وام بانکی, وام بانکی بازنشستگان

انواع وام های پرداختی به بازنشستگان

وام های پرداختی به بازنشستگان جزو وام هایی است که درصد خیلی پایینی از بازپرداخت را داشته و مدت بازپرداخت آن نیز کم می باشد این وام ها توسط بانک های رفاه و صادرات به بازنشستگان محترم کشور پرداخت می شود. مجموعه وام برتر در این مقاله قصد دارد تا در مورد انواع وام بازنشستگی و نحوه دریافت آن اطلاعات مفیدی به مخاطبان عزیز ارائه دهد. این وام که از 3 تا 100 میلیون است بهترین فرصت برای بازنشستگان عزیز فراهم می کند. جهت اطلاع از مدت بازپرداخت این وام ها و سود و روش های ثبت نام آن تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

محبوب ترین وام های پرداختی به بازنشستگان کشور

 • وام ۵۰ میلیونی تومانی برای بازنشستگان کشوری:

از جمله انواع وام های پرداختی به بازنشستگان وام ۵۰ میلیون  تومانی است که برای خرید کالا به بازنشستگان و پرداخت می شود. بازنشستگان محترم در صورت تمایل از استفاده از این وام می تواند در سایت خدمات نیک صندوق بازنشستگان کشوری در قسمت طرح یاری ثبت  نام کرده و بعد از انتخاب لینک فروشگاه تمامی لوازم خانگی و کالاهای منتخب خود را خریداری نمایند. خرید این کالاها به شکل مستقیم از سوی کارخانه بوده و درب منزل به بازنشستگان تحویل داده می شود.

وام بازنشستگاه مبلغی در حدود 30 الی 50 میلیون تومان دارد. بهتر است بدانید که اقساط آن نیز، با سود 10 درصد و 60 ماهه است. مزیت چنین وامی، پرداخت دو درصدی از هزینه کالا از طرف متقاضی است. مابقی هزینه آن از طریق دریافت وام تامین می شود.

 • وام ۲۰ میلیون تومانی برای بازنشستگان

از دیگر انواع وام های پرداختی به بازنشستگان وام ۲۰ میلیون  تومانی است که به همان وام ازدواج فرزندان بازنشستگان معروف می باشد این وام از سال ۱۴۰۰ با ۲۵ میلیون تومان افزایش پیدا کرد و توانست رضایت بسیاری از بازنشستگان محترم را دریافت کند.

 1. شرایط دریافت وام ۲۰ میلیون تومانی یا همان وام ازدواج فرزندان بازنشستگان عبارت اند از:
 2. ابتدا باید حداقل حقوق دریافتی بازنشسته محترم ماهانه ۱ میلیون تومان باشد.
 3. عقدنامه فرزند وی از فروردین ۹۹ تا پایان مرداد ۴۰۰ باشد.
 4. وام تنها به ازدواج اول فرد و نحوه تحت تکلف و فرزند همسر بازنشسته تعلق خواهد گرفت.
 5. اگر بازنشسته محترم قبلاً برای دریافت وام ازدواج تقاضا کرده باشد دیگر نمی تواند برای فرزند دیگر خود وامی را دریافت کند.
 6. پرداخت چنین وامی بر حسب الویت و اقساط مابقی پرداخت شده و البته وام های دریافت شده نیز، مورد بررسی قرار می گیرد.
 7. بازپرداخت وام فرزندان بازنشستگان حدوداً ۲۵ میلیون به شکل ۶۰ ماهه با سود ده درصد است.
 8. بازنشسته محترم برای ثبت نام این وام باید ابتدای شهریور هر سایت به سایت خدمات الکترونیک بازنشستگان مراجعه فرمایند.
 • وام های ۱۰۰ میلیون تومانی برای بازنشستگان

از دیگر انواع وام های پرداختی به بازنشستگان وام علوم پزشکی است که از بانک رفاه دریافت شده و می تواند برای تأمین اموال یا بازسازی منظر بازنشستگان به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان دریافت شود.

بازنشسته محترم جهت دریافت این وام باید به بانک رفاه برای طرح کرامت مراجعه نماید مبلغ این وام ۱۰۰ میلیون تومانی است و با سود ۴ درصد به مدت بازپرداخت پنجساله می باشد فرخ وام کانون بازنشستگان برای تأمین اجتماعی از دیگر انواع وام های پرداختی به بازنشستگان وام کانون بازنشستگان یا همان وام ۷ میلیون تومانی برای بازنشستگان است که از سوی تأمین اجتماعی شهر تهران به آن ها پرداخت می شود و اکنون مهلت ثبت نام این وام به پایان رسیده است و در صورت آن که مین بودجه توسط تامین اجتماعی صورت گیرد مجدد از ثبت نام آن ۹ برای بازنشستگانی که در تهران زندگی کرده و حقوق خود را از بانک رفاه دریافت می کنند باز خواهد شد.

وام های ۱۰۰ میلیون تومانی برای بازنشستگان

وام های ۱۰۰ میلیون تومانی برای بازنشستگان

اولویت این وام تنها برای بازنشستگان تهرانی است و به بیماران صعب العلاج و فرزند بازنشستگانی که فرزند آن ها ازدواج کرده نیز تعلق می گیرد.

 • وام مسکن برای بازنشستگان

از دیگر انواع وام پرداختی به بازنشستگان وام مسکن است که تنها به بازنشستگان تعلق می گیرند که از در ده ساله اخیر از تحصیلات بانک مسکن خود هیچ استفاده ای نداشتند مبلغ این وام در شهر تهران ۵۰ میلیون تومان و در شهرستان ها ۴۰ میلیون تومان است لازم به تذکر است که بازنشسته محترم و همسر او نباید مالک هیچ ملک یا زمینی باشند این افراد باید از زمان بازنشستگی شان حدوداً ۵۰ سال گذشته و سقف دریافتی ماهانه ی آن باید کمتر از ۳۰ میلیون تومان باشد.

وام مسکن برای بازنشستگان

وام مسکن برای بازنشستگان

واحدی که متقاضی محترم قصد خرید آن را دارد نباید بیشتر از ۱۵ سال قدمت داشته و مدت زمانه پرداختی آن این وام نیز حدوداً ۱۰ سال با سود بین ۴ تا ۹ درصد است. سخت وام بازنشستگان کشوری برای سال ۱۴۰۰ سال از دیگر وام های پرداختی به بازنشستگان وام ضروری است که از سال ۱۴۰۰ تعیین شد  و همه ساله برای بازنشستگان عریز از طریق صندوقی به همین نام پرداخت می شود.

مبلغ این وام تا قبل  از سال ۹۹ حدودا ۱۰  تومان بود که اکنون در حال حاضر ۱۲ میلیون تومان با بازپرداخت 38 ماه است. کارمزد این وام ۴ درصد است و برای ثبت  نام آن باید از ابتدای آبان ماه به مدت ۱ ماه صورت گیرد.بازنشستگان محترم برای دریافت آن باید در بازده زمانی اعلام شده در درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری ثبت نام کنند.

سخن پایانی

 

در این مقاله شما عزیزان را با أنواع وام های ارائه دهنده به بازنشستگان آشنا کردیم. این وام ها سود پرداختی و مدت پرداخت بسیار کمی دارند. معمولا از سوی بانک رفاه و تامین اجتماعی پرداخت می شود. بانک رفاه برای آنکه بتواند حمایت خود را به کارگران، مستعمل گیر بگیران، بازنشستگان تامین اجتماعی و بیماران صعب العلاج نشان دهد حدوداً طرح های تحصیلاتی بسیار زیادی را در قالب وام های 5  تا ۱۰۰ میلیون تومانی در نظر گرفته  است که می توانند متقاضیان محترم با دریافت شرایط لازم این وام ها را بگیرند.

أنواع وام های ارائه دهنده به بازنشستگان

أنواع وام های ارائه دهنده به بازنشستگان

طبق گزارشی که از سوی بانک رفاه کارگران و انجام  شده به عنوان یکی از بزرگ  ترین بانک های اجتماعی کشور و مدافع حقوق بازنشستگان همیشه در تلاش بوده تا بتواند از طرق مختلف مانند وام های پرداختی به بازنشستگان وضعیت معیشتی این قشر را تا حدودی کمک کند.

ارائه این تسهیلات با شرایط ویژه و البته طرح های اعتباری مختلف است که تمامی متقاضیان محترم می توانند براساس نیاز خود از آن ها استفاده کند.  اقداماتی که بانک رفاه برای بازنشستگان در جهت انواع وام های پرداختی به بازنشستگان صورت داده نشان  دهنده آنست که این بانک همیشه به مشتریان و بازنشستگان خود توجه ویژه ای داشته و به شیوه ای مستقیم و غیرمستقیم در تلاش است تا بتواند به تداوم این کمک دهی مشکلات آن ها را حل کند.

لازم به ذکر است که مجموعه وام برتر کلیه امور مرتبط با تسهیلات بازنشستگان و کارمندان را به صورت تضمینی انجام میدهد، شما میتوانید از مشاوره های کاملا رایگان ما که به صورت حضوری، تلفنی و آنلاین است استفاده نمایید.

تولید محتوا و سئو توسط : آژانس دیجیتال مارکتینگ فرمو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *