تسهیلات ویژه زوجین

تسهیلات ویژه زوجین

 • از مهم ترین تسهیلات ویژه زوجین که به زوج های تازه عروس و داماد اعطا می شود، وام ازدواج است؛ که از طرف دولت برای کمک به این جوانان در نظر گرفته است. هر ساله با توجه به تورم جامعه به مبلغ تسهیلات زوجین اضافه می گردد. وام ازدواج به دلیل اینکه سود کمی دارد بسیار مناسب بوده و برای آغاز زندگی دو زوج یک کمک خوب به حساب می آید. البته برای گرفتن این وام زوجین فرصت دارند فقط تا دو سال پس از تاریخ عقد خود صبر کنند، بعد از دو سال وام به آن ها تعلق نمی گیرد. از دیگر تسهیلات ویژه زوجین می توان به وام مسکن زوجین اشاره کرد؛ که در ادامه به طور کامل با این وام آشنا می شوید. اگر شما زوجی هستید که قصد گرفتن وام مسکن را دارید می توانید با مطالعه مطالب این مقاله تمام اطلاعات مورد نیاز برای دریافت وام مسکن را به دست آورید.

  وام ازدواج

  وام ازدواج

  تسهیلات مسکن زوجین

  وام مسکن زوجین یکی از بهترین تسهیلات ویژه زوجین است که مهم ترین نیاز زوج های جوان که به تازگی تشکیل خانواده داده اند، یعنی مسکن را تا حدودی تامین می کند. متاسفانه در جامعه امروزی و با توجه شرایطی که در جامعه حاکم است، بسیاری از افراد توانایی خرید خانه را ندارند و هر زوجی که قصد ازدواج می کنند مهم ترین دغدغه شان خرید خانه است. بسیاری از زوجینی که قصدشان خرید خانه است، بعد از عقد و ازدواج به سراغ وام های مختلف مسکن می روند تا بتوانند برای تامین مسکن خود مقداری پول به دست آورند، البته افرادی هم هستند که قبل از ازدواج به فکر تامین مسکن هستند و بعد ازدواج کرده و زندگی خود را تشکیل می دهند. در کل اعطای وام مسکن به زوجین به دلیل ویژگی های مثبتی که دارد، می تواند در خرید مسکن به آن ها کمک شایانی به حساب آید. همان طور که می دانید هر وامی که مزایایی دارد از شرایط مختلفی برای دریافت وام نیز برخوردار است و وام مسکن زوجین نیز مستثنا نیست. البته تسهیلات ویژه زوجین به دلیل که برای کمک به آن ها برای شروع زندگی است، زیاد سختگیری نشده و تا حدودی شرایط آسانی در نظر گرفته شده است. اگر قصد گرفتن این وام را دارید ابتدا باید انواع مختلف وام مسکن را بررسی کرده و درباره شرایط گرفتن آن ها اطلاعاتی به دست آورید تا در روند گرفتن وام به مشکل برنخورید. اولین نکته ای که شما باید درباره وام مسکن بدانید این است؛ که این وام با توجه به محل زندگی شما تعیین می گردد، مثلا اگر شما در یکی از شهرهای پر جمعیت کشور زندگی می کنید، با توجه به شرایط کلان شهرها، مبلغ وام مسکنی که به شما تعلق می گیرد میزان زیادی است. به طور کلی وامی که برای خرید مسکن توسط بانک ها به زوجین ارائه می شود، دو نوع است؛ که در ادامه درباره هر دو نوع آن اطلاعات جامعی را جمع آوری کرده ایم.

  تسهیلات ویژه زوجین

  تسهیلات ویژه زوجین

  انواع مختلف تسهیلات  زوجین

  در قسمت بالا اشاره کردیم؛ که وام مسکن دارای انواع مختلفی است. هر کدام از این وام ها با توجه به شهر محل زندگی دو زوج، مقدار متفاوتی دارند. علاوه بر این شرایط گرفتن هر کدام از وام ها با توجه به میزان وام تعلق گرفته، متفاوت است. دو نوع از وام های مسکن که بسیاری از جوانان از آن استفاده می کنند را در ادامه این مطلب بررسی کرده و شما را با هر دو نوع آشنا می کنیم.

  وام مسکن

  وام مسکن

  ·        صندوق پس انداز یکم زوجین، خانه اولی

  درباره شرایط دریافت این نوع وام مسکن اولین نکته ای که باید بدانید این است؛ که باید نصف مبلغ وام دریافت شده را در بانک سپرده کنید. برای اینکه هنگام دریافت وام به مشکل برنخورید حتما باید به این نکته ی گفته شده توجه کنید. مورد دیگری که باید بدانید این است؛ که از پول سپرده شده هیچ سودی به حساب شما واریز نمی شود و شما می توانید اصل پول اولیه را که نصف مبلغ وام است، بعدا دریافت کنید. قطعا هر زوجی برایش مهم است؛ که بداند میزان مبلغی که می تواند دریافت کند چقدر است؟ درست است که وام مسکن یکی از بهترین تسهیلات ویژه زوجین است ولی با توجه به محل سکونت زوجین متغیر است و وابسته به میزان جمعیت هر شهر است، مثلا زوجینی که در شهر تهران که پرجمعیت ترین شهر کشور است، زندگی می کنند، در مجموع به هر دو زوج مبلغ 160 میلیون تومان برای خرید مسکن تعلق می گیرد یعنی برای هر کدام از زوجین مبلغ 80 میلیون تومان وام در نظر گرفته شده است. در شهرهای با جمعیت بیش از 200 هزار نفر، مبلغ وام تعلق گرفته به جوانان ساکن این شهرها 120 میلیون و برای هر نفر 60 میلیون تومان وام مسکن اعطا می گردد. در شهرهای کم جمعیت تر هر دو زوج جوان در مجموع مبلغ 80 میلیون تومان و هر نفر 40 میلیون تومان دریافت می کنند.

  انواع وام

  انواع وام

   

   شرایط وام مسکن زوجین برای این وام چیست؟

  از مهم ترین شرایط دریافت این نوع وام مسکن این است؛ که شما اثبات کنید خانه اولی هستید. خانه اولی بودن به این معنا است؛ که شما تا کنون صاحب خانه و یا ملکی نبوده اید و حال قصد خرید خانه دارید. اگر زوجین خانه یا ملکی را به اسم خود داشته باشند نمی توانند این وام را دریافت کنند. نکته دیگر از شرایط دریافت این است؛ که سود این وام 8 درصد است و در مقایسه با سایر وام های بانک ها بسیار مناسب تر است. در قسمت بالاتر گفتیم؛ که از مهم ترین شرایط دریافت این نوع وام این است؛ که شما باید نصف مبلغ وام را در بانک سپرده کنید. شما می توانید بعد از گذشت یک سال از زمان سپرده گذاری پول خود، اقدام به گرفتن کل مبلغ وام کنید. مورد دیگری که هنگام دریافت وام مسکن زوجین با آن مواجه می شوید این است؛ که باید نوع پرداخت قسط های وام را انتخاب کنید. برای پرداخت قسط ها سه روش متفاوت وجود دارد؛ که شما می توانید با توجه به شرایط مالی و بودجه ای که در سالانه به دست می آورید یکی از سه روش را انتخاب کنید. این سه روش عبارت اند: از ساده، پلکانی ساده و سالانه؛ که اکثر زوجین به دلیل ویژگی های مطلوب روش پلکانی ساده، آن را انتخاب می کنند. در روش پلکانی ساده ابتدا بانک، مبلغ قسط ها را در سال اول برای شما تعیین می کند و شما باید این قسط ها را پرداخت کنید و از سال های بعد با توجه به عواملی مبلغ قسط ها افزایش می یابد. مدت زمانی که شما می توانید قسط های خود را پرداخت کنید 12 سال است. از دیگر شرایط این است؛ که زوجین باید هردو نفر بالای 18 سال داشته باشند و فرد مذکر دارای کارت پایان خدمت باشد.

  شرایط دریافت وام خانه اولی

  شرایط دریافت وام خانه اولی

  تسهیلات زوجین از اوراق ممتاز

  در میان زوجین تازه عروس و داماد افرادی هم هستند؛ که ممکن است یکی از زوجین یا حتی هر دو نفر شرایط گرفتن وام مسکن زوجین خانه اولی را نداشته باشند برای همین وام مسکن زوجین از امتیاز اوراق، برای این افراد در نظر گرفته شده است. برای دریافت این نوع وام باید یکی از زوجین تسهیلات اوراق ممتاز را داشته باشد و بعد اقدام به گرفتن وام کند. این وام هم مانند وام مسکن خانه اولی مبلغش با توجه به محل زندگی زوجین تعیین می گردد. مبلغ این وام با توجه به شهر محل سکونت از 30، 40 و 50 میلیون تومان متغیر است. اگر قصد دریافت این نوع وام مسکن را دارید ابتدا باید به طور کامل به شرایط دریافت وام آشنا شده تا با دانش کامل برای دریافت وام اقدام کنید.

  دریافت وام

  دریافت وام

   

  شرایط موجود برای گرفتن این وام

  از مهم ترین نکاتی که باید درباره شرایط دریافت این نوع وام بدانید این است؛ که دیگر خانه اولی بودن زوجین مهم نیست و نیازی نیست که برای دریافت وام حتما زوجین خانه ای به اسم خود نداشته باشند. نکته دیگر که یک مزیت به شمار می آید، این است؛ که دیگر نیازی نیست نصف مبلغ وام را به مدت یک سال سپرده کرده و بعد از گذشت یک سال، اقدام به دریافت وام کنید. این وام را می توانید بعد از طی کردن روند دریافت وام بلافاصله استفاده کنید. تسهیلات ویژه زوجین به دلیل اینکه برای شروع زندگی دو زوج کمک شایانی به حساب می آید معمولا وام ها از درصد سود کمی برخوردارند ولی این وام دارای سود 5/17 درصد است که نسبت به دیگر تسهیلات اعطا شده به زوجین مقدار بالایی است. برای پرداخت قسط ها نیز مانند وام مسکن خانه اولی، از میان سه روش ساده، پلکانی ساده و سالانه می توان با توجه به شرایط خود یکی را انتخاب کرده و قسط های وام را پرداخت کنید. مدت زمان پرداخت قسط ها و تسویه با بانک هم 12 سال است.

  شرایط دریافت وام مسکن

  برای دریافت وام مسکن زوجین ابتدا بانک درباره خانه مورد نظرتان از شما سؤالاتی می پرسد که باید این خانه شرایط لازم را برای گرفتن وام را دارا باشد. برای مثال خانه مورد نظر نباید بیش از 15 سال از تاریخ صدور پروانه ساخت آن گذشته باشد. برای دریافت وام مسکن از اوراق ممتاز علاوه بر مهم بودن تاریخ صدور پروانه ساخت، خانه مورد نظر باید استحکام بالای بنا را داشته باشد و از آیین نامه 2800 نیز پیروی کند. نکته دیگری که مورد بررسی قرار می گیرد این است که محل قرار گیری ساختمان کجا است و اگر در محدوده خارج از شهر باشد وام به آن تعلق نمی گیرد.

  شرایط دریافت وام مسکن

  شرایط دریافت وام مسکن

  سخن پایانی

  در میان تسهیلات ویژه زوجین وام ازدواج و وام مسکن زوجین از مهم ترین تسهیلات به شمار می روند. هر زوجی برای ازدواج با مشکل تامین مسکن مواجه می شوند؛ که با اعطای وام مسکن تا حدودی این مشکل حل می گردد. اگر قصد گرفتن وام مسکن را دارید ابتدا کامل شرایط دریافت وام را مطالعه کنید و اگر شرایط آن را دارا بودید برای گرفتن وام اقدام کنید. در این مقاله سعی شده تا تمامی اطلاعاتی که شما در زمینه ی گرفتن وام مسکن نیاز دارید، را بیان کرده باشیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت وام برتر مراجعه کنید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  مشاهده بیشتر . . .
  همه چیز در مورد وام جهیزیه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *