دسته‌بندی نشده, وام بانکی

دریافت وام فرزند‌آوری (1402) | شرایط و مدارک لازم

وام فرزندآوری
 • در خصوص دریافت وام فرزندآوری یکی از روش‌های پرکاربرد در ایران، درخواست وام از بانک‌ها و نهادهای مالی است. بانک‌ها و نهادهای مالی برای ارائه وام به مادران و پدران، شرایطی نظیر سن، درآمد، تعداد فرزندان و سابقه اعتباری را در نظر می‌گیرند.

  برای ارائه درخواست وام، ابتدا باید به بانک یا نهاد مالی مربوطه مراجعه کرده و فرم درخواست وام را تکمیل نمایید. در این فرم، اطلاعاتی نظیر نام، نام خانوادگی، شماره تلفن، تاریخ تولد، شغل و درآمد ماهیانه شما درج می‌شود. همچنین، برخی بانک‌ها و نهادهای مالی ممکن است نیاز به ارائه مدارکی نظیر کارت ملی، شناسنامه، سند مالکیت، تصاویر از محل سکونت و تصاویر از کارت بانکی شما داشته باشند.

   

  وام فرزندآوری

  وام فرزندآوری به عنوان یکی از سیاست‌های دولت در حوزه حمایت از خانواده‌ها، به منظور کمک به خانواده‌هایی که به دلایل مختلف از جمله ناتوانی مالی، قادر به تامین نیازهای فرزندان خود نیستند، ارائه می‌شود. در این بستر، شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام در وام فرزندآوری سال ۱۴۰۲ و نحوه دریافت وام، به صورت کامل بحث شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید به سایت وزارت کار و امور اجتماعی و یا سامانه پیگیری وام‌های فرزندآوری در سایت بانک مرکزی ایران مراجعه نمایید.

   

  شرایط دریافت وام فرزندآوری

  اول از همه باید اشاره کنیم که با توجه به اطلاعیه اخیر منتشر شده توسط بانک مرکزی، شرط داشتن کارت پایان خدمت برای دریافت وام فرزندآوری لغو شده است. به عبارتی، این الزام برای دریافت وام دیگر لازم نیست و متقاضیان می‌توانند بدون ارائه این کارت نیز درخواست وام فرزندآوری خود را ثبت کنند؛ در ادامه در خصوص شرایط دریافت این وام توضیحات لازم داده می‌شود:

  1. دریافت وام فرزندآوری برای افرادی که شرایط لازم را دارند، برای فرزندانی که از تاریخ ۱ فروردین سال ۱۴۰۰ به بعد به دنیا آمده‌اند و تا دو سال پس از تاریخ تولدشان، امکان‌پذیر است. برای ثبت نام در وام فرزند آوری، می‌توانید از سایت‌های مربوطه استفاده کنید.
  2. طبق تصمیمات گرفته شده توسط شورای پول و اعتبار، کارمزد دریافتی برای وام فرزندآوری حداکثر ۴ درصد در سال می‌باشد.
  3. برای دریافت وام فرزندآوری، نیازی به سپرده گذاری نخواهد بود.
  4. برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه فرزند، باید یک ضامن معتبر و سفته ارائه شود. سپس مبلغ وام به حساب شما واریز می‌شود.
  5. مطابق مقررات، بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه فرزند پس از گذشت ۶ ماه از تاریخ دریافت وام آغاز می‌شود. به عبارتی، پس از ۶ ماه، شروع به بازپرداخت وام باید صورت گیرد.
  6. به علاوه، در صورتی که در حین بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه فرزند، فرزند دیگری از متقاضی به دنیا آید، طبق ضوابط و دستورالعمل‌های مربوطه، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه فرزند به این کودک نیز تعلق می‌گیرد.
  مشاهده بیشتر . . .
  وام بانکی بابت تعمیرات مسکن

  وام فرزندآوری

  مدارک لازم برای دریافت وام فرزند‌آوری

  در اینجا، مدارک مورد نیاز برای دریافت وام فرزندآوری را بررسی خواهیم کرد:

  • متقاضیان وام فرزندآوری برای دریافت این تسهیلات باید اسناد شناسایی خود را که شامل کارت ملی و شناسنامه، به همراه کپی این مدارک ارائه دهند.
  • برای دریافت وام فرزندآوری، اطلاعات شناسنامه نوزادی که متولد شده است نیز باید به شکل کامل و دقیق ارائه شود. به عبارتی، اطلاعاتی همچون نام کامل، تاریخ و محل تولد، کد ملی و شماره شناسنامه نوزاد باید در مدارک ارائه شده به منظور دریافت وام فرزندآوری درج شود.
  • برای دریافت وام فرزندآوری، ممکن است شرایط لازم برای ارائه یک فقره سفته معتبر نیز در نظر گرفته شود. به عبارتی، متقاضیان باید یک فقره سفته به عنوان ضامن ارائه دهند که در صورت‌عدم بازپرداخت وام، بانک یا مؤسسه مالی مربوطه مجاز به استفاده از آن به عنوان وثیقه است. لازم به ذکر است که شرایط و نحوه ارائه فقره سفته برای دریافت وام فرزندآوری با توجه به قوانین و مقررات مربوطه ممکن است متفاوت باشد.
  • کد پستی محل سکونت

  مبلغ وام فرزندآوری چه قدر است؟

  مقدار وام فرزند

  به طور کلی، مبلغ وام در بانک‌ها و مؤسسات مالی، برای هر فرزند مختلف متفاوت است. همچنین، میزان وام تولد نوزاد برای فرزندان دوقلو ممکن است در بانک‌ها و مؤسسات مالی به صورت متفاوت محاسبه شود.

  همچنین، برای خانواده‌هایی که دارای سه فرزند یا بیشتر هستند، تسهیلات دیگری همچون وام قرض الحسنه خرید، ساخت و یا وام ودیعه مسکن نیز در نظر گرفته شده است. در ادامه، شما را با میزان مبلغ وام تولد نوزاد​ ۱۴۰۲، آشنا می‌کنیم.

  1. میزان وام فرزندآوری در نظر گرفته شده برای فرزند اول برابر با 30 میلیون تومان است.
  2. میزان وام فرزندآوری در نظر گرفته شده برای فرزند دوم برابر با 60 میلیون تومان است.
  3. میزان وام فرزندآوری در نظر گرفته شده برای فرزند سوم برابر با 90 میلیون تومان است.
  4. میزان وام فرزندآوری در نظر گرفته شده برای فرزند چهارم برابر با 120 میلیون تومان است.
  5. میزان وام فرزندآوری در نظر گرفته شده برای فرزند پنجم برابر با 150 میلیون تومان است.
  مشاهده بیشتر . . .
  همه چیز درباره وام ودیعه مسکن

  برای دریافت وام فرزندآوری به کجا مراجعه کنم؟

  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، با هدف تسهیل و تسریع روند اخذ وام نوزادان ۱۴۰۲، سعی در ایجاد بستری مجازی برای این منظور دارد. با توجه به شرایط متقاضیان، سامانه تسهیلات قرض الحسنه فرزند با آدرس اینترنتی ve.cbi.ir، به منظور ثبت نام آسان و راحت متقاضیان، برای دریافت وام فرزندآوری، راه اندازی شده است.

  وام فرزندآوری

  با استفاده از این سامانه، متقاضیان می‌توانند به راحتی اطلاعات خود را درج کرده و درخواست خود را برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه فرزندان ارسال نمایند. این اقدام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، به منظور تسهیل فرآیند دریافت وام نوزادان و ایجاد راهکارهای مناسب برای متقاضیان، یکی از اقدامات مهم و موثر در راستای حمایت از خانواده‌های ایرانی است.

  جمع بندی:

  با توجه به شرایط مختلفی که در مورد دریافت وام فرزندآوری و وام تولد نوزاد در بانک‌ها و مؤسسات مالی وجود دارد، میزان وام و شرایط دریافت آن بسته به عواملی مانند درآمد، شرایط تحصیلی و شغلی متقاضی و تعداد فرزندان متقاضی، متفاوت است. همچنین، برای خانواده‌هایی که دارای سه فرزند یا بیشتر هستند، تسهیلات دیگری همچون وام قرض الحسنه خرید، ساخت و یا وام ودیعه مسکن نیز در نظر گرفته شده است.

  وام فرزندآوری

  به همین دلیل، برای دریافت وام فرزندآوری و وام تولد نوزاد، باید شرایط و مقررات مربوط به هر بانک و مؤسسه مالی را به دقت بررسی و رعایت کرد. لازم به ذکر است که ممکن است تسهیلات و شرایط دریافت وام در بانک‌ها و مؤسسات مالی مختلف متفاوت باشد، بنابراین بهتر است قبل از اقدام به درخواست وام، مطالعه و تحقیقات لازم را انجام داده و با شرایط فعلی آن‌ها آشنا شوید.

  مشاهده بیشتر . . .
  اطلاعات کامل درباره اعطای زمین و وام برای ساخت مسکن

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۶ رای

  2 دیدگاه در “دریافت وام فرزند‌آوری (1402) | شرایط و مدارک لازم

  1. امیر گفت:

   وام فرزندآوری برای افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی چگونه است

  2. محسن گفت:

   همش دروغه جدیدا تغییر کرده رفتم بانک میگه اول باید مدارک بارگذاری کنی تو سایت بعد میره تهران اگه اونجا تایید کردن تاییدیه میاری بانک و ما وام رو به حسابت واریز میکنیم .

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *