وام بانکی, وام بانکی مسکن

مشاوره دریافت وام خرید مسکن

وام مسکن

وام مسکن به‌منظور خرید مسکن مورداستفاده قرار می‌گیرد. نیاز به مسکن، یکی از مهم‌ترین نیازهای افراد است که با استفاده از وام‌های مسکن، به‌آسانی مرتفع می‌شود. در حالت کلی می‌توان گفت، وام مسکن یکی از محبوب‌ترین وام‌هایی است که بانک‌ها ارائه می‌دهند. نیاز به مکانی برای زندگی از دیرباز به‌عنوان مهم‌ترین احتیاجات بشر مطرح بوده است. پس با این حساب متوجه شویم که رونق باز مسکن گرمی و شیرینی خاصی دارد.
بسیاری از خانواده‌ها با وجود کار و فعالیت زیاد موفق به خانه‌دار شدن نمی‌شوند. بهترین راه‌کار برای این افراد، تخصیص وام مسکن است. این وام با بهترین مزایای خود بسیاری از افراد را در جهت خانه‌دار شدن یاری کرده است. مجموعه وام برتر این بار با موضوع مشاوره دریافت وام خرید مسکن به میان مخاطبان عزیز آمده است تا مشکلات آن‌ها در خصوص وام مسکن را برطرف نماید.

وام مسکن

وام مسکن

دولت برای خرید مسکن چه راه‌کاری دارد؟

ارائه تسهیلات مستمر در خصوص مسکن در قالب وام‌های مسکن، مناسب‌ترین و بهترین راهکاری است که دولت ارائه می‌دهد. البته وام‌های مسکن نیز شرایط و نحوه پرداخت متفاوتی دارند که در ادامه مطالب به آن‌ها خواهیم پرداخت. وام‌های مسکن برای افرادی که هیچ خانه‌ای ندارند و با عنوان خانه یکمی‌ها، شناخته می‌شوند با افتتاح حساب و سپرده بانکی صورت می‌گیرد. این افراد باید هیچ سندی نداشته باشند که به نام خود باشد. نوع دیگر وام مسکن برای عموم افراد یکسان است. این افراد با خرید اوراق، اقدام به دریافت وام مسکن می‌نمایند. البته برای اخذ وام مسکن به این افراد اطلاع از وجود سند به نام خودشان مهم نیست.

بسیاری از افراد آشنایی کاملی با روش‌های دریافت وام مسکن ندارند. این افراد اگر اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشند می‌توانند با اخذ وام‌های مسکن اقدام به ساخت و خرید مسکن کرده و نیاز اصلی خود را برطرف کنند. البته این افراد بهتر است نگران نباشند چراکه؛ کارشناسان و مشاوران مجموعه وام برتر اینجا هستند تا تمام نکات مهم و مرتبط را در اختیاز افراد مختلف قرار دهند و آن‌ها را در مراحل مسکن دریافت وام مسکن همراهی کنند. اگر جوانان مسکنی برای زندگی داشته باشند، ازدواج آن‌ها، نیز سریعتر خواهد بود. وام مسکن افراد برای تشکیل زندگی بهتر همراهی می‌کند.

دریافت وام مسکن

دریافت وام مسکن

فروش وام مسکن

بسیاری از افراد بعد از دریافت وام مسکن خود، نیازی به استفاده از وام مسکن نمی‌بینند و قصد فروش آن را دارند. برخی دیگر از افراد نیز به علت مشکل در پیدا کردن ضامن و یا عدم توانایی در پرداخت اقساط مربوط به وام، تمایل به فروش وام خود دارند. برای آگاهی از این موضوع می‌توانید از طریق مجموعه وام برتر اقدام کرده و در جستجوی این افراد باشید و یا مشاوره‌های مختلف و مخصوصی در این زمینه بگیرید. فروشندگان وام مسکن با درج آگهی در بسترهای مختلف مجازی و معمولی اطلاعیه خود را به سمع و نظر خریداران وام می‌رسانند و با این کار اقدامی در جهت رضایت خود و خریداران انجام می‌دهند.
متقاضیان وام مسکن نیز با مشاهده اطلاعیه‌های مخصوص در این زمینه، برای خرید و دریافت وام خود اقدام می‌کنند. برای دریافت چنین وام‌هایی بهتر است با بانک مرجع در ارتباط باشید و با استفاده از سند و مدارکی اقدام به خرید و فروش نمائید تا متحمل ضررهای مادی و معنوی نشوید. در این شرایط، وام‌گیرنده با ارائه ضامن به بانک و با توافق فروشنده اقدام به پرداخت اقساط .وام مسکن نیز می‌نماید.

فروش وام مسکن

فروش وام مسکن

شرایط دریافت وام مسکن

بسیاری از بانک‌های خصوصی و دولتی، ارائه وام‌های مسکن را در دستورکار خود دارند. البته بهتر است بدانید که هر کدام از این بانک‌ها شرایط مخصوصی دارند که باید در همان جهت برای دریافت وام اقدام شود، ولی در حالت کلی، افرادی که بالای 18 سال سن دارند، واجد شرایط دریافت وام مسکن هستند. عدم وجود چک برگشتی نیز مورد دیگری است که وام‌گیرندگان باید به آن توجه داشته باشند. اگر افراد به یکی از بانک‌های اعطاکننده وام مسکن بدهی قبلی داشته باشند، امکان دریافت وام مسکن از آن‌ها سلب خواهد شد.
اولین و مهم‌ترین کاری که در زمان دریافت وام مسکن انجام دهید این است که در بانک هدف دارای حساب بانکی سپرده‌گذاری باشید. البته برخی دیگر از بانک‌ها با خرید اوراق، اقدام به اعطای وام مسکن می‌نمایند. نکته مهم بعدی که باید مورد توجه قرار گیرد، درآمد متقاضی وام‌گیرنده است که باید با میزان اقساط وام متناسب باشد. بسیاری از بانک‌ها برای سنجش و استعلام درآمد افراد وارد عمل می‌شوند.
اگر افراد تمایل به اخذ وام حداکثری داشته باشند، ملک شما باید قدمتی کمتر از 25 سال داشته باشد. اگر ملک فرد بیشتر از 25 تا 30 سال قدمت داشته باشد، میزان و سقف تسهیلات برای او کاهش خواهد داشت. در حالت کلی می‌توان گفت، در حدود نیمی از ارزش ملک می‌توانید برای دریافت وام اقدام کنید. مبلغی که برای پرداخت اقساط تعیین می‌شود طبق شرایط شغلی و توان وام‌گیرنده است. ملک موردنظر تا زمان پایان پرداختی اقساط در اختیار بانک قرار می‌گیرد. ملکی که افراد خریداری می‌کنند باید، 6 دانگ بوده و قابلیت خریدو فروش داشته باشد.
دریافت وام‌های مسکن از محل اوراق ممتاز، مزیت ویژه‌ای دارد. در این صورت امکان دریافت اوراق حق تقدم به اندازه نیمی از وام نیز وجود دارد. افرادی که وام جعاله مسکن دریافت خواهند کرد، می‌توانند با وجود شرایط ذکرشده اقدام به دریافت وام مسکن کنند.

وام مسکن جوانان

وام مسکن جوانان

مدارک موردنیاز برای دریافت وام مسکن

اگر افراد تمایل به دریافت وام مسکن داشته باشند، بهتر است به بانک موردنظر خود مراجعه کرده و نسبت به دریافت توضیحات مخصوص و مرتبط در این رابطه اقدام کنند، زیرا شرایط دریافت و اخذ وام در بانک‌های مختلف متفاوت است. ولی در حالت کلی، مدارکی که برای دریافت وام مسکن موردنیاز است شامل موارد زیر است،
شناسنامه و عکس از صفحات مختلف آن، کارت ملی فرد وام‌گیرنده و ضامنین وام، شناسنامه و سندهویتی فرد فروشنده مسکن، گواهی اشتغال به کار و ارائه فیش حقوقی، ارائه مدارک هویتی وکیل، ارائه پروانه ساخت ملک، کارت پایان خدمت و یا معافیت، ارائه کارت حساب بانکی، اوراق حق تقدم، ارائه مبایعه نامه اصلی به‌همراه کپی آن و در نهایت تکمیل فرم درخواست وام مسکن از مهم‌ترین اسناد و مدارکی است که باید به بانک ارائه شود.
برای دریافت وام مسکن به دو صورت حضوری و غیر حضوری می‌توانید اقدام به دریافت وام نمائید. البته این نوع ارائه نیز از بانکی به بانک دیگر متفاوت است. به‌عنوان مثال یک بانک شرایط و تسهیلات ویژه‌ای در جهت ثبت نام حضوری دارد و بانک دیگر همان شرایط و تسهیلات را در قالب فضای مجازی و اینترنتی به مشتریان ارائه می‌دهد. بهتر است افراد قبل از اخذ وام مسکن اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشند و نحوه وام‌گیری و ارسال مدارک خود را نیز مشخص کنند. برای دریافت وام غیرحضوری می‌توانید به درگاه مختص بانکی موردنظر مراجعه کرده و از طریق بخش‌های اختصاص داده شده به این موضوع، اقدام به دریافت وام مسکن نمائید.

مدارک موردنیاز برای دریافت وام مسکن

مدارک موردنیاز برای دریافت وام مسکن

میزان سپرده‌گذاری به منظور دریافت وام مسکن

این وام از محل صندوق پس‌انداز یکم مسکن تامین می‌شود. برای دریافت چنین وامی باید متقاضیان وام، حساب بانکی معتبری داشته باشند. برای وام‌های 80 میلیونی، وجود سپرده 13 میلیونی و برای وام‌های 60 میلیونی نیز وجود سپرده 10 میلیونی لازم و ضروری است. البته بهتر است بدانید که وام‌های 40 میلیونی نیز سپرده 6 الی 7 میلیونی نیاز دارند.
مدت زمان لازم برای سپرده‌گذاری در حدود 3 سال است. بسیاری از افراد تمایل به دریافت وام‌های 20 میلیون تومانی دارند که بهتر است این افراد سپرده دو و نیم میلیونی یکساله در بانک داشته باشند. اگر افراد تمایل به دریافت وام مسکن از طریق اوراق ممتاز را دارند، نیازی به سپرده‌گذاری نیست و می‌توانند با خرید اوراق ممتاز از بورس، وام موردنیاز خود را دریافت کنند.

میزان سپرده‌گذاری

میزان سپرده‌گذاری

میزان بازپرداخت وام مسکن

وام مسکن در بانک‌های متفاوت دارای شرایط و میزان متمایزی است. همان‌طور که نحوه دریافت و میزان و مقدار وام متفاوت است، میزان بازپرداخت نیز از بانکی به بانک دیگر متفاوت است. مقدار متفاوت بازپرداخت وام مسکن به این مورد بستگی دارد که افراد از چه محلی وام خود را دریافت کرده‌اند. بالاترین میزان وام مسکن مربوط به وامی است که از طریق اوراق حق تقدم صورت می‌گیرد.
حداکثر میزان این وام در حدود صد میلیون تومان است. نرخ بازپرداخت این وام 16 درصد و مدت زمان بازپرداخت حدودا 12 الی 15 سال است. اگر ساکن تهران هستید بازپرداخت وام صدمیلیونی در حدود یک میلیون و600 هزارتومان است. وام 80 میلیونی نیز بازپرداختی در حدود یک میلیون و سیصد هزار تومان دارد. البته حداکثر وام در برخی بانک‌ها در حدود 60 میلیون است که باید در بازه زمانی 10 ساله پرداخت شود.
وام‌های 750 میلیونی با بازپرداخت 18 درصدی و 60 ماه نیز در برخی از بانک‌ها قابل مشاهده است. افراد متقاضی وام مسکن در زمانی مشخص می‌توانند اقدام به دریافت وام مسکن نموده و طبق مقررات بانکی اقدام به بازپرداخت کنند.

میزان بازپرداخت وام مسکن

میزان بازپرداخت وام مسکن

سخن پایانی

همان‌طور که مطالعه کردید، موضوع موردبحث ما در این مقاله درخصوص مشاوره دریافت وام مسکن بود که با اطمینان می‌توان گفت، مهم‌ترین و اصلی‌ترین نکات در این خصوص ارائه شد تا افراد هیچ‌گونه مشکلی در این زمینه نداشته باشند. بسیاری از افراد تمایل به دریافت وام 750 میلیون تومانی دارند. این افراد باید یک حساب سپرده قرض‌الحسنه در بانک ارائه‌دهنده وام داشته باشند. وجود 3 الی 6 ماه میانگین حساب نیز جزو ضروریات دریافت وام به این صورت است. البته بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که میزان 15 درصد از میزان کل وام در نزد بانک بلوکه خواهد شد.

5 دیدگاه در “مشاوره دریافت وام خرید مسکن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *