وام مسکن, وام مسکن ایثارگران

وام مسکن ایثارگران

 • بر کسی پوشیده نیست که مسکن از جمله نیازهای اساسی است که تامین آن قطعا نیاز به کمک دولت و قوانین حمایتی دارد. بر همین مبنا یکی از برنامه های اساسی و اصلی هر دولتی قبل از روی کار آمدن خانه دار کردن افراد کم درآمد و فاقد خانه است. تورم بالا در کشور باعث آسیب فراوان به اقشار کم درآمد جامعه شده است.در این میان ایثارگران و فاقد مسکن نیز از جمله گروه هایی هستند که از این شرایط اقتصادی لطمه خورده اند. ایثارگران فاقد مسکن از جمله افرادی هستند که علاوه بر حمایت های دولت باید از حمایت های نهادهایی مختلفی چون بنیاد شهید نیز بهره مند باشد. بر همین اساس است که وام مسکن ایثارگران برای کمک به ایثارگران طراحی شده است. با ما همراه باشید تا شما را با این وام و شرایط دریافت آن آشنا کنیم.

  وام مسکن ایثارگران

  وام مسکن ایثارگران

  معرفی وام مسکن ایثارگران

  معمولاً دولت برای خانه دار کردن اقشار مختلف جامعه هر ساله برنامه هایی دارد. اما با توجه به اینکه ایثار گران از طرف نهادی مانند بنیاد شهید از طرف قانون حمایت می شوند، این نهاد طرح هایی برای خانه دار کردن ایثارگران پیشنهاد می کند. هر ساله این نهاد در برنامه حمایتی خود برای خانه دار کردن ایثارگران بدون مسکن طرح ها و برنامه هایی را که شامل اعطای زمین و وام است اختصاص می دهد.

  تعداد دریافت کنندگان این نوع وام مسکن 

  هر سال دولت برای امور مختلف بودجه خاصی را تعیین می کند. در واقع این بودجه تعیین کننده تعداد افرادی که می توانند از این خدمات دولت بهره بگیرد. دولت بر اساس مبالغی که برای وام مسکن ایثارگران تعیین کرده هر سال اعلام می کند چه تعداد از ایثارگران می توانند این وام را دریافت کنند. به عبارت ساده تر تعداد  دریافت کنندگان وام را قانون بودجه تعیین می کند. در سال جاری 70 هزار نفر می توانند از این تسهیلات استفاده کنند که به نسبت سال های قبل بیشتر شده است.

  شرایط دریافت وام مسکن ایثارگران

  شرایط دریافت وام مسکن ایثارگران

  این وام به چه افرادی تعلق می گیرد؟

  این وام به جانبازان با اولویت درصد جانبازی، آزادگان، خانواده شهدا، رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور در جبهه،  فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر،  وارث تحت تکفل جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، وارث تحت تکفل آزادگان متوفی فقط یک فقره تسهیلات مسکن بر اساس قوانین مربوطه و برابر قانون الزام بانک ها می توانند تسهیلات مسکن جانبازان و ایثارگران را دریافت کنند.

  مشاهده بیشتر . . .
  دریافت وام میلیاردی برای خرید ملک

  در واقع همه جانبازان بدون در نظر گرفتن درصد و با رعایت اولویت درصد جانبازی می تواند این تسهیلات را اخذ کنند. بر همین مبنا جانبازان زیر ۲۵ درصد هم شامل دریافت وام مسکن خواهند شد. فرزندان جانبازان بالای ۷۰ درصد هم قادر خواهند بود از این تسهیلات بهره ببرند.

  وام مسکن ایثارگران به چه افرادی تعلق می گیرد؟

  وام مسکن ایثارگران به چه افرادی تعلق می گیرد؟

  مبلغ وام مسکن ایثارگران چگونه تعیین می شود؟

  افزایش مبلغ وام مسکن ایثارگران هر سال بر اساس تورم تعیین می شود. البته مبلغ پیشنهادی بنیاد شهید برای این وام معمولاً بیشتر از مبلغ تعیین شده از طرف دولت است. اما نهایتاً پس از نظر کمیسیون اقتصادی دولت مبلغ این وام باید به تصویب مجلس برسد. در واقع پس از طی مراحلی و نظارت ارگان های مختلف و بررسی مبالغ پیشنهادی، میزان وام مسکن ایثارگران تعیین می شود.

   

  سود کم تسهیلات مسکن ایثارگران

  سود کم تسهیلات مسکن ایثارگران

  مبلغ وام مسکن ایثارگران

  میزان وام مسکن ایثارگران با توجه به عوامل بسیاری تعیین می شود. اما اگر بخواهیم به طور جامع بیان کنیم با توجه به محل زندگی  اشخاص مبلغ این وام تعیین می شود. میزان این وام برای کلانشهرها بالاترین سقف را دارد. ایثارگرانی که در روستا زندگی می کنند کمترین مقدار این تسهیلات را می توانند اخذ کنند.

  بر اساس اصلاحیه ماده ۳ آیین نامه اجرای قانون جامع خدمات ایثارگران مبلغ تسهیلات مسکن ایثارگران به این صورت است.

  • ایثارگرانی که در شهرهای با بیش از یک میلیون نفر جمعیت ساکن هستند. می توانند تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان وام اخذ کنند.
  • ایثارگرانی که در مراکز استان ها ساکن هستند. تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان می توانند وام دریافت کنند.
  • به ایثارگران سایر شهرها ۱۰۰ میلیون تومان وام اعطا میشود.
  • به ایثارگرانی که در روستاها حضور دارند ۶۰ میلیون تومان وام اعطا می شود.
  • ایثارگرانی که قصد ساخت یا خرید خانه در شهر های جدید را دارند می توانند بین 60 تا 300 میلیون تومان وام دریافت کنند.
  مشاهده بیشتر . . .
  وام 200 میلیونی ساخت مسکن روستایی

   

  مبلغ وام مسکن ایثارگران

  مبلغ وام مسکن ایثارگران

  شرایط دریافت وام مسکن ایثارگران

  با توجه به محدودیت بودجه تمامی ایثارگران شامل این قانون نخواهند بود. بر همین اساس اولویت با افرادی است که دارای شرایط اصلی باشند. اگر ایثارگری با شرایط اصلی تسهیلات را دریافت نکند نوبت به گروه های بعدی خواهد رسید. اکنون چند شرط اصلی برای دریافت وام مسکن ایثارگران را ذکر  خواهیم کرد.

  • ایثارگران باید حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه را داشته باشند.
  • لازم است که ایثارگر متاهل باشد.
  • ایثارگری که قصد دریافت این تسهیلات را دارد باید زمین یا خانه نداشته باشد.
  امتیازات دریافت تسهیلات ایثارگران

  امتیازات دریافت تسهیلات ایثارگران

  این شروط جزء شروط اصلی دریافت وام مسکن ایثارگران هستند که ایثارگران لازم و ضروری است این شروط را داشته باشند. هر ایثارگری که این شروط را دارد می تواند جهت دریافت این تسهیلات اقدام کند. البته به جز این موارد بعضی از امتیاز ها نیز وجود دارند که شخص ایثارگر در صورت دارا بودن این امتیازات جزء اولویت های اصلی قرار می گیرد. اکنون این امتیازات که یک مزیت هستند بیان می کنیم.

  • دارا بودن فرزند
  • حضور بیشتر از ۶ ماه در جبهه
  • داشتن سابقه اسارت
  • داشتن جانبازی
  • زندگی در شهرهای با بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت

  توجه داشته باشید که این موارد امتیاز محسوب می شوند. این بدین معناست که اگر شخصی این قبیل امتیازات را نداشته باشد باز هم قادر است این تسهیلات دریافت کند. در واقع این امتیازها سبب می شود شما در دریافت تسهیلات نسبت به بقیه در اولویت قرار بگیرید.

  متقاضیان دریافت وام مسکن ایثارگران

  متقاضیان دریافت وام مسکن ایثارگران

  مراحل دریافت وام مسکن ایثارگران

  • ابتدا همراه داشتن مشخصات شخصی ایثارگر لازم است. این مشخصات شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره شناسنامه، آدرس محل سکونت و کد پستی است.
  • درخواست کد برخط از بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان محل پرونده ضروری است.
  • باید به سایت ایثار مراجعه کنید.
  • توجه با داشته باشید که ایثارگران بعد از مراجعه به سایت ایثار باید به قسمت سامانه خدمات الکترونیک ایثار بروند. سپس باید نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کنند.
  • بعد از ثبت اطلاعات و مشخصات شخصی ایثارگران سامانه به صورت هوشمند مشخصات آن ها را مورد بررسی قرار می دهد. سپس بر اساس اولویت های گفته شده و تعیین شده طبق قانون وام به ایثارگران اعطا می شود.
  مشاهده بیشتر . . .
  همه چیز درباره وام نهضت ملی مسکن

  مدارک لازم برای دریافت این وام مسکن 

  برای دریافت هر نوع تسهیلاتی مدارکی لازم است. وام مسکن ایثارگران نیز از این قاعده مستثنی نیست. ایثارگران عزیز برای دریافت این وام باید این مدارک را حتماً تهیه کنند.

  • داشتن کارت ایثارگری لازم و ضروری است.
  • همراه داشتن اصل شناسنامه و کپی
  • داشتن اصل کارت ملی و کپی آن
  • به همراه داشتن کارت ایثارگری برای ایثارگران یا تاییدیه سابقه حضور در جبهه
  • ارائه فرم ج
  • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی اعضای خانواده که شامل فرزندان و همسر می شود.
  • افتتاح حساب قرض الحسنه در یکی از شعب بانک مسکن
  • ارائه ۲ ضامن رسمی که مورد تایید بانک باشند.

  مدارک ضامنین

  با توجه به اینکه این نوع تسهیلات با داشتن ضامن اعطا می شوند.  ضامنین وام مسکن ایثارگران نیز باید مدارکی را داشته باشد. اکنون به معرفی این مدارک می پردازیم.

  مدارک لازم برای دریافت وام مسکن ایثارگران

  مدارک لازم برای دریافت وام مسکن ایثارگران

  • اصل کارت ملی
  • به همراه داشتن اصل شناسنامه
  • کپی کارت ملی پشت و روی آن لازم است.
  • به همراه داشتن کپی تمامی صفحات شناسنامه ضامن ها
  • تعهد حقوقی و نامه اشتغال به کار
  • فیش حقوقی ضامن ها
  • به همراه داشتن کد ثنا
  • چک
  • استعلام چک ضرروری است.
  • داشتن پرینت گردش حساب سه ماه آخر حساب جاری یا حساب حقوق ضامن ها لازم است.

  مبلغ اقساط وام مسکن ایثارگران

  مبلغ اقساط و همچنین شرایط پرداخت یکی از حائز اهمیت ترین موارد برای اخذ تسهیلات است. قطعاً اگر شرایط پرداخت اقساط سخت باشد همچنین مبلغ زیادی در یک قسط از شما دریافت کنند افراد از اخذ این وام ها خودداری می کنند. اما اقساط وام تسهیلات ایثارگران بسیار مناسب است. ایثارکارگران می توانند بین ۱۵ تا ۲۰ سال این اقساط را پرداخت کنند. البته با توجه به میزان مبلغی که شما دریافت می کنید این اقساط متنوع هستند. به عنوان مثال قسط وام ۲۰۰ میلیونی با مدت زمان بازپرداخت ۲۰ ساله 1200 است. اما قسط وام ۳۰۰ میلیونی با مدت زمان بازپرداخت ۲۰ سال دو میلیون تومان خواهد بود.

  مشاهده بیشتر . . .
  وام خرید مسکن (1402) | شرایط دریافت وام مسکن و انواع آن

  بهره وام مسکن ایثارگران

  وام مسکن ایثارگران از جمله وام هایی است که بهره بسیار کمی دارد. ایثارگران محترم باید تنها ۴ درصد بهره به بانک عامل بپردازند. همچنین معمولاً پرداخت این اقساط دراز مدت و ۲۰ ساله است. پس می توان گفت از این نظر دریافت این نوع تسهیلات بسیار به صرفه است. البته ایثارگران فقط می توانند یکبار این وام ها را دریافت کنند. با توجه به  زیاد بودن افراد متقاضی امکان گرفتن دوباره این تسهیلات ممکن نیست. داشتن ضامن برای گرفتن این وام ها ضروری است. امکان گرفتن این وام ها با ضمانت بنیاد وجود ندارد.

   

  مراحل دریافت وام مسکن ایثارگران

  مراحل دریافت وام مسکن ایثارگران

  سخن پایانی

  وام مسکن ایثارگران از جمله وام هایی است که به ایثارگران برای خرید یا ساخت مسکن داده می شود. این تسهیلات از نظر شرایط پرداخت و همچنین سود بسیار مناسب و اقتصادی هستند. اگر شما نیز ایثارگری هستید که شرایط لازم را دارید و تا الان برای دریافت این وام ها اقدام نکرده اید می توانید برای دریافت این وام ها ثبت نام کنید.

  با توجه به این امر که دریافت وام ها کاری امری زمان بر و طولانی است می توانید از مجموعه های برای گرفتن این وام ها دریافت کنید. وام برتر از جمله مجموعه های فعال در این زمینه است. شما می توانید برای گرفتن اطلاعات بیشتر در مورد وام مسکن ایثارگران با این مجموعه ارتباط بگیرید. لازم به ذکر است اگر هرگونه سوالی در مورد خدمات و شرایط دریافت تسهیلات دارید می توانید از کارشناسان این مجموعه بپرسید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱۰ رای

  نوشته های مشابه

  1 دیدگاه در “وام مسکن ایثارگران

  1. علی یاسینی گفت:

   ممنون از محتوای خوبتون

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *