وام بانکی, وام بانکی پزشکان, وام بانکی مشاغل

وام بانکی خرید تجهیزات پزشکی + دریافت وام

 

تجهیزات پزشکی به عنوان  مهم ترین ابزارهای اساسی برای نجات جان انسان ها و موارد مرتبط دیگر است. برای کارکرد درست و بهتر  آن ها نیاز است که بسیاری از این تجهیزات تعمیر و یا تعویض شوند. از آن جا که قیمت تعمیر و یا تعویض تجهیزآلات پزشکی ممکن است بالا باشد، بانک ها برای حل این مشکل، وام های مرتبطی با این موضوع اختصاص می دهند که به وام های خرید تجهیزات پزشکی معروف است. بانک های مختلف این نوع وام ها را با عنوان طرح تسهیلاتی سپید در اختیار زحمت کشان سپیدپوش قرار می دهند.

وام بانکی خرید تجهیزات پزشکی + دریافت وام

وام بانکی خرید تجهیزات پزشکی + دریافت وام

در این طرح پزشکان متخصص، دندان پزشکان و داروسازان می توانند شرکت کنند و از تسهیلات مفید آن در جهت بهبود تجهیزات پزشکی استفاده کنند. مجموعه وام برتر در این مقاله قصد دارد تا در مورد وام بانکی خرید تجهیزات پزشکی اطلاعات مهم و اساسی به مخاطبان عزیز بدهد و آن ها را از مسیر دریافت اینگونه وام ها آگاه سازد.

طرح تسهیلاتی سپید برای جامعه پزشکی

حتما این را می دانید که سپرده های سرمایه گذاری موجود در بانک، باعث می شود که افراد واجد شرایط دریافت وام باشند. در طرح سپید نیز افراد مرتبط با جامعه پزشکی می توانند از امکانات موجود و تسهیلات 150 درصدی این وام به واسطه معدل مطلوب موجودی خود بهره مند شوند. سقف این نوع وام ها در برخی از بانک ها تا حدود 8 میلیارد ریال نیز درنظر گرفته شده است. مدت بازپرداخت وام های متعلق به تجهیزات پزشکی بسته به نوع بانک ها در حدود 12 الی 60 ماه است.

البته برای اطلاع دقیق از این موضوع و موضوعات مرتبط با وام تجهیزات پزشکی بهتر است به سایت مجموعه وام برتر مراجعه کرده و جزئیات این نوع وام ها را از مشاوران موجود در این مجموعه جویا شوید. کارشناسان در این مجموعه به صورت 24 ساعته پاسخگوی سوالات متقاضیان گرامی هستند.

طرح تسهیلاتی سپید برای جامعه پزشکی

طرح تسهیلاتی سپید برای جامعه پزشکی

نحوه دریافت وام تجهیزات پزشکی

همان طور که گفته شد، برای خرید وام تجهیزات پزشکی می توانید از بانک های فعال در این زمینه اقدام کنید. برای دریافت این وام، سند ملک و جواز کسب نیاز است. خرید تجهیزات پزشکی و دفاتر کار مرتبط با آن، وام 1 میلیارد و 500 میلیونی پرداخت می شود. سند ملک، اولین مورد برای دریافت وام است ولی علاوه بر آن، اشخاصی که وام خرید تجهیزات پزشکی را دریافت می کنند باید 22 درصد از مبلغ وام را تامین کرده باشند که این مبلغ در حساب های دیگر بانک وام دهنده محفوظ بماند.

  • نرخ سود وام تجهیزات پزشکی

نرخ سود مختص به دریافت وام تجهیزات پزشکی در حدود 18% است که نهایتا باید در طول 60 ماه پرداخت شود. البته در خصوص دریافت وام تجهیزات پزشکی بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که وام گیرنده باید، جوازکسب مناسبی داشته باشد و هیچ بدهی نسبت به بانک نداشته باشد. البته عدم وجود چک های برگشتی متعلق به وام گیرنده نیزاهمیت زیادی دارد.

 

  • شرایط اعطای وام

شرایط اعطای این تسهیلات به افراد حقیقی که مجوزهای لازم را دارند، امکان پذیر است. اعطای تسهیلات به دندان سازان تجربی که هیچ گونه مدرکی مرتبط با رشته پزشکی ندارند، امکان پذیر نمی باشد. پزشکانی که در بیمارستان ها و کلینیک ها به ارائه خدمات مختلف مشغول هستند و از تجهیزات و ابزارهای مختص پزشکی استفاده می کنند اگر قرار داد معتبر با مراکز فعالیت خود داشته باشند در الویت دریافت وام های بانکی خرید تجهیزات قرار دارند.  این نوع تسهیلات از حدود 12 تا 48 ماه برای بخش خرید تجهیزات ئ محل فعالیت و در حدود 60 ماه در خصوص تعمیر تجهیزات پزشکی قابل اعطا به متقاضیان درخواست دهنده وام است.

نحوه دریافت وام تجهیزات پزشکی

نحوه دریافت وام تجهیزات پزشکی

وثیقه های موردنیاز برای دریافت وام تجهیزات پزشکی

همان طور که در بالا به صورت جزئی به این مسئله پرداخته شد، می توان در اینجا، موضوع را به طور مفصل توضیح داد، افراد می توانند به چند طریق این وام را دریافت کنند. گروه نقدی و غیرمنقول و در برخی موارد با مورد جانبی که به آن ها اشاره خواهیم کرد،

  • افرادی دریافت کنندم وام با سپرده گذاری

این افراد در گروه نقدی جای دارند، یعنی ابتدا در بانک هدف برای خود، حساب کوتاه مدت یا بلندمدتی باز می کنند و از طریق اوراق مشارکت اقدام به دریافت وام تجهیزات پزشکی می نمایند.

  • افراد دریافت کننده وام به صورت غیرمنقول

این افراد به واسطه ارائه سند مالکیت با کاربری های مختلف مسکونی، تجاری و اداری می توانند نسبت به دریافت وام بانکی خرید تجهیزات اقدام کنند.

مورد آخری هم وجود دارد که افراد با استفاده سفته و قراردادهای لازم الاجرا درصدد دریافت وام تجهیزات پزشکی هستند.

نکته ای که در اینجا مطرح است این است که در خصوص پرداخت تسهیلات به افراد، در طرح های موجود، الزامی به معدل حساب نخواهد بود و شرط اصلی برای دریافت وام ارتباط با مجموعه ها و مراکز پزشکی است.

طرح راه سلامت برای خرید تجهیزات پزشکی

به غیر از تسهیلات طرح سپید، نوع دیگری از طرح های بانکی برای دریافت وام خرید تجهیزات پزشکی وجود دارد که با نام طرح راه سلامت به افراد معرفی می شود. در این طرح نیز جامعه پزشکی از جمله فیزیوتراپیست، افراد متخصص و فوق تخصص، داروخانه، کلینیک ها و مراکز تصویربرداری مختلف می توانند برای تعمیر و بهسازی تجهیزات پزشکی خود اقدام به دریافت وام های مرتبط نمایند.

نحوه اعطای وام در طرح راه سلامت

در طرح ذکرشده نیز پزشکان و فوق تخصصان جراح می توانند از وام هایی تا حدود 17000 میلیون ریال بهره مند شوند. که این مقدار برای خرید ابزارآلات پزشکی است ولی اگر قصد تعمیر و بهسازی محل کار خود را داشته باشند دریافت وام های 7500 میلیون ریالی را نیز تجربه خواهند کرد.

پزشکان و دندانپزشکان عمومی، دکترهای علوم آزمایشگاهی، رادیولوژیست و سونوگرافیست ها برای خرید تجهیزات پزشکی مرتبط با حرفه خود از وام 9000 میلیون ریالی بهره  می برند. این میزان برای تعمیر و بهسازی محل به 4.500 میلیون ریال خواهد رسید.

دامپزشکان نیز برای خرید تجهیزات مرتبط با شغل خود که در ارتباط با دام و طیور است از وام های 2.500 میلیون ریال بهره مند می شوند این افراد برای تعمیر و بهسازی محل کار خود وام های 2.500 میلیون ریال دریافت خواهند کرد.

مدت بازپرداخت وام ها طرح راه سلامت در حدود 48 ماه است که در اقساط مساوی قابل پرداخت است.

نحوه اعطای وام در طرح راه سلامت

نحوه اعطای وام در طرح راه سلامت

گروه هدف در این طرح

اختصاص تسهیلات به پزشکان، پرستاران، دندانپزشکان، داروسازان و در حالت کلی رشته هایی که با پزشکی مرتبط هستند و به نوعی با بیمارستان ها، کلینیک ها و مراکز پزشکی قرارداد معتبر و رسمی دارند در دستور کار این نوع وام بانکی قرار می گیرند.پزشکان بهره مند از این هدف شامل، متخصصان و فوق تخصصان دندانپزشک، داروساز، روان پزشک و سایر تخصص های مهم است. گروه های دیگر مرتبط با پزشکی شامل، روانشناس بالینی، تربیتی، مشاور خانواده و روان سنجی، مامایی و اتاق عمل، رادیولوژیست ها، اپتومتریست ها، فارغ التحصیلان دانشگاه علوم پزشکی و بهداشت، مددکماران و تمام افرادی که به نحوی با روح، روان و جسم افراد در ارتباط هستند مشمول دریافت چنین تسهیلاتی می باشند.

گروه های غیر پزشکی

درست است که این وام به نام تجهیزات پزشکی معروف شده است ولی افراد مختلف در زمینه های فعالیت در آسایشگاه های مختلف اعصاب، سالمندان، کارشناسان حقوقی آژانس های خدماتی نیز می توانند از ویژگی های مهم وام های بانکی استفاده کنند.

میزان دریافت وام مختص به تجهیزات پزشکی

طبق تخصص افراد، دریافت این نوع وام ها نیز متفاوت است. پس باتوجه به این شرایط می توان گفت؛ مبلغ 2000میلیون ریال تا 15000 میلیون ریال از تسهیلات مورداستفاده برای خرید مواد و تجهیزات پزشکی به افراد تعلق می گیرد.

پزشکان برای خرید مطب می توانند 11000 میلیون ریال وام بانکی دریافت کنند. البته می توان گفت پزشکان منتخب در رشته پزشکی از وام 6000 میلیون ریالی و افراد مرتبط با رشته منتخی غیرپزشکی مثل مهندسین با دریافت 3000میلیون ریال قابلیت آغاز کسب وکار خود را خواهند داشت. در خصوص تعمیر مطب های پزشکی نیز وام های مرتبطی اختصاص می یابد. این وام ها تا حدود 1500 میلیون ریال خواهد بود.

هدف بانک ها از ارائه تسهیلات بانکی مرتبط

بانک ها به منظور ارتقای حرفه پزشکی و تقدیر از فعالان حوزه سلامت این طرح ها را در قالب وام های بانکی به پزشکان و پرستاران موردنظر ارائه می دهند. قدردانی از پزشکان مخصوصا در زمان همه گیری کرونا بهترین کار ممکن است که بسیاری از بانک ها این کار را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند. علاوه بر طرح های ذکرشده در بالا، طرح جهش مهر سلامت نیز وجود دارد که بانک ها برای رفاه حال جامعه پزشکی این طرح را عنوان کرده اند.

هدف بانک ها از ارائه تسهیلات بانکی مرتبط

هدف بانک ها از ارائه تسهیلات بانکی مرتبط

تسهیلات مختص به افراد پزشک، اعضای هیئت علمی دانشگاه های درمانی و پزشکی، پرستاران شاغل اگر نسبت به افتتاح حساب در نزد بانک های مرتبط حسابی داشته باشند، می توانند از تسهیلات این نوع بانک ها در جهت های مختلف استفاده کنند. نرخ سود این بانک ها نیز 18 درصد است که به جامعه پزشکی اختصاص داده می شود. مشمولان طرح می توانند با دریافت این طرح ها، نوسازی ابزار و مکان فعالیت خود را انجام دهند و ارتقای شغلی قابل توجهی داشته باشند. خرید مطب و داروخانه نیز مشمول این نوع طرح است. البته زمان بازپرداخت و دریافت سودها برای بانک های مختلف متفاوت است به عنوان مثال این مدت در برخی بانک ها به ترتیب 36 ماه و 15 درصد است ولی نوه متعادل آن 60 ماه و 18 درصد است.

کلام آخر

مجموعه وام برتر در این مقاله تمام سعی خود را برآن نهاد تا در مورد تسهیلات بانکی و هم چنین وام بانکی در خصوص تجهیزات پزشکی اطلاعات مفیسد و کاملی به این قشر زحمتکش جامعه ارائه دهد. در این بین مسئولیت پزشکان این است که با ارائه اسناد و مدارک صحیح و معتبر از تسهیلات اختصاص یلفته به آن ها نهایت استفاده را ببرند.

اسنادی که جامعه سلامت باید به بانک ارائه دهند، شامل، مدارک شناسائی معتبر خود، درخواست دریافت وام، ارائه مدارک تحصیلی معتبر و مجوز مطب، ارائه قراردادهای معتبر که با مراکز پزشکی، بیمارستان و کلینیک ها منعقد کرده اند و درنهایت ارائه فاکتور صحیح در خصوص تهیه و خرید ابزارآلات پزشکی مرتبط با نوع کسب وکار و حرفه خود در زمینه پزشکی، تمام مدارکی است که باید به بانک ارائه شود.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *