وام بانکی, وام بانکی ایثارگران

کدام بانک به ایثارگران وام می دهد؟

در سال ۱۳۹۹, بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، تصمیم گرفت وام جانبازی را به افرادی که دارای شرایط لازم و با اولویت هایی همچون درصد جانبازی ، ازادگان، فرزندان جانبازان و همچنین خانواده شهدا مثل همسر، والدین و…._ وراث تحت تکفل آزادگان و…. به ایثارگران وام پرداخت کند

حال سوال بسیاری از افراد این است که کدام بانک ها به ایثارگران وام می دهند؟ سایت وام برتر در این مقاله بانک هایی که آماده ی ارائه تسهیلات به ایثارگران هستند را معرفی خواهد کرد و تمامی شرایط لازم و… را نیز بیان می کند پس برای کسب اطلاعات بیشتر تا ادامه مطلب ما را همراهی نمایید.

کدام بانک به ایثارگران وام می دهد؟

کدام بانک به ایثارگران وام می دهد؟

 

بانک دی

بانک دی از جمله بانک هایی است که انواع مختلف وام از جمله ایثارگری را ارائه می دهد. برای تسهیل و آسان تر شدن اعطای وام و ایجاد حس رضایتمندی مشتریان و از جمله ایثارگران، این بانک وامی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومانی را بدون ضامن پرداخت می کند .

همچنین کارمندان دولت و شرکت ها و نهادهای دیگری که حقوقشان را از بانک دی دریافت می کنند شامل این تسهیلات شده اند .

شرایط مورد نیاز ملک برای دریافت وام‌های میلیاردی

دریافت وام بانک دی

طی اخبارهای بدست رسیده، طبق گفته مدیر عامل بانک دی: براساس رتبه اعتباری و شرایط مشتری، تسهیلات تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت می شود. برای خانواده شهید و ایثارگر و… با ارائه گواهی کسراز حقوق و معرفی نامه پرداخت خواهد شد.

شرایط دریافت وام تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان بدون ضامن بر اساس بخشنامه وزارت اقتصاد بدین صورت است که:

وام تا سقف ۵۰ میلیون تومان فقط با نامه کسر از حقوق امکان پذیر است

وام تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان با ارائه نامه ی کسر از حقوق به همراه چک یا سفته

وام ایثارگران بانک سپه

بانک سپه نیز به افراد دارای معرفی نامه از بهزیستی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و یا کمیته امداد و….تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان وام خوداشتغالی و قرض الحسنه پرداخت می کند .

برای دریافت  وام خوداشتغالی باید حساب قرض الحسنه در یکی از شعبه های بانک سپه داشته باشید یا افتتاح کنید. همچنین این وام نیازمند ضامن معتبر و سند ملکی است.

 تسهیلات خرید و ساخت مسکن و وام ایثارگران بانک ملی وام جانبازی

این تسهیلات معمولا به جانبازان بالای پانزده درصد و فرزندان جانباز بالای هفتاد درصد و همچنین همسر و فرزندان شهیدان و رزمندگان و ازادگانی که بیش از سی ماه در جبهه حضور داشته بودند تعلق خواهد گرفت.

انواع وام فوری بانکی

انواع وام فوری بانکی

این تسهیلات فقط یک بار به هر یک نفر داده می شود و میزان مبلغ پرداختی به محل سکونت بستگی دارد و براساس آن پرداخت میشود و مقدار ثابتی نیست.

هر سال تیر ماه توسط هیات دولت شرایط جدید وام تصویب و ابلاغ می شود سپس ثبت نام متقاضیان در سامانه ایثار شروع و تا خرداد ماه سال بعد ادامه می یابد. مبلغ وام نیز تر ساله تعیین می گردد براساس محل سکونت و شهر و روستا و…. متفاوت است. این تسهیلات با کارمزد ۴ درصد و مدت بازپرداخت حداکثر تا بیست سال می باشد و به سن متقاضی نیز وابسته است و هر چقدر سن شخص بیشتر باشد مدت بازپرداخت کمتر خواهد بود .

دریافت کننده وام قبل از اینکه سند را دریافت کند می تواند با داشتن قولنامه به اداره بنیاد شهید و امور وام ایثارگران مراجعه کند و وام مربوطه را درخواست کند و آن ها شرایط و ضوابط را برای دریافت وام توضیح می دهند. چنانچه تمامی مدارک کامل باشد و مشکل خاصی وجود نداشته باشد وام جانبازی به حساب فرد واریز می گردد .

وثیقه ی لازم برای وام جانبازی سند مسکونی با داشتن پایان کار و ساخت زیر پانزده سال و به ارزش دو برابر مبلغ وام می باشد. اکثر بانک ها معمولا علاوه بر سند ضامن رسمی و کارمند را نیز می خواهند تا نامه ی کسر از حقوق بدهد. اگر شرایطی پیش بیاید که فرد بنیه مالی برای پرداخت اقساط ماهانه را اثبات نکند بانک تنها دو راه دارد و اینکه کلا تسهیلاتی به متقاضی پرداخت نکند و یا معرفی ضامن به عنوان کمک درخواست نماید. این درخواست در واقع معرفی ضامنی است که بنیه مالی آن ها برای پرداخت اقساط کافی باشد و بانک نیز نگران دریافت به موقع اقساط نباشد.

در صورتی که فرد بتواند با داشتن شغل و مدارک لازم و درآمد مناسب و همچنین فیش حقوقی و حکم کارگزینی و ارائه ی حساب بانکی که ماهانه سودی واریز می شود و اجاره نامه ای که به طریق آن از مستاجر اجاره دریافت می کند و در کل بتواند بنیه مالی خودش را اثبات کند و درآمد وی از میزان رقم اقساط ماهانه یگ تسهیلات بیشتر باشد دیگر نیازی به هیچ ضامن دیگری نیست. وام جانبازی با رعایت کردن سقف پرداخت، می تواند به مناطق دیگر و شهرهای دیگر منتقل شود برای مثال وام جانبازی ۱۴۹ میلیونی را می توانید به روستای دیگر انتقال دهید در این صورت ۵۰ میلیون وام به شما تعلق می گیرد.

این وام را نمی توانید واگذار کنید و اگر شخصی بخواهد این وام را بخرد، وثیقه آن را باید تامین کرده و به صورت قطعی به نام جانباز منتقل نماید و البته می تواند وکالت فروش بلاعزل بگیرد که البته تا ۲۰ سال به نام جانباز خواهد بود و نمی تواند تغییر دهد. حتی اگر جانباز فوت شود وکالت نامه به کلی باطل می گردد و این موضوع دارای ریسک بسیاری است در صورتی که جانباز بدهی و…داشته باشد در این صورت سند ضبط می شود

بانک رسالت

بانک رسالت نیز به ایثارگران وام می دهد. بانک قرض الحسنه رسالت تلاش می کند تا برای رفع نیازهای ایثارگران شرایط ویژه و راحتی در نظر بگیرد. این بانک اعلام کرده است که اگر فردی در این بانک حساب داشته و در صورت خوش حساب بودن، وامی تا سقف ۵۰ میلیون تومان و بدون کارمزد پرداخت میکند.این بانک از سال ۱۳۷۶ تاسیس و پس از اخذ مجوز از بانک مرکزی ایران فعالیتش را آغاز کرد.

برای دسترسی راحت و مطلع شدن از اخبار مربوط به انواع وام و شرایط و…. تنها با مراجعه به سایت وام برتر می توانید به راحتی اطلاعات لازم را کسب کنید و حتی برای مشاوره و درخواست کمک می توانید با مشاوران تماس بگیرید. همچنین اگر هرگونه سوال و نظری در رابطه با وام ایثارگری داشته باشید می توانید با ما در میان بگذارید. امیدواریم اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار داده باشیم.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “کدام بانک به ایثارگران وام می دهد؟

  1. جهانبخش کریمی گفت:

    من جانباز ۲۵ درصد بنیاد و ۳۵ درصد ناجا هستم و از سال ۶۳ به درجه جانبازی نائل آمده ام و حقوق خود را از بانک سپه ۴۴ سال است می گیرم تا کنون یک وام کوچک هم نتوانستم بگیرم همه این تبلیغات دروغ است فقط اسم جانبازان و ایثارگران را بد نام می کنند کو وام ایثارگری کسر از حقوق هم داریم ضامن هم داریم ولی بانکی نیست که وام دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *