انواع وام بانکی, وام خودرو

وام خرید خودرو دست دوم

همانطور که می دانید در دنیای امروز خودرو یکی از واجبات زندگی به شمار می رود. از این رو خرید خودرو چه بصورت صفر و چه دست دوم، از الزامات و الویت های بسیاری از خانواده ها به شمار می رود. اما به در نظر گرفتن تورم و افزایش شدید قیمت خودرو، بسیاری از مردم قدرت خرید این کالای ضروری را از دست داده اند. به همین جهت بسیاری از بانک ها دست به اعطای تسهیلات کمک هزینه خرید خودرو زده اند. در این مقاله میخواهیم به شما راهنمای دریافت انواع وام خرید خودرو دست دوم را شرح دهیم به همراه معرفی بانک های ارائه دهنده این خدمت.

هرچه سرمایه بیشتری برای خرید خودرو در اختیار داشته باشید، به مراتب خودرو بهتری خریداری کرده و تا مدتی از لحاظ خرابی و فرسودگی آن خیالتات راحت خواهد بود. کمک هزینه خرید خودرو متناسب با شرایط متقاضی، بین ۱۵ الی ۱۰۰ میلیون اعطا می شود. و معمولا با سود حدود ۱۸ درصد پرداخت می شود.

وام خرید خودرو دست دوم

وام خرید خودرو دست دوم

معرفی انواع بانک ها برای دریافت وام خرید خودرو دست دوم

در ادامه به شرح شرایط تسهیلات کمک هزینه خرید خودرو در بانک های مختلف می پردازیم، با ما همراه باشید.

تسهیلات خرید خودرو دست دوم بانک سامان

اگر به دنبال دریافت وام برای خرید خودرو هستید، بانک سامان یکی از بهترین گزینه های پیش روی شماست. این بانک با اعطای وام ۱۰۰ میلیون تومانی به مشتریان خود، کمک هزینه خرید خودرو صفر و دست دوم را به آنها می دهد. البته این بانک توجه ویژه ای به رتبه اعتبار سنجی افراد و عدم برخورداری فرد از چک برگشتی و بدهی قبلی نزد بانک، دارد.

معرفی انواع بانک ها برای دریافت وام خرید خودرو دست دوم

معرفی انواع بانک ها برای دریافت وام خرید خودرو دست دوم

وام خرید خودرو بانک سامان متناسب با توان مالی مشتری بین ۱۵ الی ۱۰۰ میلیون اعطا می شود و در اقساط حداکثر ۳۶ ماهه با سود ۱۸ درصد پرداخت می شوند. بانک سامان این وام را افراد دارای سپرده قبلی و همچنین رتبه اعتبار سنجی بالا، بدون ضامن هم اعطا می کند. در غیر این صورت فرد موظف به معرفی دو ضامن معتبر و تایید شده می باشد.

وام خرید خودرو دست دوم بانک سامان

وام خرید خودرو دست دوم بانک سامان

وام خرید خودرو دست دوم بانک ملی

برای خرید خودرو صفر و یا دست دوم می توانید درخواست وام خود در بانک ملی نیز ثبت کنید. اما توجه داشته باشید که وام  خرید خودرو دست دوم این  بانک تنها ۱۵ میلیون تومان است. این وام در اقساط ۳۶ ماهه و با سود ۱۸ درصد بازپرداخت می شود. برای دریافت این وام به دو ضامن معتبر احتیاج خواهید داشت. همچنین سن فرد متقاضی الزاما باید بالای ۱۸ سال باشد و بهره مندی فرد از رتبه بالای اعتبار سنجی از اهمیت زیادی برخوردار است. توجه داشته باشید که وام کمک هزینه خرید خودرو بانک ملی فقط به خودرو های تولید ملی تعلق می گیرد.

تسهیلات خرید خودرو دست دوم بانک ملت

بهتر است برای دریافت وام خرید خودرو دست دوم از بانک ملت، یک حساب افتتاح کنید. به ازای هر چهار ماهی که پول شما در این حساب باشد، می توانید یک برابر آن را بعنوان وام خرید خودرو دست دوم دریافت کنید. این وام تا سقف ۷۰ میلیون تومان به مشتریان بانک ملت اعطا می شود و مدت زمان پرداخت اقساط حداکثر تا ۶۰ ماه و با محسابه سود ۱۸ درصد می باشد. شما می توانید به ضمانت سپرده ای که نزد بانک دارید این وام را دریافت کنید و در غیر این صورت ملزم به معرفی یک ضامن معتبر به بانک خواهید بود. وام خرید خودرو بانک ملت فقط برای خرید خودرو داخلی اعطا می شود. توجه داشته باشید که مبلغ وام متناسب با حقوق ماهیانه متقاضی تنظیم  می شود. و اولویت دریافت وام با افرادی است که مدت از سپرده گذاری آنها در بانک ملت، بیش از یک سال باشد.

وام خرید خودرو دست دوم بانک ملت

وام خرید خودرو دست دوم بانک ملت

تسهیلات خرید خودرو دست دوم بانک صادرات

بانک صادرات نیز یکی از بانک هایی است که در طرح اعطای وام کمک هزینه خرید خودرو شرکت کرده است. این وام تا سقف حداکثر ۲۰ میلیون تومان به متقاضی عزیز اعطا می شود. البته نکته ای که درباره وام خرید خودرو بانک صادرات اهمیت زیادی دارد، این است که این مبلغ مستقیما به حساب نمایندگی خودرو واریز می شود. پس توجه داشته باشید که با استفاده از این وام تنها می توانید خودرو های صفر را از نمایندگی تهیه کنید. متقاضی باید این وام را در اقساط ۳۶ ماهه و با سود ۱۸ درصد پرداخت کند. از شرایط مهمی که فرد متقاضی باید دارا باشد این است که هیچ چک برگشتی و بدهی قبلی ای در بانک صادرات نداشته باشد.

وام خرید خودرو دست دوم بانک صادرات

تسهیلات خرید خودرو دست دوم بانک صادرات

مدارک لازم برای دریافت وام خرید خودرو دست دوم

مدارک لازم برای اخذ وام خرید خودرو، متناسب با بانک و نوع تسهیلات اعطا شده، متغیر خواهد بود. توجه داشته باشید که ارائه تمامی این مدارک به بانک الزامی می باشد و در صورت کوتاهی در ارائ کامل مدارک، در روند اخذ وام دچار مشکل خواهید شد. مدارک لازم برای دریافت این  تسهیلات به شرح زیر است؛

مدارک لازم برای دریافت وام خرید خودرو دست دوم

مدارک لازم برای دریافت تسهیلات خرید خودرو دست دوم

  1. اصل و کپی همه صفحات شناسنامه
  2. اصل و کپی کارت ملی فرد متقاضی
  3. اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی ضامن
  4. فیش حقوقی متقاضی
  5. معرفی ضامن معتبر و تایید شده توسط بانک
  6. اصل و کپی فیش حقوقی ضامن
  7. یک قطعه عکس از متقاضی
  8. پیش فاکتور خرید خودرو
  9. تمبر مالیاتی
  10. اصل و کپی مدارک ماشین شامل کارت، بیمه نامه و…

 

دریافت وام فوری برای خرید اتومبیل خارجی

دریافت وام فوری برای خرید اتومبیل خارجی

شرایط دریافت تسهیلات خرید خودرو دست دوم

اول از هرچیزی فرد متقاضی باید بیشتر از ۱۸ سال سن داشته باشد. همچنین متقاضی نباید هیچ چک برگشتی، بدهی قبلی و یا سابقه بد حسابی در سیستم بانکی کل کشور داشته باشد. علاوه بر این ها لازم است که فرد متقاضی و همچنین ضامن و یا ضامنانی که به بانک معرفی شده اند، فیش حقوقی خود را به بانک تحویل دهند تا از لحاظ توان مالی برای بازپرداخت اقساط سنجیده شوند. فقط در صورتی که میزان حقوق دریافتی این افراد توان مرداخت اقساط وام را داشته باشد، واجد شرایط دریافت این وام خواهند بود .

شرایط دریافت وام خرید خودرو دست دوم

شرایط دریافت تسهیلات خرید خودرو دست دوم

جمع بندی

به طور کلی اکثر بانک های کشور، وام کمک هزینه خرید خودرو با برای خرید خودروهای داخلی اعطا می کنند. با این حال برخی موسسات و بانک ها، تسهیلاتی برای خرید خودروهای خارجی، دست دوم و… در نظر گرفته اند. شما می توانید با مطالعه کامل و دقیق شرایط بانک های مختلف و تطبیق شرایط و وضعیت مالی خود با آنها، بهترین گزینه را برای دریافت وام انتخاب کرده ونهایتا برای اخذ آن اقدام کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *