دسته‌بندی نشده

انواع وام بانک ملی و شرایط دریافت در سال 1402

بانک ملی در سال جدید (1402) سعی بر رفع نیازهای مردم داشته و به منظور آن وام های مختلفی مانند وام 5 میلیاردتومانی طرح آنی، وام 300 میلیون تومانی طرح صدف، وام 100 میلیونی بدون ضامن، وام 200 میلیونی خرید کالا، وام 50 میلیونی طرح کار گشا، تعمیرات مسکن و وام 50 میلیون تومانی طرح نیکان را به مردم ارائه می دهد. هرکدام از این وام ها دارای شرایط  دریافت خاصی هستند که در ادامه هر کدام را به طور مختصر توضیح خواهیم داد.

انواع وام بانک ملی

در این محتوا به بررسی انواع تسهیلات های بانک ملی ایران می پردازیم. برای دریافت وام بهتر است اول کلیه جوانب را بررسی نمایید و سپس اقدام کنید. اگر شما تمایل به دریافت وام های میلیاردی از بانک ملی را دارید با مجموعه ما در تماس باشید.

انواع وام بانک ملی و شرایط دریافت در سال 1402

انواع وام بانک ملی و شرایط دریافت در سال 1402

دریافت وام ساخت و خرید مسکن ایثارگران (وام جانبازان)

این تسهیلات به جانبازان بالای 15 درصد، والدین، فرزندان و همسر شهدا، فرزندان جانباز با 70 درصد، رزمنده و آزادگانی که بیش تر از 30 ماه در جبهه بودند، ارائه می شود. البته هر نفر فقط یک بار می تواند این وام را دریافت کند.

میزان پرداختی این تسهیلات طبق محل سکونت متقاضی، حساب و پرداخت می شود. هر ساله این وام در تیرماه توسط هیئت دولت تصویب شده و بعد از ابلاغ آن بنیاد شهید به صورت بر خط ثبت نام متقاضیان را در سامانه ایثار انجام می دهد. این ثبت نام تا خرداد سال جدید ادامه پیدا می کند. مبلغ این تسهیلات تا سال 1403 برای شهرهایی که بالای 1 میلیون جمعیت دارند 130 میلیون، برای مراکز استان که زیر یک میلیون جمعیت دارند 100 میلیون تومان و دیگر شهرها 85 میلیون و همچنین برای مناطق روستایی 50 میلیون تومان است. مدت بازپرداخت این نوع وام ۲۰ساله با چهار درصد سود می باشد. هر چقدر سن بنا بالاتر باشد، بازپرداخت آن در مدت کمتری خواهد بود.

قبل از دریافت سند متقاضی باید قول نامه مسکن را به اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه سکونت خود ارائه کرده و در همان جا به متصدی مربوطه برای دریافت وام درخواست کنند. بعد از این کار باید شرایط دریافت تسهیلات طی شود. در صورتی که مدارک ارائه شده تکمیل و مشکل خاصی وجود نداشته باشد، وام جانبازی به حساب متقاضی واریز می شود.

دریافت وام ساخت و خرید از بانک ملی

دریافت وام ساخت و خرید از بانک ملی

وثیقه وام جانبازی یک سند مسکونی به همراه پایان کار است که باید زیر 15 سال ساخت و ارزش آن 2 برابر مبلغ وام باشد. به طور معمول علاوه بر سند بانک ها یک ضامن کارمند نیز می خواهند که بتواند مدرکی برای کسر از حقوق ارائه دهد.

در صورتی که مدارک درآمد فرد بنیه مالی متقاضی را برای پرداخت اقساط ماهیانه اثبات نکند، بانک دو راه پیش رو دارد یکی اینکه از پرداخت تسهیلات به متقاضی منصرف شود و مانع آن شود و دیگری از فرد متقاضی درخواست کند تا ضامنی معرفی کند. در حقیقت این درخواست به منظور کمک به متقاضیانی است که مدارک درآمدی و شغلی آنها بنیه مالی کافی برای پرداخت قسط های ماهانه را ثابت نمی کند، تا این افراد هم بتوانند وام مورد نیاز خود را دریافت کنند.

دریافت وام قرض الحسنه ازدواج از بانک ملی

متقاضیان دریافت تسهیلات ازدواج اولین کاری که باید انجام دهند این است که به سایت تسهیلات قرض الحسنه بانک مرکزی مراجعه کرده و از طریق منو سمت راست، روی گزینه ثبت نام جدید کلیک کنند. باید فرم ثبت نام را تا آخر تکمیل کنی. بعد از انجام این مراحل در نتیجه یک کد رهگیری 10 رقمی به شما داده می شود. کد دریافتی را یادداشت و از صفحهٔ که برای شما ارائه داده شده پرینت بگیرید. زیرا هنگام ارائه مدارک به شعبه باید این پرینت را حتماً داشته باشید.

ثبت نام هر یک از زوجین به صورت جداگانه می باشد و لازم نیست هر دو از یک بانک یا در یک زمان ثبت نام کنند بلکه ثبت نام و دریافت این وام کاملاً جداگانه بوده و می توانند مستقل از هم آن برای آن درخواست دهند.

بعد از انجام ثبت نام و دریافت کد رهگیری دیگر نیازی به انجام کار دیگری نیست و باید منتظر ارسال پیامک از طرف شعبه بمانید. در 90 درصد مواقع این پیامک ارسال می شود، اما اگر پیامک ارسال نشد هر هفته به سامانه وام ازدواج بانک مرکزی مراجعه و از طرق واردکردن شماره ملی و کد رهگیری وضعیت وام خود را چک کنید.

دریافت وام قرض الحسنه ازدواج از بانک ملی

دریافت وام قرض الحسنه ازدواج از بانک ملی

با توجه به اعطای بانک، میزان منابع قرض الحسنه و تعداد متقاضیانی که نوبت گرفته اند، مدت زمان تعیین شعبه تعیین می شود.

هنگام مشاهده وضعیت خود یا اینکه پیامک برای شما ارسال شد و در آن شعبه انتخاب شده توسط بانک و کد شعبه مشخص باشد، حداکثر تا 10 روزکاری برای مراجعه به شعبه فرصت دارید.

دقت داشته باشید اگر تا تاریخ انقضای ثبت نام مشخص شده به شعبه مربوطه مراجعه نکنید، ثبت نام شما لغو شده و باید دوباره از اول ثبت نام کنید.

هنگام مراجعه نیز باید مدارک لازم از جمله: اصل شناسنامه و کپی تمامی صفحات زوجین، اصل و کپی سند ازدواج، اصل و کپی کارت ملی زوجین، آدرس و کد پستی محل سکونت، پرینت کد رهگیری، اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه فرد ضامن و پرینت برگه تعیین شعبه مربوطه را به همراه داشته باشید.

بعد از اینکه کلیه مدارک را به شعبه ارائه کردید باید منتظر واریز وام از طرف بانک باشید.

دریافت وام مقابله با کرونا در بانک ملی

بانک ملی علاوه بر اقداماتی که در خصوص مقابله با کرونا انجام داده است، شرکت هایی که در راستای تولید  مواد ضدعفونی و بهداشتی هستند را برای جلوگیری از گسترش این ویروس تأمین اعتبار می کند.

یکی از شرکت های تولید کننده مواد ضدعفونی کننده پویا اندیش باران سلامت می باشد که بانک ملی تسهیلات 250 میلیونی را به آن ارائه کرده است.

همچنین این بانک مبلغ 150 میلیون تومان سرمایه در گردش را به منظور تولید مواد ضد عفونی کنند به شرکت تیز پاک پرداخت کرد.

در پی گسترش ویروس کرونا در کشور و تأکید بانک، در خصوص کمک به واحدهای تولیدی که در راستای تولید مواد ضد عفونی فعالیت دارند، اداره شعب استان خراسان جنوبی 150 میلیون تسهیلات سرمایه در گردش را تنها در 48 ساعت واجبات تولید مواد ضدعفونی کننده را در شرکت این استان فراهم کرد.

این کار باعث شده که مواد ضدعفونی کننده در سطح استان  در کمترین زمان ممکن توزیع و نیاز مردم به این محصول رفع شود.

دریافت وام مسکن فرهنگیان در بانک ملی

مبلغ تسهیلات احداث مسکن در مراکز استانی 8م میلیون، در شهر تهران 100 میلیون و در سایر شهرها 60 میلیون می باشد که دوره بازپرداخت آن ۱۲ساله است.

پرداخت تسهیلات احداث مسکن برای زوج های فرهنگی در شهر تهران تا 160 میلیون، در مراکز استانی شهرهایی که بیش از 200 هزار نفر جمعیت دارند تا 120 میلیون و همچنین در شهرهای دیگر تا 100 میلیون تومان با پرداخت سود 12 درصد می باشد.

دریافت وام زندانیان بدهکار

به زندانیانی که ناخواسته دچار جرایمی مانند جرح غیر عمد، قتل و سایر جرایم مالی به جز کلاهبرداری و اختلاس شده و به ادای دین محکوم شده اند، تسهیلات قرض الحسنه پس از اینکه ستاد دیه استان آنها را به بانک معرفی کنند داده می شود.

ضمانت و وثیقه این وام، باید از وثیقه مجاز و مورد تأیید بانک باشد. مراحل دریافت این تسهیلات نیز به صورت زیر است:

1.معرفی شدن فرد زندانی از طرف ستاد دیه به مدیریت شعبه بانک مربوطه

2.کامل کردن پرونده و تنظیم اعتبار پیشنهادی تسهیلات این وام تا سقف تعیین شده بر اساس قوانین و مقررات حد و اختیارات مربوط به تسهیلات.

3.اخذ وثیقه و صدور مصوبه از فرد زندانی

4.انعقاد قرارداد با فرد زندانی یا بدهکار

5.ارائه چک بانکی مربوط به وام در وجه

6.بازپرداخت قسط های ماهیانه وام در سررسیدهای تعیین شده توسط زندانی یا بدهکار

 1. بازپرداخت و تسویه تسهیلات

وام بدون ضامن و فوری

برای دریافت تسهیلات در شرایط اضطراری از بانک ملی، نیاز به سپرده گذاری در حساب بلند مدت ندارید. بلکه تنها وجود یک ضامن برای گرفتن این تسهیلات که تا سقف 15 میلیون و بازپرداخت یک ساله می باشد کافی است. البته این نکته هم وجود دارد که بعضی از رئیس شعبه ها بنا به صلاحدید خود تعداد ضامن درخواستی را تا دو نر افزایش می دهند.

میزان سود بازپرداختی این تسهیلات  متغیر است. یعنی بسته به شهرهای مختلف و تعرفهٔ هر بانک تعیین می شود.

دریافت وام های کلان از بانک ملی

دریافت وام های کلان از بانک ملی

تسهیلات خرید کالا

به منظور تأمین نیازهای مردم مخصوصاً تازه عروس دامادها وام خرید کالا برنامه ریزی شده است و به افراد بالای 18 سال تعلق می گیرد. برای دریافت این تسهیلات نیز باید ابتدا حساب قرض الحسنه تان را در یکی از شعبه های بانک ملی باز کنید. اولویت پرداخت این وام با کسانی می باشد که سابقه یک سال حساب در این بانک را دارند.

وام خرید لوازم خانگی تنها به منظور خرید کالاهای ایرانی وبا ارائه برگه پیش فاکتور به مردم داده می شود. این کالاها شامل رایانه، مبل، فرش، تلویزیون، اجاق گاز، ضبط صوت، فریزر و یخچال و… می باشد. مبلغ واریزی این وام حداکثر 80 میلیون است که باید با درآمد فرد متقاضی متناسب باشد.

سود وام خرید کالای ایرانی نیز با توجه به تعرفه بانک تعیین می شود. همچنین برای دریافت این تسهیلات  به ضامن شخصی نیاز است.

مدارک و شرایط لازم برای دریافت آن نیز به صورت زیر می باشد:

 1. اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی فرد متقاضی و افراد ضامن
 2. فیش حقوق افراد ضامن
 3. چک دریافتی از بانک تنها در وجه فروشندگان قابل برداشت می باشد.
 4. فرد متقاضی نباید قبلاً از بانک ملی همین وام را دریافت کرده و همچنین چک برگشتی نیز نداشته باشد.
شعب بانک ملی برای دریافت وام

شعب بانک ملی برای دریافت وام

وام خودرو

برای دریافت این تسهیلات بانکی ابتدا باید حساب قرض الحسنه تان را در این بانک افتتاح کنید. شرایط دریافت آن نیز به صورت زیر است:

 1. سن افراد متقاضی باید بالای 18 سال باشد
 2. حداکثر بازپرداخت آن 5 سال و با سود 18 درصد است.
 3. نوع عقد آن نیز فروش اقساطی می باشد.

جهت اخذ این وام از بانک ملی شما نیازی به سپرده گذاری ندارید. حداکثر مبلغ این وام 15 میلیون می باشد که به افرادی که چک برگشتی نداشته و قبلاً هم از این وام استفاده نکرده اند تعلق می گیرد.

پس از دریافت این تسهیلات و دریافت خودرو باید کپی اصل سند مالکیت خودرو، کارت خودرو و همچنین بیمه نامه آن را نزد بانک ملی به امانت بگذارید. سند خودرو هنگام دریافت وام در رهن بانک قرار نخواهد گرفت و صرفاً مدارکی که بانک آن را درخواست کرده است را باید فراهم کنید. اولویت دریافت این تسهیلات با کسانی است که در این بانک  بیش از یک سال است که حساب باز کرده و گردش حساب مطلوبی دارند.

سخن پایانی

به طور کلی بانک ملی وام هایی را در اختیار مردم قرار داده تا بتواند نیازهایی از قبیل تأمین مسکن، خرید خودرو، خرید لوازم خانگی و سایر احتیاجات خود را از طریق آن برطرف کنند. برای دریافت وام مورد نظر می توانید به سامانه وام برتر مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “انواع وام بانک ملی و شرایط دریافت در سال 1402

 1. رضا گفت:

  دروغ محض است … از برج ده سال قبل تا الان دارم مراجعه میکنم. برای چهل میلیون وام. به بانک ملی ،،،و‌میکن دولت وامها رو بسته به جز ولم فرزند آوری. بقیه بسته هستند ،،شهرستان ما امیدیه. استان خوزستان است،،،. متاسفم برای این دولت که هیچ برنامه ای ندارد ،،،،همش. تبعیض،،. هر چی هست. برای جانبازان. وخانواده شهدا است ،،،. من مستاجرم. ولی نه وام‌ ودیعه میدهند نه هیچ‌وامی که. پول رهن خونه رو‌جور کنم … خدایا خودت شاهد هستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *