تسهیلات بانکی فوری

معرفی انواع تسهیلات بانکی فوری

تسهیلات فوری بانکی

انواع تسهیلات بانکی فوری نوعی وام است که برخی از بانک‌ها در شرایط خاص و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به افراد پرداخت می‌کنند. همان طور که از نام این وام بر می‌آید، متقاضی می‌تواند ظرف مدت 2 الی 3 روز وام خود را دریافت نمایند.

برخی از بانک‌ها در این خصوص یکسری شرایط خیلی سخت و عجیب می‌گذارند به عنوان نمونه از متقاضی می‌خواهند که به اندازه وام و یا بیشتر پول را بلوکه کنند و یا برخی از بانک‌ها در صورتی وام آنی به متقاضیان خود می‌دهند که از قبل سپرده گذاری کرده باشند تا به اندازه آن میزان وام تعلق بگیرد.

بالاخره شرایط سخت و قدری عجیب بانک‌ها موجب شده تا عده‌ای از گرفتن وام منصرف شوند. اما باید بگوییم روش‌هایی نیز وجود دارد که افراد می‌وانند انواع تسهیلات بانکی فوری را دریافت نمایند. این روش‌ها نیز یکسری شرایط و البته سلسله مراتب دارند که متقاضیان با در نظر گرفتن این موارد می‌توانند اقدامات لازم را برای دریافت وام آنی انجام دهند. اگر شما هم از آن دسته متقاضیانی هستید که به دنبال گرفتن وام فوری می‌باشید پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای پست با وام برتر باشید چرا که به اطلاعات مفیدی در این زمینه دست پیدا خواهید نمود.

معرفی انواع تسهیلات بانکی فوری

معرفی انواع تسهیلات بانکی فوری

وام فوری چگونه وامی است؟

پروسه دریافت وام بسیار طولانی است و آنقدر هم شرایط سخت و عجیبی دارند که گاه برای بعضی از متقاضیان غیر ممکن است و ترجیح می‌دهند که اصلا سمت وام نروند. به همین دلیل دریافت وام به معظلی در جامعه ما تبدیل شده است.

برخی از بانک‌ها نیز برای جلب نظر مشتریان یکسری تسهیلات در نظر می‌گیرند تا با شرایط آسان‌تری متقاضیان بتوانند وام خود را دریافت نمایند. از جمله این تسهیلات می‌توان اشارهای به وام‌های آنی نمود. وام فوری همان طور که از نام آن بر می‌آید وامی است که برخی از بانک‌ها در شرایط خاص طی مدت زمان کوتاه (کمتر از یک هفته) به درخواست کنندگان ارائه می‌دهند.

وام فوری در واقع شیوه‌ای بسیار مناسب برای آن دسته از افرادی است که نیاز فوری به پول دارند. بانک-هایی که وام فوری ارائه می‌دهند مبلغ تسهیلات را طی 48 الی 72 ساعت به حساب متقاضیان واریز می‌کنند.

وام فوری

وام فوری

شرایط دریافت وام فوری

همان طور که اشاره نمودیم بانک‌ ها برای اعطای وام یکسری شرایط را در نظر می‌گیرند که متقاضیان با فراهم آوردن این شرایط می‌توانند موفق به اخذ وام شوند. این شرایط گاهی اوقات به قدری سخت است که خیلی از افراد توان فراهم آوردن آن را ندارند. به عنوان نمونه بایستی برای مدت پولی را سپرده گذاری کنند تا بر اساس مقداری که سپرده نموده‌اند بتوانند وامی را دریافت کنند.

که البته این شرط برای خیلی از افراد مقدور نیست چرا که اگر پولی برای سپرده گذاری داشته باشند چه نیازی که به گرفتن وام دارند. از دیگر شرایط نیز داشتن سند ملک و یا داشتن چند ضامن می‌باشد. اما برخی نیز شرایط را قدری آسان‌تر می‌گیرند تا اکثر متقاضیان بتوانند از تسهیلات موجود بهره مند شوند.

تسهیلات بانکی فوری

تسهیلات بانکی فوری

آشنایی با انواع تسهیلات بانکی فوری

شرایط و سلسه مراتب مربوط به اعطای انواع تسهیلات فوری در هر بانکی فرق می‌کند به عنوان نمونه، یک بانک برای دادن وام فوری از متقاضی ضامن نمی‌خواهد، این در حالیست که بانکی دیگر در صورت داشتن ضامن، وام به متقاضی می‌دهد. به همین دلیل انواعی از وام فوری معرفی می‌گردد تا بر اساس موقعیت و شرایطی که متقاضیان دارند بتواند مناسبترین را انتخاب کنند. از انواع تسهیلات بانکی فوری می‌توان اشاره‌ای به موارد زیر نمود:
1- مسدود نمودن حساب
برخی از بانک‌ها بدون سرمایه گذاری قبلی به متقاضیان وام می‌دهند. اما در عوض شرایطی نیز دارند و آن هم مسدود نمودن حساب می‌باشد. بدین صورت که چند روز قبل از رسیدن وام به دست متقاضی، باید مبلغی را در حساب بریزند که مبلغ آن نیز در هر بانکی فرق می‌کند. به عنوان مثال برخی از بانک‌ها در ازای پرداخت 50 میلیون وام، از چند روز قبل حدود 5 میلیون را در حساب متقاضی مسدود می‌کنند این در حالی است که این مبلغ مسدودی در برخی از بانک‌ها بیشتر می‌باشد. بنابراین افرادی که قصد دارند از این طریق وام فوری دریافت کنند به بانکی مراجعه نمایند که مبلغ مسدودی در آن کمتر باشد.

2- سپرده گذاری
از دیگر روش‌های دریافت وام فوری که برخی از بانک‌ها برای متقاضیان در نظر می‌گیرند سپرده گذاری می‌باشد. بدین صورت که متقاضی برای مدت مشخصی به عنوان نمونه 6 ماه مبلغی را در بانک سپرده می-کند و به ازای همین مبلغی که سپرده نموده می‌تواند وام دریافت نماید.
3- دریافت ضمانت
تقریبا تمام بانک‌ها برای پرداخت وام چه به صورت فوری و یا طولانی مدت، از متقاضی ضمانت می‌خواهند. اما تنوع در ضمانت‌های ارائه شده توسط بانک‌ها نیز زیاد است و در این خصوص هر بانک شرایط مختص به خود را دارد. طلا یکی از انواع ضمانت موجود برای اعطای وام فوری است.

برخی از بانک‌ها در ازای ضمانت طلا به متقاضیان وام فوری می‌دهند که البته در این رابطه سقف و همچنین مدت زمان پرداخت وام هم مشخص است. سفته، میزان درآمد شخص، سند ملک، سند خانه، پروانه کسب و … از جمله دیگر ضمانت‌هایست که برای دریافت وام فوری می‌توان روی آن حساب ویژه‌ای باز نمود.

انواع تسهیلات بانکی فوری

انواع تسهیلات بانکی فوری

روشی مناسب برای دریافت وام فوری

انواع تسهیلات بانکی فوری که معرفی نمودیم مستلزم داشتن ضمانت و یا سپرده‌گذاری هستند که عده‌ای از متقاضیان به علت نداشتن ضامن معتبر و یا سپرده‌گذاری قادر به دریافت این نوع از تسهیلات نیستند.

اما یکی از روش‌هایی که امروزه نیز با استقبال خوبی همراه شده، خرید وام فوری می‌باشد. آن دسته از افرادی که در بانکی سپرده‌گذاری دارند و یا این که شرایط دریافت وام برای آن‌ها مهیا شده، اما قصد دریافت آن را ندارند، از این امتیاز خود در جهت کسب سود بیشتر استفاده می‌کنند بدین نحو که وام فوری خود را در ازای مبلغی به کسی که به آن نیاز دارد می‌فروشند. البته این روش از دریافت وام خطرات خاص خود را نیز دارد و از آنجایی که چندان چهره قانونی ندارد، متقاضی بایستی احتیاط کند تا دچار کلاهبرداری نگردد.

 

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “معرفی انواع تسهیلات بانکی فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *