آموزش ها و خدمات بانکی

آشنایی کامل با بلو بانک blue bank

برای آشنایی با بانکداری مجازی و بلو بانک ابتدا باید مواردی را به شما یادآوری کنیم که اهمیت این خدمت را بیشتر درک کنید. در عصر تکنولوژی سعی بر این است که اکثر کار ها به صورت اینترنتی و با فناوری روز انجام شود. امروزه فروشگاه های اینترنتی به طور گسترده رواج پیدا کرده اند. هدف بر این است که تمام کار ها با سرعت، بدون اتلاف وقت، با کم ترین هزینه ممکن و بدون خروج از خانه انجام شود. به نظر می آید انجام کار های بانکی نیز نیاز به بروز شدن دارند. برای انجام کار بانکی باید صبح زود قبل از تمام شدن ساعت اداری به بانک بروید، نوبت بگیرید و در صف طولانی انتظار بنشینید، فرم پر کنید و… بعد از انجام شدن کارتان مسافت بانک به خانه را هر چند دور باشد طی کنید.

حال مشکل اینجاست که تعداد زیادی از افراد شاغل هستند و برای انجام کار بانکی باید مرخصی بگیرند. خیلی ها نمی توانند از محل کار  خود مرخصی بگیرند به همین دلیل کار بانکی خود را به تاخیر می اندازند. همچنین شما باید برای افتتاح حساب، گرفتن چک رمزدار و… مبلغ کمی را به عنوان کارمزد پرداخت کنید. همه این ها باعث می شود هر وقت کار بانکی برایتان پیش بیاید درمانده و عاجز شوید.

آشنایی کامل با بلو بانک blue bank

آشنایی کامل با blue bank

باید این خبر خوب را با شما درمیان بگذارم که امروزه صنعت بانک داری بیش از پیش به سمت پیشرفته شدن در حال حرکت است. تا کنون حتما از اپلیکیشن هایی برای پرداخت قبض و خرید شارژ و انتقال وجه و کار های دیگر استفاده کرده اید. ولی باز هم برای انجام تعدادی از کار های بانکی نیاز است به بانک مراجعه کنید و زمان زیادی را در صف های طولانی صرف کنید. همین مسئله باعث شد افرادی به فکر بانک های مجازی بیافتند و می توان گفت این نوع بانک ها حدودا از ۷ سال پیش یعنی سال ۲۰۱۵ با نام نئو بانک شروع به فعالیت خود کردند.

بلو جونیور سرویس جذاب بلو بانک برای فرزندان

بلو جونیور سرویس جذاب بلو بانک برای فرزندان

معرفی بلو بانک

همان طور که گفته شد نئو بانک کار خود را آغاز کرد و هر روز به مشتریان خود افزود. کم کم سایر کشور ها از جمله ایران به فکر راه اندازی  بانک های دیجیتال افتادند تا کار های بانکی  سریع تر و پیشرفته تر انجام  شود. و بالاخره در طی سالیان گذشته بانک سامان این هدف خود را عملی کرده و بانک دیجیتال خود را با عنوان blue bank افتتاح کرد. بلو بانک زیر نظر بانک سامان فعالیت می کند و تا کنون مشتریان قابل توجهی داشته است.

انجام عملیات بانکی در خانه یا محل کار

انجام عملیات بانکی در خانه یا محل کار

مشخصات بلو بانک

بلو بانک یک بانک مجازی است و هیچ شعبه حضوری یا فیزیکی ندارد. همه کار ها به صورت اینترنتی و با هوش مصنوعی انجام می شود. یکی از مشخصات خوب و مثبت این بانک این است که هر ساعتی از شبانه روز که اراده کنید می توانید از خدمات بلو بانک بهره مند شوید و دیگر مجبور نیستید مثل بانک های فیزیکی صبح زود به بانک مراجعه کنید. شما می توانید در خانه، محل کار، باشگاه و… کارهای بانکی خود را با بلو بانک انجام دهید. همچنین اگر در بلو بانک حساب باز کنید به پول موجود در حساب شما ماهیانه ۱۰ درصد سود  تعلق می گیرد. بلو بانک برخلاف بانک های فیزیکی نیروی انسانی و فضای کمی را برای ارائه خدمات احتیاج دارد و انجام  بیشتر کار ها را هوش مصنوعی با عهده دارد.

بلو بانک اپلیکیشنی برای صرفه جویی در وقت و هزینه

بلو بانک اپلیکیشنی برای صرفه جویی در وقت و هزینه

خدمات بلو بانک

شما می توانید با بلو بانک حساب باز کنید و تمام عملیات افتتاح حساب به صورت اینترنتی و بدون مراجعه حضوری خواهد بود. کارمزد افتتاح حساب بلو بانک کمتر از بانک ها خواهد بود و از همه بهتر این که شما می توانید کارت خود را با ارسال رایگان درب منزل دریافت کنید و مهم نیست که آدرس شما کجا باشد هر کجا که باشید بدون زحمت، کارت خود را بین ۵ تا ۱۰ روز کاری دریافت کنید( برای شهر تهران ۵ روز و برای سایر شهر ها ۱۰ روز طول می کشد). برای گرفتن وام های کوچک و احراز هویت هم می توانید به سایت و یا اپلیکیشن این بانک مراجعه کنید. همچنین در صورت بروز مشکل می توانید کارت خود را از طریق اپلیکیشن مسدود کنید. علاوه بر خدمات گفته شده شما در بلو بانک می توانید پرداخت و برداشت پول را به سرعت انجام دهید، به حساب های داخلی و خارجی انتقال وجه انجام دهید، از خدمات بیمه استفاده کنید و… .

معایب و محدودیت های بلو بانک

خدمات بلو بانک  ها آن طور که باید کامل نشده است. هنوز تعدادی از عملیات بانکی مثل دریافت چک را نمی توان با اپلیکیشن بلو بانک انجام داد و این یک امر طبیعی است. همه اپلیکیشن ها در ابتدا خدمات محدودی را ارائه می دهند ولی رفته رفته به خدمات خود می افزایند و پیشرفت می کنند.

عیب دیگر بلو بانک ها این است که نمی توانید در این اپلیکیشن وام های کلان دریافت کنید. شما می توانید فقط برای دریافت وام های کوچک به این اپلیکیشن مراجعه کنید.

یکی از مشکلات دیگر، هکر ها هستند. سیستم بانک داری دیجیتال نهایت تلاش خود را می کند که هکر ها امکان دسترسی به اطلاعات شخصی و هویتی افراد را پیدا نکنند. خیلی اوقات در این زمینه موفق بوده و بعضی اوقات نیز موفق نبوده اند.

همچنین بلو بانک ها هنوز نتوانسته اند اعتماد تعدادی زیادی از افراد را جلب کنند. تعداد زیادی از مردم ترجیح می دهند حسابشان را در بانک های سنتی باز کنند و همه زحمات و دنگ و فنگ های آن را به جان می خرند. در ادامه نشان می دهیم که بلو بانک  نیز مانند بانک های سنتی مورد اعتماد است و می توان با خیال آسوده و بسیار راحت تر از سایر بانک ها از آن استفاده کرد.

ارسال کارت بانکی بلو در اسرع وقت و به صورت رایگان

ارسال کارت بانکی بلو در اسرع وقت و به صورت رایگان

اعتماد به بانک داری مجازی

بلو بانک از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مجوز ندارد و خیلی ها همین موضوع را دلیل بی اعتمادی خود به بلو بانک دانسته اند. برای رفع این بی اعتمادی باید بگوییم blue bank با بانک سامان تفاهم نامه ای امضاء کرده که طی آن سپرده های مشتریان در بانک سامان نگهداری  شود. حتی پیش شماره کارت های بلو شبیه به بانک سامان ( ۶۲۱۹_۸۶ ) صادر می شود. و به خاطر اینکه بانک سامان از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مجوز دارد می توان گفت به طور غیر مستقیم بلو بانک تحت نظارت بانک مرکزی می باشد. چون بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بر بانک سامان نظارت دارد و و بانک سامان بر بلو بانک؛ و همین موضوع موجب اعتماد مشتریان شده است. همچنین تمام اطلاعات داده شده به اپلیکیشن و مدارک هویتی شما نزد بلو بانک محفوظ و محرمانه باقی خواهد ماند بجز در مواردی که قانونا اجازه دسترسی به اطلاعات شما داده شود. بلو بانک به طور کامل طبق قوانین و دستورات بانک مرکزی عمل کرده و تمام کارها و خدمات را به صورت قانونی ارائه می داد.

نصب آسان اپلیکیشن بلو بانک

نصب آسان اپلیکیشن blue bank

نحوه نصب اپلیکیشن و ثبت نام در این بانک مجازی

شما باید از فردی که در اطراف شما از اپلیکیشن بلو بانک استفاده می کند بخواهید از داخل اپلیکیشن به شما دعوت نامه بدهد سپس می توانید اپلیکیشن را دانلود و نصب کنید. بعد از نصب باید مراحل گفته شده در ادامه مطلب را انجام دهید. در ضمن افتتاح حساب در اپلیکیشن blue bank کاملا رایگان و بدون هیچ هزینه ای خواهد بود.

 • انتخاب گزینه باز کردن حساب
 • شرایط و ضوابط را خوانده و در صورت تایید گزینه ادامه را انتخاب کنید.
 • در این مرحله یک شماره تلفن که باید حتما به نام خودتان باشد را وارد کنید و کد تاییدی که برای آن شماره ارسال می شود را وارد کرده و گزینه تایید را بزنید.
 • در این بخش کد معرف اختیاری است می توانید وارد نکنید. بعد از آن باید کد ملی و تاریخ تولد خود را ثبت کنید.
 • در این بخش باید یک نام کاربری و یک رمز عبور برای خود انتخاب کنید و آن را به یاد داشته باشید. برای ایمنی بیشتر و وارد نشدن افراد متفرقه به اپلیکیشن شما صفحه ای برای شما نمایش داده می شود تحت عنوان این که می خواهید با اثر انگشت این برنامه را باز کنید یا نه. در صورتی که می خواهید فعال شود و در صورتی که نمی خواهید الان نه را انتخاب کنید.
کارت های بلو بانک در سه رنگ

کارت های بلو بانک در سه رنگ

 • در این جا باید از کارت ملی خود عکس گرفته و برای بلو بانک ارسال کنید. اگر کارت ملی شما قدیمی باشد باید تاریخ انقضای آن و کد رهگیری کارت ملی هوشمند جدید را نیز وارد کنید.
 • در بخش شناسایی هویت باید بدون ماسک و با رعایت حجاب و شئونات عبارت خواسته شده توسط اپلیکیشن را بازگو کرده و در قالب یک فیلم برای بلو بانک ارسال کنید.( این مراحل برای شناسایی شما انجام می شود تا هکر ها و افراد دروغین نتوانند با هویت جعلی وارد اپلیکیشن شوند(
 • در این بخش تقریبا کار شما به اتمام می رسد. باید حدود دو ساعت صبر کنید تا اطلاعات وارد شده بررسی شود. در صورت تایبد اطلاعات وارد شده پیامکی با عنوان حساب شما با موفقیت فعال شد برای شما ارسال می شود.
خدمات بلو بانک در ۲۴ ساعت شبانه روز

خدمات بلو بانک در ۲۴ ساعت شبانه روز

 • بعد از موفقیت آمیز بودن عملیات باید به اپلیکیشن برگشته و کارت بانکی خود را سفارش دهید. در این بخش لازم است کد پستی و شماره تلفن ثابت خود را وارد کنید ( در ضمن می توانید رنگ کارت را نیز خودتان انتخاب کنید. کارت بانکی بلو کارت در سه رنگ آبی، قرمز، سبز موجود است).

انجام تمام این ۹ مرحله کمتر از چند دقیقه وقت شما را می گیرد در نتیجه در وقت و هزینه شما صرفه جویی می شود.

سخن پایانی

امیدوارم پاسخ تمام سوالات خود را راجع به بلو بانک، بانک دیجیتال گرفته و نهایت استفاده را از این مطلب برده باشید.

 

5 دیدگاه در “آشنایی کامل با بلو بانک blue bank

 1. مهدی گفت:

  سلام
  ممنون از کد من استفاده کنید
  MVEFHQ

 2. ترنم گفت:

  کد معرف بلو بانک MVEFHQ ظرفیت نامحدود + جایزه نقدی 30 هزارتومانی + امکان دریافت بلو کارت مشکی + افتتاح حساب رایگان + ارسال رایگان کارت درب منزل
  MVEFHQ
  MVEFHQ
  MVEFHQ

 3. بلو گفت:

  سلام دوستان
  اگه خواستین ثبت نام کنین ممنون میشم از کد دعوت من MVEFHQ استفاده کنید ببینم میشه منم کارت مشکی رو بگیرم
  خودم کسی رو ندارم بخواد کدم رو بزنه
  خیلیییی ممنونم پیشاپیش😊😊🥴🙂

  کد امسال ۱۴۰۲

  MVEFHQ

 4. سارا گفت:

  سلام دوستان کد معرف خدمت شما. MVEFHQ💓💓💓

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *