وام بانکی, وام مسکن

اطلاعات کامل درباره اعطای زمین و وام برای ساخت مسکن

یکی از مسئله هایی که امروزه ذهن بسیاری از افراد را به خود درگیر کرده است چگونگی شرایط وام ساخت مسکن می باشد. از آنجایی که بسیاری از افراد یک جامعه بدون خانه می  باشند ساختن خانه و فروش آنها یکی از سرمایه های پر سود می  باشد که اکثرا افراد سعی می  کنند در این راه سرمایه گذاری کنند. راه های مختلفی برای خرید خانه وجود دارد اما ممکن است که بعضی از آنها سخت و طاقت فرسا باشد و مشکلات زیادی به مشکلات شما اضافه کند به همین دلیل می توانید آسان ترین راه را بری خرید خانه در پیش بگیرید یکی از این راه ها بررسی شرایط وام ساخت مسکن به زوج ها می باشد.

اطلاعات کامل درباره اعطای زمین و وام برای ساخت مسکن

اطلاعات کامل درباره اعطای زمین و وام برای ساخت مسکن

این خانه ها به خانه های ۹۹ ساله معروف هستند که افراد ثبت نام می کنند و اگر اسم آنها برای خرید خانه درآمد می توانند آن را خریداری کنند اما امروزه این طرح در قالب زمین مطرح شده است از آنجایی که دولت هزینه ساخت خانه ها را ندارد به همین دلیل به افرادی که خواهان خانه هستند زمین می   دهد این زمین ها در هر شهر ابعاد و اندازه های متفاوتی دارد و با توجه به افراد آن شهر این زمین را تقسیم بندی می  کنند. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره اعطای زمین برای ساخت مسکن بدانید به شما پیشنهاد می کنم که تنهایی مقاله همراه ما باشید.

اعطای زمین به صورت وام برای ساخت مسکن به چه افرادی داده می  شود؟

اعطای زمین به صورت وام برای ساخت مسکن به چه افرادی داده می  شود؟

اعطای زمین به صورت وام برای ساخت مسکن به چه افرادی داده می  شود؟

معمولاً در همه کشور ها افرادی وجود دارند که خانه ندارند و مدام مجبور اند از این خانه با خانه جابجا شوند، دولت برای اینکه به این افراد زندگی بهتری ببخشد این طرح را به وجود اورده است در این طرح زمینی را به شما می   دهند و شما هر ماه مبلغی را برای پرداخت پول زمین به بانک می   دهید زمین ها اندازه ثابتی دارند و شما نمی   توانید با توجه به  سلیقه خود اندازه زمین را انتخاب کنید.

اعطای زمین به صورت وام در واقع همان زمین هایی می باشد که قبلا خود دولت آنها را در قالب خانه های ۹۹ساله می    ساخت اما اکنون این زمین ها را در اختیار افراد قرار می دهد و هر ماه مقداری پول در ازای زمین از آنها می  گیرد  این وام ها به هر کسی داده نمی   شود بلکه فقط افرادی که دارای شرایط واجد هستند این وام را می  دهند سود های وام های مسکن از ۲ درصد تا ۲۰ درصد می باشد که برای دولت سود زیادی به همراه دارد. هدف دولت این است که به افراد جامعه خود کمک کند زیرا همین امر باعث می  شود که یک کشور پیشرفت کند.

مبلغ وام های مسکن چقدر هستند؟

مبلغ وام های مسکن چقدر هستند؟

مبلغ وام های مسکن چقدر هستند؟

نمی توان برای پاسخ به این سوال جواب قاطعی داد زیرا  بستگی به نوع و شرایط شما دارد بعضی از افراد وام های خیلی کمی دریافت می  کنند ولی بعضی دیگر وام های زیادی دریافت می  کنند و این موضوع فقط به شما بستگی دارد. سقف وام ها از ۲۰ میلیون تا ۲۵۰ میلیون می  باشد برای پرداخت این وام ها شما باید سند خانه یا سند زمینی را در اختیار وام بگذارید زیرا بانک نمی  تواند در این حالت از شما فیش حقوقی قبول کند زیرا بعضی از فیش های حقوقی قیمت خیلی کمی دارند.

اینکه شما باید چند درصد این وام ها را پرداخت کنید بستگی به قیمت وام دارد البته نوع وام دریافت شده نیز روی درصد پرداختی آن تاثیر دارد. مسلما خیلی از شما اطلاعات کامل و جامعی درباره چگونگی دریافت وام های مسکن و انواع آن ندارید و همین دلیل به شما پیشنهاد می کنم که اگر دنبال منبع معتبری هستید تا اطلاعات صحیح را در اختیار شما بگذارد می  توانید به سایت https://vambartar.com مراجعه کنید.

انواع وام مسکن بدون سپرده گذاری

انواع وام مسکن بدون سپرده گذاری

انواع وام مسکن بدون سپرده گذاری

به طور کلی وام های مسکن به دو گروه تقسیم می  شوند اولین گروه وام هایی هستند که بعضی از افراد با اوراق ممتاز از بازار بورس این وام را دریافت می  کنند و دومین گروه وام هایی می  باشد که افراد آن را از صندوق های پس اندازه مسکن دریافت می  کنند. شرایط گرفتن وام ها با یکدیگر متفاوت است هر یک از آنها زمان متفاوتی پرداخت می شوند و سود آنها به یکدیگر نیز متفاوت است.

طرح وام زمین در سال ۱۴۰۱

طرح وام زمین در سال ۱۴۰۱

این وام ها کاملاً مطمئن هستند زیرا هر دو از بانک به افراد داده می شود و فقط  آن ها با یکدیگر متفاوت است به همین دلیل لازم نیست که نگران باشید زیرا شما برگه هایی را مهر و امضاء  می کنید که با کمک آن می   توانید حق خود را بگیرید. این وام های مسکن در قالب زمین به افراد داده میشود در واقع در سالهای پیش خانه به این افراد داده می شد اما طرح وام زمین در سال ۱۴۰۱ مطرح شد تا افراد بتوانند خانه های دلخواه خود را بسازند.

وام اوراق دار یکی دیگر از انواع وام های مسکن می باشد که شما بدون سپرده گذاری می  توانید آن را دریافت کنید. افرادی که قصد دارند این وام را دریافت کنند باید برای هر ۵۰۰ هزار تومان یک برگه اوراق از بانک بخرند قیمت هر یک از این اوراق ۷۵ هزار تومان   می  باشد این قیمت برای هر نوع وام ثابت است مثلا هر فردی که قصد دارد ۷۰ میلیون وام دریافت کند باید حدود ۱۰ میلیون اوراق خریداری کند.

انواع وام های مسکن با استفاده از سپرده گذاری

انواع وام های مسکن با استفاده از سپرده گذاری

انواع وام های مسکن با استفاده از سپرده گذاری

  • وام مسکن ۱۴۰۱ : این وام یکی از وام هایی است که طرفدار های زیادی دارد. قیمت این وام در شهر ها با یکدیگر متفاوت است مثلاً وام مسکن برای مردم شهر تهران ۸۰ میلیون است و شهرهای دیگر که بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارند ۶۰ میلیون تومان میباشد. شما باید این وام را در ۱۲ سال پرداخت کنید. اگر وامی که دریافت می کنید ۸۰ میلیون است حداقل باید ۴۰ میلیون تومان سپرده در بانک داشته باشید.
  • وام مسکن بازنشستگان: این وام به افراد داده می شود که پس از چند سال کار در اداره یا معلمی یا هر شغل دیگری بازنشسته شده است این وام ها در روستاها ۴۰ میلیون تومان است و در کلانشهر ها ۵۰ میلیون تومان است. برای دریافت این وام شما باید مقداری سپرده در بانک داشته باشید.
انواع تسهیلات مسکن

انواع تسهیلات مسکن

  • وام خرید زمان: این وام به افرادی داده می شود که پس از شش ماه سپرده گذاری امتیاز های لازم را بدست آورده اند و می تواند وامی را با قیمت ۸ میلیون الی ۱۲ میلیون دریافت کنند. شما اگر بخواهید وام را با قیمت ۸ میلیون دریافت کنید باید ۱۶ میلیون سپرده در بانک داشته باشید. شما باید این وام را در مدت ۱۲ سال پرداخت کنید اگر شما حساب بیمه داشته باشید پرداخت این وام ۱۶۵ هزار تومان می  باشد. سود این وام ها ۱۱ درصد میباشد و افرادی که این وام را دریافت می کنند باید بیشتر از ۲۵ سال سن داشته باشند.
  • وام مسکن جوانان: جوان ها می توانند سپرده گذاری در بانک را در قالب پس اندازه مسکن جوانان انجام دهند و سپس بعد از گذشت چند ماه می توانند وام هایی را در قالب وام مسکن جوانان دریافت کنند. سود این وام ها ۹ درصد می   باشد و جوان هایی  که این وام دریافت می کنند باید ۲۰ سال سن داشته باشند.
وام مسکن جوانان

وام مسکن جوانان

  • وام مسکن روستایی: از آنجایی که در روستاها امنیت زیادی وجود ندارد و ممکن است که گرفتار بلایای طبیعی شوند خسارت هایی زیادی می کنند برای همین می توانند وامی را در قالب مسکن های روستایی دریافت کنند و خانه های خود را در برابر بلاها مطمئن سازند. سود این وام ها ۵ درصد است و تمامی افرادی که در روستا زندگی می  کنند می  توانند این وام  را دریافت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *