعداد زیادی از نخبگان مسکن شخصی ندارند. این مسئله به این دلیل است که فقط تعدادی از نخبگان می توانند برای دریافت وام اقدام کنند و نکته بعدی این است که وقتی به بانک برای دریافت وام مراجعه می کنند تازه با اصل موضوع یعنی سختی های راه مواجه می شوند. پروسه اعطای وام باید به گونه ای باشد که افرادی که توان مالی ندارند بتوانند با گرفتن وام صاحب خانه شوند. در حالی که امروزه برای دریافت وام باید مبلغ قابل توجهی داشته باشید و مبلغ قابل توجهی خرج کنید تا بتوانید وام دریافت کنید.

دریافت مشاوره و راهنمایی در سایت وام برتر

دریافت مشاوره و راهنمایی در سایت وام برتر

سخن پایانی 

حتما همه افراد قبل از اقدام به هر کاری نیازمند مشورت از افراد خبره هستند. وام گرفتن نیز جزو کار هایی است که اگر با مشورت گرفتن از افراد کار بلد انجام شود، نتیجه بهتر و مطمئن تری خواهد داشت. یکی از سایت هایی که در امر دریافت وام به شما کمک خواهد کرد سایت وام برتر به آدرس http://vambartar.com  است. در این سایت شما می توانید با انواع وام، چگونگی دریافت وام، شرایط و مدارک لازم برای دریافت وام، وام های خرد و کلان، وام های آزاد، اخبار مالی و بانکی و… آشنا شوید.

راهنمای کامب دریافت وام مسکن برای نخبگان

راهنمای کامب دریافت وام مسکن برای نخبگان

سایت وام برتر با بیش تر از ۱۵ سال سابقه در این زمینه فعالیت می کند. وکلای خبره و کار بلد در این زمینه به مجموعه وام برتر کمک خواهند کرد. با مراجعه به وام برتر می توانید از انواع روش های کلاهبرداری که در امور بانکی اتفاق می افتد با خبر شوید و از بروز خسارات و ضربات مالی جلوگیری کنید. همچنین می توانید در سایت وام برتر با قوانین بانکی و حقوق خود در برخورد با مشکلات حقوقی آشنا شوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *