انواع وام بانکی

وام بانکی کم بهره

وام بانکی کم بهره

همه‌ی ما می‌دانیم که امروزه شرایط اقتصادی کشورمان به گونه‌ای است که افراد برای حل کردن مشکلات اقتصادی خود به گرفتن وام از بانک‌ها رو می‌زنند. این وام‌ها می‌تواند به انجام امور مختلفی همچون ازدواج و خرید املاک و اجسام تعلق پیدا کنند اما نکته‌ی مهمی که در ارائه‌ی وام به مشتریان قابل توجه است این است که این وام‌ها نرخ سود مشخصی را دارند.نرخ سود وام به کل مبلغ وام دریافتی توسط متقاضی تعلق می‌یابد. این بدین منظور است که هر چقدر مبلغ وام شما افزایش پیدا کند، مبلغ و نرخ سود تعلق یافته به وام نیز افزایش پیدا می‌کند.امروزه بسیاری از افرادی ک به دنبال دریافت وام از بانک هستند، تلاش می‌کنند به هر شکلی که شده وام مسکن خود را به صورت کم بهره بردارند.وام کم بهره یکی از تسهیلات بانکی است که در ادامه به صورت کامل با آن آشنا خواهید شد.

 

"<yoastmark

وام کم بهره چیست؟

شما نیز تا کنون نام وام بانکی کم بهره را شنیده باشید اما ندانید که وام بانکی کم بهره ، به چه وامی گفته می‌شود.وام بانکی کم بهره به وامی گفته می‌شود که توسط انواع بانک‌ها پرداخت شده و سود کمی دارد.
اگر کمی به وام‌های امروزی جامعه‌ی خود دقت کنیم، درمی‌یابیم که وام ازدواج و وام خرید خانه جزو این وام‌های کم بهره هستند که در پرداخت این وام‌ها، بانک سود خیلی کمی را از متقاضی مطالبه می‌کند.
وام‌های کم بهره از نظر اقتصادی می‌توانند برای متقاضیان بسیار مناسب و به صرفه به حساب بیایند. از آنجایی که شرایط اقتصادی در کشور ما مدام دچار نوسان می‌شود، می‌توانیم بگوییم که این گونه وام‌ها اگر هر چه سریعتر دریافت شوند، می‌توانند سود زیادی را برای متقاضی داشته باشند.
حال آن که باید بدانید دریافت این وام‌ها مستلزم ارائه‌ی مدارک خاصی از سوی متقاضی به بانک می‌باشد. علاوه بر این، هر بانکی به تناسب قواعد و شرایطی که دارد، شرایط خاص و ویژه‌ای را برای پرداخت وام کم بهره به مشتریان خود در نظر می‌گیرد.اگر می‌خواهید از شرایط کلی و مدارکی که بانک‌ها برای پرداخت وام بانکی کم بهره از متقاضی می‌خواهند، اطلاع پیدا کنید، با ما همراه باشید.

"شرایط

شرایط و مدارک مورد نیاز برای گرفتن وام بانکی کم بهره

دریافت وام بانکی چه با بهره‌ی کم و چه با بهره‌ی بالا، نیازمند شرایط و مدارک خاصی است.
البته باید توجه داشته باشید که شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت وام بانکی در هر بانکی کاملا مشابه بانک دیگر نیست و دچار تمایزاتی می‌شود.
به طور کلی شرایط مورد نیاز برای دریافت وام بانکی کم بهره عبارتست از:
● فرد متقاضی نباید در حالت کنونی در حال پرداخت قسط وام‌های قبلی خود باشد. یعنی لازم است که فرد متقاضی تمامی وام‌های بانکی قبلی خود را پرداخت نماید و سپس اقدام به دریافت وام کم بهره کند.
● شرط دیگری که در دریافت وام کم بهره بسیار اهمیت دارد، وجود ضامن است. همه‌ی ما می‌دانیم که امروزه تمامی تسهیلات بانکی به ضامنی معتبر احتیاج دارند تا بانک بتواند با اطمینان خاطر به مشتری وام بدهد.
بیشتر اوقات افرادی که در سازمان‌های دولتی مشغول به کار هستند، ضامنانی معتبر از سوی بانک شناخته می‌شوند.
البته باید بگوییم که بحث ضامن در دریافت وام‌های بانکی نیاز به توضیحات فراوانی دارد که ما در این مطلب به صورت مختصر در مورد آن صحبت کردیم.
● شرط سومی که در دریافت وام بانکی کم بهره اهمیت دارد این است که فرد هیچ گونه چک برگشتی‌ای نداشته باشد.
طبق قانون جدیدی مصوب برای پرداخت وام بانکی، اگر فرد متقاضی چک برگشتی‌ای را در هر یک از بانک‌های معتبر جمهوری اسلامی ایران داشته باشد، نمی‌تواند از تسهیلات بانکی استفاده کند.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت وام بانکی کم بهره

حال که با شرایط دریافت وام بانکی به خصوص وام بانکی کم بهره آشنا شدید، بهتر است نگاهی هم به مدارکی که برای دریافت وام مورد نیاز است بیندازید.
باید بدانید که در صورت عدم وجود هر یک از مدارک بانکی، متقاضی نمی‌تواند وام را دریافت کند.
البته منظور ما این است که در صورت عدم وجود مدارک الزامی وام به شما پرداخت نمی‌شود و عدم وجود مدارک اختیاری مانعی ندارد.
● اولین مدرک مورد نیاز که برای دریافت انواع و اقسام وام‌های بانکی فرد باید آن را به بانک ارائه دهد، مدارک شناسایی متقاضی می‌باشد.
این مدارک شامل شناسنامه و کارت ملی فرد می‌شوند.
● مدرک دیگر که در این زمینه حائز اهمیت است، مدارک مربوط به ضامن همچون مدارکی مثل برگه‌ی کسر از حقوق و کارت شناسایی ضامن می‌باشند.
● سایر مدارکات( لازم به ذکر است که سایر مدارکات شامل مدارکاتی همچون ودیعه نامه، سند ازدواج و… می‌شود که بر اساس نوع وام بانکی مشخص می‌گردد)

"مدارک

انواع بانک های ارائه دهنده وام بانکی کم بهره

حال که با مدارک و شرایط مورد نیاز برای دریافت وام‌های بانکی آشنا شدید، لازم است که بدانید وام‌های کم بهره امروزه توسط انواع بانک‌ها پرداخت می‌شوند.
این بانک‌ها عبارتند از:

 دریافت وام کم بهره از بانک اقتصاد نوین

امروزه بانک اقتصاد نوین اقدام به پرداخت وام‌های کم بهره‌ای با میزان سود چهار درصد کرده است. این وام با نام طرح صبا به مشتریان ارائه می‌شود و لازمه‌ی دریافت آن این است که مشتریان از قبل در این بانک حساب سپرده‌ی سرمایه ‌گذاری داشته باشند.
باید بدانید که سقف این وام حدود ۵۰۰ میلیون تومان است و عمدتاً به افرادی تعلق می‌یابد که در زمینه‌‌های صنعتی و کسب و کار مشغول به کار هستند.
عیبی که این وام دارد این است که متقاضی باید به ازای هر صد میلیون تومان تسهیلات، یک ضامن را به بانک معرفی کند. از آنجایی که بانک‌ها هر کسی را به عنوان ضامن انتخاب نمی‌کنند، پس پیدا کردن ضامن معتبر کاری سخت به حساب می‌آید.

دریافت وام کم بهره از بانک دی

یکی دیگر از بانک‌هایی که امروزه به مشتریان خود وام کم بهره ارائه می‌کند، بانک دی است. این بانک طی سال‌های اخیر وام‌های کم بهره‌ی خود را با عنوان وام طرح ۲۴ ارائه می‌دهد.
نرخ کلی سود این وام‌ها دو یا صه درصد می‌باشد و سقف این تسهیلات نیز حدود پنجاه میلیون تومان را در بر می‌گیرد.
اگر شما نیز خواهان آن هستید که این وام را از بانک دی دریافت کنید، باید حساب سپرده‌ی خود را مسدود نمایید و یک فقره چک به مبلغ پنجاه میلیون تومان را به عنوان ضامن به بانک ارائه دهید.
از برجسته‌ترین ویژگی‌های این وام این است که دیگر نیاز نیست شما به دنبال ضامن بگردید و زمان خود را صرف انجام این کار کنید، بلکه با استفاده از یک چک می‌توانید این وام را به آسانی دریافت نمایید.

دریافت وام کم بهره از بانک ملی

بانک ملی نیز یکی از بانک‌هایی است که اقدام به پرداخت وام کم بهره به مشتریان خود کرده است. این بانک وام کم بهره‌ی خود را با عنوان وام‌های صدف به مشتریان ارائه می‌کند.
به طور کلی سقف این وام‌ها ۳۰۰ میلیون تومان است و بانک با پرداخت این وام‌ها به مشتریان، سودی را با نرخ ۱۸ درصد از آن‌‌ها مطالبه می‌کند.
اگر کسی بخواهد این وام را از بانک ملی دریافت کند، باید به مدت نه ماه یا دوازده ماه حساب سپرده‌ای را در این بانک داشته باشد.
لازم به ذکر است که بانک ملی وام کم بهره‌ی خود را فقط به مشتریان خود ارائه می‌دهد.
علاوه بر این، دریافت این وام نیازمند دو ضامن معتبر است که باید از سوی متقاضی وام به بانک معرفی شوند.
در صورت داشتن شرایط فوق، می‌توانید همین حالا به یکی از شعبه‌‌های بانک ملی مراجعه کنید و درخواست خود را به صورت کتبی در این بانک ثبت نمایید.

دریافت وام کم بهره از بانک تجارت

این بانک در طرح آنی خود، اقدام به پرداخت وام‌های کم بهره‌ی بانکی به متقاضیان نموده‌ است.
باید بدانید که وام‌هایی که با عنوان وام طرح آنی در بانک تجارت به مشتریان ارائه می‌شوند، سودی بین چهار درصد تا هجده درصد را در بر می‌گیرند.
متقاضی مکلف است تمام مبلغ وام بانکی کم بهره بانک تجارت را به همراه سود آن در پنج سال به بانک بازگرداند.
سقف این وام میزان ۳۰۰ میلیون تومان است و کسی که قرار است این وام را دریافت کند، باید حساب سپرده‌ای را در بانک تجارت به وجود بیاورد و آن را تا حدود ۶۰ ماه به تصرف این بانک در بیاورد.
برای دریافت این وام نیز باید شما دو ضامن معتبر و قابل قبول را به بانک معرفی کنید تا بانک بتواند این تسهیلات را به شما مشتریان عزیز ارائه کند.
البته امروزه بانک تجارت در تلاش است با آسان‌تر کردن شرایط دریافت وام کم بهره‌ی بانکی، این وام را به تمامی مشتریان خود پرداخت کند.

 دریافت وام کم بهره از بانک شهر

وام کم بهره‌ای که بانک شهر به مشتریان خود ارائه می‌کند، از جهاتی با سایر وام‌های کم بهره که توسط بانک‌های دیگر ارائه می‌شوند، تفاوت دارد.
این بانک شرایط پیچیده‌ای را برای پرداخت وام بانکی کم بهره در نظر گرفته است. متقاضیان وام کم بهره‌ی بانک شهر باید علاوه بر این که دو ضامن را برای دریافت وام به بانک معرفی کنند، چکی را به عنوان ضامن به بانک ارائه دهند و حساب سپرده‌ی شش ماهه‌ای را در این بانک به وجود بیاورند.
البته شما عزیزان می‌توانید از سند ملکی خود نیز به عنوان یک ضامن معتبر استفاده کنید و شرایط و زمینه‌های دریافت وام بانکی کم بهره‌ی بانک شهر را برای خود به وجود بیاورید.
سقف تسهیلات این وام تا حدود سیصد میلیون تومان است و حداقل میزان سرمایه‌ی موجود در حساب سپرده‌گذاری شما باید دو میلیون تومان باشد. در غیر این صورت شما نمی‌توانید از این وام بهره‌مند شوید.

دریافت وام کم بهره از بانک تعاون

بانک تعاون نیز یکی دیگر از انواع بانک‌های معتبر امروزی در جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌آید. این بانک هم با توجه به سایر بانک‌‌ها، طی سال‌های اخیر تصمیم گرفته است که به مشتریان خود وام بانکی کم بهره ارائه دهد.
منظور از وام بانکی کم بهره‌ی بانک تعاون این است که شما پس از دریافت وام، سود کمتری را نسبت به سایر وام‌ها به بانک بپردازید.
این بانک نسبت به سایر بانک‌ها شرایط ویژه و آسانی را برای پرداخت وام به مشتریان در نظر گرفته است. کافی است که شما یک حساب سپرده در بانک توسعه‌ی تعاون داشته باشید تا مشمول دریافت وام ۵۰ میلیونی و کم بهره‌ی این بانک شوید.باید بدانید که میزان سود این وام چهار درصد است.
یکی از شروط مهمی که بانک توسعه‌ی تعاون برای پرداخت وام بانکی کم بهره‌ی خود در نظر گرفته است، این است که این وام فقط به افرادی ارائه می‌شود که بالای هجده سال سن داشته باشند.
یعنی متقاضیانی که هنوز به سن قانونی و هجده سالگی نرسیده‌اند، نمی‌توانند از این گونه تسهیلات بهره‌مند شوند.

دریافت وام کم بهره از بانک کار آفرین

آخرین بانکی که امروزه تسهیلات بانکی کم بهره را به مشتریان خود ارائه می‌دهد، بانک کار آفرین است.
این بانک در طرح تندیسی که طی سال‌های اخیر راه‌اندازی کرده است، وامی را با نرخ سود ۴ الی ۸ درصد به متقاضیان خود ارائه می‌دهد که مدت زمان بازپرداخت وام ارائه شده توسط این بانک، حدود ۳۶ ماه یا سه سال تمام می‌باشد.
سقف مبلغ وام کم بهره‌ی بانک کار آرین ۴۰۰ میلیون و کف آن حدود ۲۵ میلیون تومان می‌باشد.این وام در حالت کلی نیازمند دو ضامن است اما باید بگوییم که هر چه مبلغ دریافتی وام از این بانک مرکزی زایش پیدا کند، شرایط دریافت آن نیز پیچیده‌تر می‌شود.

 

"<yoastmark

سخن پایانی

امروزه به دلیل این که شرایط اقتصادی کشور ما نوسانات زیادی دارد، یا راد به دنبال آن هستند که از طریق دریافت وام‌های بانکی کم‌ بهره، تا حدودی مشکلات اقتصادی خود را ساماندهی کنند.
این نوع وام به آن دسته از وام‌هایی گفته می‌شود که در آن متقاضیان سود کمتری را نسبت به دیگر وام‌های بانکی به بانک می‌پردازند.دریافت این گونه از وام‌ها مستلزم داشتن شرایط و مدارک ویژه‌ای است که ما در مطالب فوق در مورد آن‌ها صحبت کردیم.
علاوه بر این، ما در این مقاله تلاش کردیم شما عزیزان را با تسهیلات بانکی کم بهره‌ی بانک‌هایی همچون بانک تجارت، بانک ملی، بانک کارآفرین، بانک توسعه‌ی تعاون، بانک دی، اقتصاد نوین و بانک شهر آشنا کنیم تا در زمینه‌ی دریافت این وام‌ها، اطلاعات کافی را داشته باشید. امید است شما عزیزان با استفاده از نکات فوق بتوانید در دریافت وام بانکی کم بهره موفق باشید.

 

نوشته های مشابه

4 دیدگاه در “وام بانکی کم بهره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *