وام بانکی, وام بانکی مسکن, وام خرید ملک

دریافت وام میلیاردی برای خرید ملک

خرید ملک

دریافت وام میلیاردی برای خرید ملک در برخی از بانک‌ها امکان پذیر می‌باشد. موضوعی که به خصوص در سال‌های اخیر با توجه به عدم ثبات اقتصادی ذهن بسیاری از زوجین و جوانان را به خود درگیر نموده بحث خرید مسکن و ملک با استفاده از انواع تسهیلات می‌باشد.

گذشته از این که برخی از افراد به دنبال داشتن یک سرپناه هستند تا بتوانند در کنار خانواده خود زندگی لذت بخش را سپری کنند، عده‌ای نیز مایل‌اند که در شرایط به وجود آمده خانه و یا ملکی هر چند کوچک را خریداری کنند تا با سرمایه گذاری بر روی آن بتوانند به سود قابل قبولی دست پیدا کنند.

از آنجایی که ارز در کشورمان دائما در حال نوسان است و با توجه به جو حاکم در بازار خرید ملک و خانه، بهتر است که افراد به محض این که به پولی رسیدند آن را صرف خرید ملک نمایند.

یکی از راه‌های خرید ملک، استفاده از وام میلیاردی است که برخی از بانک‌ها تحت یکسری شرایط آن را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. در این مطلب می‌خواهیم به بحث شرایط دریافت وام میلیاردی برای خرید ملک بپردازیم، از این رو پیشنهاد می‌کنیم تا انتها با سایت وام برتر باشید.

 

خرید خانه

خرید خانه

وام خرید ملک چگونه وامی است؟

اگر به آمار قیمت خانه و سایر املاک در سال‌های اخیر توجه کرده باشید خواهید دید که قیمت ملک به شدت افزایش یافته است طوری که شاید بسیاری از جوانان و زوجین با پس انداز خود قادر به خرید خانه‌ای هر چند کوچک نباشند.

از آنجایی که به پول بیشتری نیاز دارند اولین راه حلی که به ذهن آن‌ها می‌آید این است که بتوانند به طریقی وام بگیرند. وام نیز انواع مختلفی دارد که هر کدام شرایط و سلسله مراتب مختص به خود را دارد که افراد با توجه به موقعیت خود می‌توانند مناسب‌ترین را برای خرید خانه دریافت نمایند.

وام خرید ملک در واقع نوعی تسهیلات بانکی است که هر کشور با توجه به بودجه، زیر ساخت‌های اقتصادی، اجتماعی و همچنین امکانات موجود آن را در اختیار افراد جامعه قرار می‌دهد. از آنجایی که بسیاری از متقاضیان قادر به تامین یکجا مبلغ خرید خانه نیستند دریافت وام میلیاردی برای خرید ملک یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی متقاضیان می‌باشد.

افراد با استفاده از وام میلیاردی می‌توانند کسری بودجه خود را برای خرید خانه تامین نمایند. افرادی که درخواست وام میلیاردی می‌دهند با توجه به این که قسط‌های مربوط به بازپرداخت آن هم زیاد است، معمولا از عهده پس دادن آن هم بر می‌آیند. وام مسکن از نظر شرایط، میزان سود و همچنین مدت زمان بازپرداخت در هر بانک متغیر می‌باشد.

شرایط دریافت وام خرید ملک

دریافت وام میلیاردی خرید ملک

آشنایی با انواع دریافت وام میلیاردی برای خرید ملک

جهت دریافت وام میلیاردی برای خرید ملک به طور اختصاصی می‌توان به بانک مسکن مراجعه نمود اما با این حال بانک‌های دیگری نیز هستند که در این زمینه اقدام به ارائه تسهیلات می‌کنند. علاوه بر بانک مسکن، بانک سامان و ملی نیز از دیگر بانک‌هایی هستند که به متقاضیان وام خرید ملک را پرداخت می‌کنند.

معمولا در ارتباط با وام ملک، بانک مسکن به دو شیوه آن را به متقاضیان خود ارائه می‌دهد. یکی به صورت وام مسکن یکم و دیگری نیز به صورت وام اوراق می‌باشد که در ادامه به شرح هر کدام از آن‌ها خواهیم پرداخت.
1- وام مسکن یکم
این وام به آن دسته از درخواست کنندگانی تعلق می‌گیرد که برای اولین بار برای دریافت وام مسکن اقدام نموده‌اند. این وام نیز مانند سایر وام‌ها دارای یکسری مراحل و شرایط می‌باشد که از آن جمله می‌توان به مدت زمان بازپرداخت آن اشاره نمود.

بر اساس تصویب شورای پول و اعتبار مدت بازپرداخت این وام از 3 تا 12 سال متغیر می‌باشد و معمولا به صورت تسهیلات انفرادی و همچنین زوجین در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. گفته می‌شود که این وام به خانه اولی‌ها تعلق دارد یعنی کسانی که از قبل هیچ گونه وام مسکنی دریافت نکرده‌اند.

شرایط (مجرد یا متاهل بودن و منطقه زندگی)، سقف آن و همچنین از نظر مراحل دریافت دارای محدودیت است. از شرایط ویژه برای دریافت وام مسکن یکم، سپرده گذاری در بانک مسکن می‌باشد.
2- وام اوراق
از دیگر انواع دریافت وام میلیاردی برای خرید ملک می‌توان اشاره‌ای به وام اوراق نمود. وام اوراق در واقع راهی میانبر برای دریافت تسهیلات می‌باشد. درخواست کنندگان این وام معمولا کسانی هستند که پس انداز کافی برای سپرده ندارند و یا بنا به دلایلی قادر به افتتاح حساب در بانک مسکن نیستند و یا این که شرایط لازم را برای دریافت وام مسکن یکم ندارند. در ابتدا افرادی که قصد خرید وام را داشتند می‌بایستی مبلغی را در بانک مسکن سپرده‌گذاری می‌کردند و به مدت 1 سال منتظر می‌ماندند تا بتوانند امتیازات مربوط به وام را دریافت کنند.

اما آن دسته از افرادی که عجله دارند و یا آن‌هایی که پول کافی برای سپرده گذاری ندارند می‌تواند از روش وام اوراق استفاده نمایند. این نوع از اوراق در واقع اوراق بهاداری هستند که به متقاضی این امکان را می‌دهد تا بدون این که سرمایه گذاری بلندی را نماید بتوانند در زمان کوتاه‌تری به وام مد نظر خود دست پیدا کنند. برای دسترسی به این اوراق نیاز به کد معاملاتی است که از طریق فرابورس می‌توانند اقدام نمایند.

انواع وام میلیاردی خرید ملک

انواع وام میلیاردی خرید ملک

شرایط دریافت وام میلیاردی برای خرید ملک

باید گفت که بخشی از شرایط دریافت وام میلیاردی برای خرید ملک همچون سایر وام‌ها می‌باشد. فرد درخواست کننده بایستی 18 سال تمام داشته باشد. همچنین داشتن یک ضامن معتبر به همراه فیش حقوقی نیز الزامی است. میزان درآمد خالص در فیش حقوقی نیز باید به اندازه‌ای باشد که بانک مطمئن شود که متقاضی توانایی پرداخت آن را خواهد داشت.

بانک برای این که مطمئن شود درخواست کننده توانایی پرداخت اقساط وام را دارد از وی می‌خواهد که مواردی همچون گردش حساب ضامن، فیش حقوقی و چک استخدامی را ارائه بدهد.

از دیگر شرایط دریافت وام برای خرید خانه و ملک این است که متقاضی تا به حال نه خانه‌ای را خرید و فروش کرده باشد و نه این که از تسهیلات مربوط به مسکن مهر، مزایای دولتی و خانه‌های سازمانی بهره برده باشد.

از دیگر شرایطی که می‌توان اشاره نمود این است که خانه خریداری شده بایستی در محدوده شهر نه روستا واقع شده باشد.

همچنین ارزش ریالی ملک 80 درصد از مبلغ وام باشد.

از دیگر شرایط موجود برای دریافت وام در سایر بانک‌هامی‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
افرادی که قصد دریافت وام در بانک مسکن و یا هر بانک دیگری را دارند نباید در پرونده آن‌ها سابقه چک برگشتی وجود داشته باشد.
اگر فردی قبلا وامی را از بانک دریافت کرده و در این ارتباط به بانک بدهکار باشد نیز امکان دریافت وام برای وی وجود ندارد.
درآمد فرد درخواست کننده بایستی مطابق با مبلغ قسط وام باشد، یعنی درآمد به گونه‌ای باشد که فرد از عهده بازپرداخت آن برآید به همین جهت است که قبل از این که وامی را به متقاضی بدهند میزان درآمد وی را استعلام می‌گیرند.

میزان دریافت وام میلیاردی برای خرید ملک در برخی از بانک‌ها بر اساس سال ساخت ساختمان می-باشد. گفته می‌شود که ساختمان مد نظر نباید بیش از 25 سال قدمت داشته باشد و هر چه که عمر ساختمان بیشتر باشد میزان وام دریافتی هم کاهش می‌یابد.
از دیگر شرایطی که برخی از بانک‌ها دارند این است که باید ملک خریداری شده تا پایان تسهیلات در رهن بانک قرار گیرد.
ملک خریداری شده بایستی 6 دانگ باشد و خرید و فروش آن نیز به راحتی انجام بگیرد.

شرایط دریافت وام خرید ملک

شرایط دریافت وام خرید ملک

مدارک لازم به منظور دریافت وام میلیاردی برای خرید ملک

در هر صورت افرادی که قصد دریافت وام میلیاردی برای خرید ملک را دارند، قبل از هر اقدامی بایستی به اطلاعات کافی در این زمینه دست پیدا نمایند تا در صورت داشتن شرایط لازم بتوانند مدارک لازم را برای دریافت وام فراهم آورند. گرچه شرایط هر بانک برای پرداخت وام فرق می‌کند اما غالبا مدارک مورد نیاز یکی می‌باشد. از مدارکی که برای دریافت وام مورد نیاز است می‌توان اشاره‌ای به موارد زیر نمود:
حساب بانکی و یا اوراق حق تقدم
اصل و کپی مبایعه نامه (که دارای کد رهگیری باشد)
ارائه فیش حقوقی
ارائه کارت حساب بانکی
ارائه گواهی اشتغال به کار
کپی از شناسنامه و کارت ملی متقاضی
کپی از شناسنامه و کارت ملی ضامن
ارائه پروانه ساخت که نشان دهنده قدمت ساختمان باشد
تکمیل فرم درخواست برای دریافت وام میلیاردی
الزامی بودن ارائه کارت پایان خدمت و یا معافیت در برخی از بانک‌ها
ارائه اوراق حق تقدم برای آن دسته از افرادی که بدون سپرده گذاری قصد دریافت وام را دارند الزامی می‌باشد.

ضامن رسمی

ضامن رسمی

کلام پایانی

دریافت وام میلیاردی با توجه به شرایط حاکم بر جامعه راه حلی مناسب برای خانه شدن زوجین می‌باشد. برای دریافت این وام می‌توان به دو صورت حضوری و غیر حضوری اقدام نمود. برخی از بانک‌ها فقط به صورت حضوری خدمات مربوط به پرداخت وام را به مشتریان ارائه می‌دهند و بانک‌هایی نیز هستند از طریق سامانه‌ای که تعریف نموده‌اند به صورت غیر حضوری از درخواست کنندگان ثبت نام به عمل می‌آورند. چنانچه خواهان دریافت وام میلیاردی برای خرید ملک هستید، جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانید سری به سایت وام برتر بزنید.

نوشته های مشابه

4 دیدگاه در “دریافت وام میلیاردی برای خرید ملک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *