اطلاعات درباره ما

برای سوالات خود با ما تماس بگیرید

  اطلاعات و سوالات

  سوالات متداول

  وام های بدون ضمانت سند معمولا تا سقف ۵۰ میلیون میباشد.برای ضمانت ۵۰ میلیون به بالا بانک ها وثیقه ملکی دریافت میکنن. حتی برای وام ۵۰ میلیونی بانک ها ۳ تا ضامن کسر از حقوق دریافت میکنن.

  باتوجه به اینکه خوش حسابی در الویت بانک ها برای پرداخت وام میباشد در ابتدای شروع روند اداری دریافت وام بانک ها اقدام به استعلام از سامانه های اعتبار سنجی میکنن و در صورت داشتن چک برگشتی یا اقساط معوق روند اداری دریافت وام توسط بانک متوقف میشد.

  با توجه به مشکلات حقوقی ایجاد شده برای بانک ها در مواجه با وثایق تجاری،صنعتی،و کشاورزی، بانک ها وام به این دسته از وثیقه را متوقف کردن و فقط با اسناد مسکونی و در شرایط خاص اسناد اداری رو برای ضمانت میپذیرن

  هر بانک برای استان ها با توجه به جمعیت و ظرفیت اشتغال بودجه تعیین میکنه،و نمیتوان بودجه استانی را در استان دیگه پرداخت کنه .اما در شرایط خاص فقط مراکز استان ها قابل انجام میباشد.جهت کسب اطلاع بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  پروسه دریافت وام به عوامل مختلفی بستگی دارد.بخشی به خودمتقاضی بخشی به بانک و میزان درخواستی که متقاضی دارد.اما به طور میانگین و در شرایط نرمال دو هفته کل پروسه وام انجام میشود.

  بانک ها قبل از پرداخت وام ملک ها را در مقابل حوادث مثل زلزله و سیل بیمه میکنن. اکثرشرکت های بیمه ملک های بالا ۲۰ سال ساخت را بیمه نمیکنن به همین دلیل بانک ها هم از پرداخت وام به این املاک خودداری میکنن.

  الویت بانک ها یکی بودن راهن و متقاضی هست.امادر صورت داشتن نسبت فامیلی بین راهن و متقاضی هم مانعی وجود ندارد.و میتوان راهن و متقاضی دو فرد مختلف باشن.اما در صورت نداشتن نسبت فامیلی بانک ها برای جلوگیری از خرید و فروش امتیاز وام از پرداخت به این گروه افراد جلوگیری میکند.

  با توجه به نرخ تورم در کشور بانک ها مایل به باز پرداخت بیش از سه سال نیستن

  نرخ مصوب بانک مرکزی برای پرداخت وام بانکی ۱۸ و ۲۱٪هست و نرخ سودی که بانک ها به سپرده گزاری کوتاه مدت و بلندمدت میدهند بین ۸ الی ۱۶٪هست و چنانچه بانک بخواهد وام با سود کمتر از نرخ مصوب بدهد توجیه ندارد.اما در شرایط خاص دولت برای حمایت از بخش تولید مابه تفاوت نرخ مصوب و نرخ تک رقمی را به بانک ها میدهد.در این شرایط خود دولت کارگروهی برای اعتبارسنجی و راستی آزمایی متقاضیان تشکیل داده که پس از گذر از فیلترینگ این کارگروه وام تک رقمی به متقاضاین واجد شرایط توسط بانک عامل پرداخت میگردد.معمولا پروسه دریافت وام از این روش بین ۸ الی ۱۲ ماه میباشد.