آشنایی کامل با وام آزاد

به احتمال زیاد برای همه ی ما گاهی اوقات این سوال پیش آمده است که چطور می توانیم وام آزاد دریافت کنیم. امروزه با توجه به شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت وام های بانکی، گرفتن وام تقریباً از محالات به شمار می رود. بانک ها برای پرداخت تسهیلات بانکی به مشتریان خود شرایط پیچیده ای را در نظر می گیرند. همان طور که گفتیم از آن جایی که دریافت وام کار ساده ای نیست، عده ای از افراد به دنبال وام های آزاد هستند. این وام وامی است که فرد بذون داشتن حساب قبلی و بدون انتظار کشیدن می تواند آن را از بانک دریافت کند. وام های آزاد در بیشتر اوقات سود کمتری نسبت به دیگر وام ها دارند و به کارهایی مانند ازدواج، کارآفرینی و خرید ملک و ماشین تعلق می گیرند. ما در این مقاله انواع وام های آزاد بانکی، شرایط و مبلغ دریافت وام را برایتان تشریح می کنیم.

انواع وام بانکی

انواع وام بانکی

راه های دریافت وام آزاد

برای این که فردی بتواند از بانکی این وام دریافت کند، ابتدا باید شرایط تعیین سوی از سوی بانک را دارا باشد تا بانک به او تسهیلات بانکی بدهد.

 راه اول برای دریافت وام های آزاد، داشتن یک سند معتبر، یک ضامن معتبر و یا یک حساب سپرده ی قرض الحسنه در بانک مورد نظر می باشد. در این روش دریافت وام، فرو وام گیرنده باید یک حساب سپرده ی فعال سه الی شش ماهه را در بانک مورد نظر داشته باشد. در این صورت فرد می تواند مقداری پول افزون بر میزان پول سپرده ی خود از بانک دریافت کند.

وام های آزاد به فرآیند خرید ملک، ازدواج، خرید کالا و سرمایه  گذاری های مختلف تعلق می یابد. وام های آزاد مدت کمی پس از تقاضای فرد، به او پرداخت می شود اما دوره ی بازپرداخت این  وام ها نیز کمتر از سایر وام ها می باشد.

راه دوم دریافت وام فوری به صورتی است که فرد متقاضی باید وام را از یک فرد دیگر خریداری کند.

افرادی که در بانک ها پولی را به عنوان سپرده قرار می دهند، پس از مدتی می توانند علاوه بر میزان سپرده، مبلغی را نیز به عنوان وام از بانک دریافت کنند. این افراد برای این که بتوانند هم امتیاز سود بانکی خود را حفظ کنند و هم از وام استفاده کنند، دست به فروش امتیاز وام خود می زنند. آن ها وام آزاد خود را با توجه به شرایط و قوانین بانکی به دیگر متقاضیان می فروشند و سود خود را از فروش وام به دست می آورند.

روش دومی که در دریافت این نوع وام مورد استفاده قرار می گیرد، ممکن است خطراتی داشته باشد. بنابراین متقاضی وام آزاد باید دقت لازم را در دریافت وام از طریق روش دوم به کار گیرد. در این روش بهتر است متقاضی بنا بر احتیاط، با فروشنده ی وام قراردادی محضری عقد کند و در آن شرایط دریافت و خرید وام از فروشنده را ذکر کند.

علاوه بر این باید در قرارداد نوشته شود که فروشنده موظف است پس از دریافت وام، مبلغ توافق شده ی خود را برداشته و باقی مانده ی مبلغ را به خریدار بدهد.

وام با سند ملکی

وام با سند ملکی

شرایط دریافت وام آزاد

طبق قانون مصوب جدید دریافت وام، کسی که می خواهد وامی را به عنوان وام آزاد دریافت کند، نباید سوء پیشینه بانکی داشته باشد. یعنی فرد نباید چک برگشتی در هیچ کدام از بانک های موجود در سراسر کشور داشته باشد. اگر فردی چک برگشتی داشته باشد، وام به او تعلق نمی گیرد.

 شرط دومی که در دریافت وام متقاضی باید آن را رعایت کند، نداشتن  وام دیگر می باشد. اگر فردی  قبل از وام فعلی وامی گرفته باشد و هنوز اقساط آن وام تمام نشده باشد، نمی تواند اقدام به دریافت وام کند. بنابراین ابتدا باید اقساط وام قبلی خود را ب پایان رسانده و سپس اقدام ب دریافت وام جدید کند.

شرط بعدی موجود در دریافت وام این است که به اراد زیر هجده سال وام تعلق نمی گیرد. یعنی اگر فردی هنوز هجده سال تمام نداشته باشد، نمی تواند از وام ها و تسهیلات بانکی استفاده کند.

یکی دیگر از شروط دریافت وام های آزاد، پرداخت سود به بانک می باشد. این سودهای معین شده از سوی بانک ممکن است از بانکی به بانک دیگر متغیر باشد.

شرط دیگری که در دریافت وام حائز اهمیت است، وجود ضامن می باشد. اغلب بانک ها برای پرداخت تسهیلات بانکی آزاد به مشتریان، از آن ها ضامنی را می خواهند که یا بازنشسته باشد و یا در مؤسسات دولتی و خصوصی معتبر کار کرده باشد. اغلب اوقات شرط ضامن یک شرط اصلی برای پرداخت وام به شمار می رود.

وام فوری

وام آزاد فوری

مدارک مورد نیاز برای دریافت این وام 

برای این که فردی بتواند از بانک وامی را دریافت کند، باید مدارمی را که توسط بانک تعیین می شود، به بانک ارائه دهد.

این مدارک شامل اصل مدرک و یا کپی آن می شود. مدارک کلی دریافت وام آزاد به صورت زیر می باشد:

 • اصل شناسنامه و کپی تمام صفحات شناسنامه ی فرد متقاضی وام
 • اصل کارت ملی و کپی کارت ملی فرد متقاضی وام
 • مدارک و فیش حقوقی ضامن وام
 • مدارک اصل و کپی انواع سند های مورد نیاز برای گرفتن وام برتر
 • کپی سند ازدواج برای دریافت وام فوری ازدواج
 • کپی سند مسکن برای دریافت وام فوری مسکن

مدارکی که در این مقاله نام بردیم، مدارک کلی دریافت وام به شمار می روند. حال باید توجه داشت که این مدارک ممکن است کم یا زیاد شوند که این کم یا زیاد شدن بستگی به شرایط دریافت وام دارد.

فواید دریافت وام آزاد

دریافت وام های آزاد یا وام برتر که نام دیگر وام آزاد است، می تواند برای فرد متقاضی فوایدی را داشته باشد.این وام نسبت به دیگر وام های موجود، یک وام برتر به شمار می رود چرا که این وام از سود کمتری نسبت به سایر وام ها برخوردار است و در مدت زمان کمی به متقاضی پرداخت می شود.  یکی دیگر از فواید وام های آزاد این است که برای  دریافت چنین وام هایی، دیگر نیاز نیست که فرد از قبل در بانک مورد نظر حساب سپرده داشته باشد و می تواند بدون حساب سپرده وام مورد نظر خود را دریافت کند. به طور کلی وام های آزاد نسبت به سایر وام ها از ویژگی های بهتری برخوردارند که سبب شده این وام ها با نام وام برتر شهرت پیدا کنند.

وام بانکی

وام بانکی

میزان سود وام آزاد

در اغلب بانک ها، میزان سود مورد نظر برای تسهیلات بانکی حدود پانزده ای بیست و پنج درصد در نظر گرفته می شود.

مبلغ سود وام های بانکی نسبت به مبلغ خود تسهیلات بانکی حساب شده و از مشتری دریافت می شود. سود وام های بانکی از یک بانک به بانک دیگر متقاوت است اما به طور کلی اغلب بانک ها وام آزاد را با دو الی هجده درصد سود به متقاضیان ارائه می دهند.

مبلغ وام آزاد

مبلغ این وام که انواع بانک ها پرداخت می کنند، با توجه به کاربرد وام متفاوت است. برای مثال بانک ها برای امر ازدواج حدود پنجاه میلیون تومان و برای امر خرید مسکن حدود صد میلیون تومان به مشتریان خود تسهیلات بانکی ارائه می کنند. به طور کلی این که شما برای چه کاری وام آزاد را دریافت مب کنید، مشخص کننده ی مبلغ وام می باشد. وام ها سقفی دارند و افراد بیشتر از سقف مشخص شده نمی توانند وام دریافت کنند.

تمامی بانک های موجود در کشور به میزان مشخصی به مشتریان وام می دهند که میزان این وام در هر بانکی متغیر می باشد.

از کدام بانک ها می توان وام فوری دریافت کرد؟

امروزه تقریباً اکثر بانک های موجود در کشور تسهیلات بانکی را به مشتریان خود پرداخت می کنند. بانک هایی که می توان از آن ها وام آزاد دریافت کرد به شرح زیر می باشند:

 • بانک رفاه بین هشتاد الی صد درصد مبلغ سپرده ی بانکی افراد را تا سقف پنجاه میلیون تومان به آن ها وام می دهد. در این بانک سپرده ی مالی شما به عنوان ضامن مسدود می شود.
 • بانک دی: سقف وام آزاد پرداختی توسط بانک دی پنجاه میلیون تومان است که بازپرداخت این وام سی و شش ماه می باشد. مبلغ سود دریافتی بانک دی از وام های آزاد، دو الی چهار درصد است.
 • بانک تجارت:بانک تجارت تا حدود صد میلیون تومان وام آزاد و فوری به مشتریان خود پرداخت می کند که سود این وام، دو درصد است و بانک آن را با بازپرداخت سی و شش ماهه به متقاضیان ارائه می دهد.
 • بانک تعاون:بانک تعاون تا سقف شصت میلیون تومان به مشتریان خود وام بانکی ارائه می کند. متقاضیان این وام باید وام را در این بازپرداخت سی و شش الی شصت ماهه به بانک برگردانند.
 • بانک اقتصاد نوین:سقف وام پرداختی توسط بانک اقتصاد نوین به مشتریان، صد میلیون تومان می باشد. برای دریافت وام از بانک اقتصاد نوین نیاز به دو ضامن معتبر می باشد که سپرده ی حساب بانکی می تواند یکی از آن ها باشد. میزان سود وام آزاد بانک اقتصاد نوین چهار درصد می باشد.
 • مجموعه وام برتر وام آزاد را از رقم 1 میلیارد به بالا ارائه میدهد.

انواع دیگر بانک هایی که وام بانکی ارائه می دهند، شرایطی همچون این وام های مذکور دارند.

سخن پایانی

امروزه با بالارفتن هزینه های زندگی مانند عزینه ی مسکن، هزینه ی ازدواج و دیگر هزینه ها، افراد به فکر دریافت وام های آزاد از بانک ها افتاده اند. این وام ها انواع مختلفی دارند و شرایط دریافت ویژه ای را دارا می باشند. بانک ها شرایط پیویده ای را برای دریافت وام بانکی قرارداده اند.  برای مثال برای دریافت وام های آزاد فرد نباید چک برگشتی داشته باشد و نباید وامی به جز وام فعلی در تمام بانک ها داشته باشد. علاوه بر شرایط مذکور، فرد متقاضی برای دریافت تسهیلات بانکی می بایستی مدارکی را جهت ثبت نام به بانک ارائه دهد. به عنوان مثال متقاضی باید کپی شناسنامه و کپی کارت ملی خود را به بانک ارائه کند. سود دریافت وام های آزاد بین دو الی هجده درصد متغیر است که مبلغ این سود نسبت به مبلغ کل وام دریافتی محاسبه می شود. به طور کلی دریافت این وام از بانک شرایط مختلفی دارد که فرد متقاضی در صورت عدم داشتن این شرایط، از گرفتن وام منع می شود.

تخصص موسسه وام برتر دریافت انواع وام بانکی میباشد.
وقتی متقاضی مشکل در دریافت وام بانکی دارد، مثل سند مالکیت بیش از ۲۰ سال.
نداشتن مدارک شغلی متناسب با درخواست
داشتن چک برگشتی و یا اقساط معوق بانکی
نداشتن زمان برای طی شدن سیکل اداری،به درخواست خود متقاضی وام آزاد را جایگزین وام بانکی میکنیم.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.  

شرایط دریافت وام آزاد

شرایط ضمانت

شرایط متقاضی