وام بانکی, وام بانکی مشاغل

وام بانکی مشاغل

کارآفرینی و اشتغال یکی از مصادیق وام های ارائه شده به متقاضیان در بانک های دولتی و خصوصی است. این وام ها برای رفاه اقتصادی و صنعت، بازرگانی، کشاورزی و غیره است. افزایش تعداد نیروی کار خانگی که در بخش های مختلف مشغول به کار خواهند شد استفاده میشود برای دریافت چنین امکاناتی باید مدارک و شرایط خاصی داشته باشید. برای آشنایی کامل با وام بانکی مشاغل با ما همراه باشید.

اگرچه ممکن است در ابتدا کسب و کار و کارآفرینی آسان به نظر برسد، اما وقتی مراحل دریافت این وام را طی می کنید به این نتیجه می رسید که گرفتن این وام آنقدرها هم که فکر می کنید آسان نیست. البته اگر دلایل را بدانید، متوجه می شوید که بانک ها و بنگاه های اقتصادی سیاست درستی در ارائه این گونه تسهیلات به متقاضیان دارند.

با این حال، نباید از نظر دور داشت که تسهیلات اشتغال و کارآفرینی یکی از بهترین تسهیلاتی است که متقاضی می تواند برای آن اقدام کند از طرفی نرخ سود این وام بسیار کمتر از سایر تسهیلات می باشد و نرخ سود آن تنها 4 درصد سود برای چنین وام هایی است.

تسهیلات بانکی مشاغل

تسهیلات بانکی مشاغل

مدارک مورد نیاز جهت اخذ تسهیلات مشاغل

شرایط به دست آوردن فرصت های شغلی و کارآفرینی معمولاً تا حدودی دشوارتر از سایر تسهیلات است، اما دارای ویژگی هایی هستند بر اساس بررسی های انجام شده متقاضیان وام اشتغال و کارآفرینی موظفند با مراجعه به سایت وزارت کار و امور اجتماعی پس از مطالعه دقیق دستورالعمل اجرایی مربوطه بایستی نسبت به بارگزاری مدارک خود و و ارائه مدارک لازم اقدام کنند.

بر اساس چک لیست مندرج در دستورالعمل اجرایی این آیین نامه، مدارک هویتی از قبیل شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت، مدارک محل زندگی و شغلی متقاضی و ضامنان تسهیلات، مدارک هویتی ضامن وام برای اشخاص حقوقی، مدیران و امضا کنندگان مشمول اساسنامه می باشند،  ضمناً آگهی ثبت شرکت، آخرین تغییرات و روزنامه رسمی، آخرین ترازنامه، تراز آزمایشی و صورت های مالی حسابرسی شده ارائه شود.این اسناد و پیوست های آن، از جمله مدارک اساسی و مهم هستند که برای اخذ وام مشاغل است که اکثر بانک ها از این متقاضیان مطالبه می کنند.

کدام بانک ها تسهیلات مشاغل می دهند؟

بانک هایی که، وام مشاغل برای افرادی که می خواهند وام دریافت کنند عبارتند از:

(بانک ملی، بانک صادرات، بانک ملت، بانک سپه، بانک مسکن، بانک رفاه کارگران و پست بانک)می باشند.

 

هر کدام از این بانک ها شرایط وام دهی خود را دارند و سقف اعتبار بستگی به شعبه و شغل متقاضی دارد و شما می توانید جزئیات هر یک را در مطالب پایین مشاهده و مقایسه کنید.

  • وام مشاغل از بانک مسکن

بانک مسکن برای مشاغل خانگی و آزاد وام دارد و برای دریافت این وام ابتدا باید از کمیته امور خیریه، سازمان بهزیستی یا بنیاد شهید و امور ایثارگران معرفی نامه بگیرید. همچنین بانک مسکن سقف تسهیلات مشاغل را 50 میلیون تومان برای کارهای منزل و 2 میلیارد تومان برای طرح کارفرمایان تعیین کرده است.

تسهیلات بانکی مشاغل

تسهیلات بانکی مشاغل

  • وام مشاغل بانک سپه

بانک سپه برای ایجاد فرصت های خوداشتغالی از کمیته امداد درخواست معرفی نامه خواهد کرد. این بانک با سقف 100 میلیون تومان تسهیلات مشاغل موافقت کرده است.

  • وام مشاغل بانک کشاورزی

بانک کشاورزی از تنهاترین موسساتی است که بدون نیاز به برگه شناسایی و معرفی نامه تقاضای وام شما را تایید می کند، برای گرفتن وام مشاغل باید درنزدیک ترین شعبه این بانک حساب افتتاح کرده وکسب و کار خود را شروع کنید و برای درخواست وام رجوع کنید.

  • تسهیلات مشاغل بانک ملی

این بانک با همیاری و هماهنگی کمیته امداد ، سازمان بهزیستی، بنیاد شهید، وزارت تعاون و امور کار، تسهیلات مشاغل را عرضه می کند. از این رو داشتن برگه شناسایی و معرفی سازمان مذکور شرط لازم برای مطالبه تسهیلات تلقی می شود.

  • تسهیلات مشاغل بانک ملت

برای گرفتن تسهیلات مشاغل این بانک نیاز به دریافت معرفی نامه از موسسه بهزیستی دارید. نداشتن چک برگشتی و تسهیلات معوق و داشتن ضامن معتبر از دیگر شرایط لازم برای اخذ این وام است. تسهیلات وام مشاغل این بانک از 5 میلیون و 20 میلیون و تا سقف 100 میلیون تومان پذیرفته شد.این بانک فرصتی فراهم کرده تا 3نوع مشاغل، از این وام اشتغال زایی  بهره مند شوند.

  • تسهیلات مشاغل بانک صادرات

یکی از طرح های وام تشویقی توسعه بانک صادرات به وام مشاغل اختصاص دارد. این وام با سود 4 درصد همراه با معرفی نامه کمیته امداد و سایر مدارک لازم به شما تحویل داده می شود.

  • وام مشاغل پست بانک

کمیته امداد با همراهی و همیاری پست بانک به افرادی که می خواهند کسب و کارشان را رونق بدهند تسهیلات مشاغل واگذار می کند. برای دریافت این تسهیلات باید توصیه نامه ای از کمیته امداد داشته باشید سقف این وام 50 میلیون تومان است.

  • تسهیلات مشاغل بانک رفاه کارگران

تسهیلات مشاغل خانگی بانک رفاه کارگران برای کسانی که در موسسه سازمان تامین اجتماعی بیمه نشده اند تعلق نمی گیرد، فقط برای بیمه شدگان و افرادی که از این سازمان حقوق دریافت می کنند وام مشاغل اعطا می شود.

وام مشاغل با کمترین سود

وام مشاغل با کمترین سود

مراحل دریافت تسهیلات وام مشاغل

اگر می خواهید از بانک یا موسسه مالی وام بگیرید، ابتدا باید بدانید که بانک شما با چه موسساتی کار می کند تا از آن موسسه ارجاع دریافت کنید. سپس با در دست داشتن مدارک هویتی و معرفی نامه به نزدیکترین شعبه بانک مورد نظر خود مراجعه کنید. معرفی نامه باید توسط یکی از نهادهای کمیته امداد امام خمینی، بهزیستی و بنیاد شهید ارائه شود.

اگر می خواهید کار روستایی خود را از صندوق امید تسهیل کنید، ابتدا باید در این صندوق ثبت نام کنید و شماره رهگیری دریافت کنید.

در مرحله بعد، یک طرح استدلال خوب برای متقاعد کردن وام دهنده به عملی و قابل اجرا بودن ایده کسب و کارتان ارائه کنید. هرچه نظر شما قوی تر باشد، شانس شما برای گرفتن وام بیشتر است.

پس از رسیدگی و بازدید اسناد و مدارک، تحقیق یا گفت وگو صورت می گیرد، اگر شرایط لازمرا برای گرفتن وام مشاغل را داشته باشید، پس از مدت کوتاهی قبل از دریافت تسهیلات مشاغل، به کار شما رسیدگی خواهد شد.

  • توجه: به این نکته توجه بفرمایید که اگر وام خود را غیر از قصد و نیتی که برای وام تقاضا کرده اید مصرف کنید، هزینه وام مشاغل با غرامت و خسارت سنگینی از شما دریافت می شود.

 

نتیجه گیری

همان طور که در بالا ذکر شد شما می توانید با کمترین سود ممکن تسهیلات مشاغل دریافت کنید و بسته به نوع شغل حتی می توانید چند نفر را هم مشغول بکار کرده و درآمد کسب کنید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “وام بانکی مشاغل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *