انواع وام های میلیاردی بانکی

انواع وام میلیاردی

انواع وام میلیاردی

وام بانکی را به این صورت می توان تعریف کرد که نوعی پول سود دار است که بین قرض دهنده و قرض گیرنده در بازه زمانی مشخص رد و بدل می شود و مورد استفاده افراد قرار می گیرد. میزان باز پرداخت وام بانکی در هر بانک متفاوت است. با ما در این مقاله با انواع وام میلیاردی آشنا شوید و بهتر است بدانید که، گاهی افراد در مواقع ضروری احتیاج فوری به پول را برای انجام دادن کار های خود را دارند و تنها راهی که وجود دارد این است که برای گرفتن وام ملکی اقدام نمایند. در موقعیت های ضروری وام با سند خانه می تواند راه حل خوبی برای افراد باشد تا با قرار دادن آن نزد بانک ها و نهاد های دیگر، وام بانکی بدون ضمانت را تهیه کنند. نیاز به وام از نیاز های امروزی جوامع بشری است و افراد از آن استفاده می کنند.

انواع وام میلیاردی

انواع وام میلیاردی

معرفی انواع وام میلیاردی

ما انواع وام کلان در نظام بانکی را برای شما شرح می دهیم: ۱-وام مضاربه ای: وام مضاربه ای برای مشاغل تجاری و بازرگانی استفاده می شود. وام مضاربه ای در اختیار شخص حقیقی و حقوقی قرار می گیرد برای شغل خودش که همان شغل بازرگانی و تجارتی است

۲- وام مشارکت در ساخت : وام مشارکت در ساخت یک وام برتر است که در این مشارکت، سازنده و بانک با همدیگر مشارکت و همکاری لازم را دارند.  در وام مشارکت در ساخت بانک و سازنده بتهم شریک می شوند تا ساخت ساختمان صورت بگیرد .

در این نوع همکاری در پایان کار بانک سود حاصله را از سازنده درخواست می کند و فرد آن را به بانک می بایست بپردازد و مالک می تواند این مبلغ را به صورت قسطی به بانک پرداخت کند

۳- مشارکت مدنی : مشارکت مدنی برای فعالیت های تولیدی از جمله صنعتی، مسکن، کشاورزی و معدنی مورد استفاده قرار می گیرد

۴ – وام خرید محل کار : وام خرید محل کار یک وام برتر است که افراد برای خرید ملک به خصوص ملک تجاری این وام را دریافت می کنند . وام خرید محل کار اکثرا هشتاد درصد از قیمت کل ملک را به شما پرداخت می کند و شما برای خرید ملک این وام را می توانید دریافت کنید

۵-  وام تعمیرات یا همان جعاله: وام تعمیرات مسکن با نام جعاله معرفی شده است و در تسهیلاتی را در جهت تعمیر و کامل کردن مسکن یا ساختمان انجام می دهد.  بانک ها وام تعمیر مسکن را در سپرده و غیر سپرده در دسترس افراد قرار می دهد و به آن ها پرداخت می کنند

۶- وام اعتباری :  هر بانک بسته به سیسیتم اعتبار سنجی که دارد اعتبار هر مشتری را می سنجد و با توجه به اعتبار مشتری وام کارت اعتباری یا وام اعتباری به مشتری پرداخت می شود

۷- وام جهاد کشاورزی : وام جهاد کشاورزی برای شغل کشاورزی استفاده می شود که بانک هزینه هایی از جمله بذر، نهال، آبیاری قطره ای و …. را پرداخت می کند و کشاورز ها کار را انجام می دهند به عبارتی کار از کشاورز است و پرداخت هزینه از بانک و در نتیجه سود محصول به دست آمده را بانک از کشاورز طلب می کند

۸- وام گردشگری : وام و تسهیلات گردشگری به افرادی داده می شوند که مجوز در کار تور و گردشگری را دارند و این افراد از این وام می توانند در جهت گسترش جهانگردی و ایجاد بستر های فرهنگی استفاده کنند.

انواع وام میلیاردی

انواع وام میلیاردی

تسهیلات

هر وام ای دارای تسهیلات است در حالی که هر تسهیلاتی شامل وام نمی شود. نقدينگي های بی هدفی که از جامعه به دست می آید بانک ها می آیند این نقدينگي های بی هدف را به شکل و صورت هدفمند به مرحله مصرف می رسانند به طی کردن این فرآیند اعطای تسهیلات گفته می شود.

وام میلیاردی با سند ملکی

افراد برای دریافت کردن وام روی سند مسکونی کپی سند، پایان کار، قبض آب، بنچاق، برق یا گاز، کپی شناسنامه و کارت ملی مالک را به همراه داشته باشد و به شرکت تحویل دهد و بعد کارشناس بر روی ملک ارزش گذاری کارشناسی انجام می دهد بعد از آنکه فرد این مراحل را طی کرد به دفترخانه می رود و استعلام به دستش می رسد و در مرحله آخر فرد سند را تحویل بانک می دهد و سند در رهن بانک قرار می گیرد و فرد می تواند این وام را دریافت کند و از آن استفاده نماید.

انواع تسهیلات اعطایی

تسهیلات اعطایی به دو دسته سرمایه ای و سرمایه در گردش تقسیم می شود : ۱- سرمایه ای: تجهیزاتی که هر شغلی به آن نیاز دارند بانک می آید کالای مورد نیاز آن شغل را در اختیار آن شغل قرار می دهد و در نهایت بعد از خریداری آن محصول بانک از فرد صاحب شغل بعد از گذشت چند ماه اصل پول به همراه سود را طلب می کند و فرد آن را به بانک باید پرداخت کند و این روند را کارشناس بانک مورد بررسی قرار می دهد  ۲- سرمایه در گردش : سرمایه در گردش مشابه سرمایه ای است با این تفاوت که سرمایه در گردش بیشتر برای مشاغل تولیدی و کارخانه ها استفاده می شود و صاحبان این مشاغل می توانند از این تسهیلات که در اختیار آن ها قرار می گیرد استفاده کنند.

وام مسکن

در کشور ایران با مشکلاتی از جمله افزایش قیمت خانه رو به رو هستیم و این به یکی از مشکلات اساسی و معضلات برای جوانان تبدیل شده است و این باعث می شود که جوانان و زوج های امروزی توان خریداری مسکن را نداشته باشند وام هایی از جمله وام های مسکن این مشکل بزرک و اساسی را حل کرده است و افراد می توانند با گرفت وام مسکن از بانک های مختلف این مشکل را حل کرده و مسکن مورد نظر خود را تهیه و خریداری کنند

انواع وام خرید مسکن

۱-وام مسکن اولی ها: سقف وام مسکن اولی ها در کلان شهر ها مثل تهران برای هر یک از زوج ها ۸۰ میلیون تومان می باشد یعنی برای مرد ۸۰ میلیون و برای زن ۸۰ میلیون به صورت جداگانه است که جمع این ها برابر با ۱۶۰ میلیون تومان است، سقف وام مسکن اولی ها در شهر هایی که تعداد افراد بیش تر از ۲۰۰ هزار نفر است به هر یک از زوجین ۶۰ میلیون بع صورت جداگانه داده می شود که مجموع آن برابر است ۱۲۰ میلیون تومان و در شهر های کوچک تر به هر یک از زوجین ۴۰ میلیون تومان داده می شود که مجموع آن برابر با ۸۰ میلیون تومان است . از مزایای وام مسکن اولی ها به این موارد می توان اشاره کرد که:اول آنکه سود وام مسکن اولی ها کم می باشد و دوم مدت بازگردانی وام مسکن اولی ها ۱۲ سال می باشد.

۲- وام مسکن جوانان : وام مسکن جوانان از جمله وام های بانکی است که افراد باید برای دریافت این وام زمان زیادی را به انتظار بنشینند و منتظر دریافت آن بمانند. از مزایای وام مسکن جوانان می توان به دارا بودن ۹ درصد سود و بازپرداخت آن ۲۰ سال است اشاره کرد . افرادی که در شهر تهران ساکن هستند اگر ۵ سال صبر کنند برای دریافت وام مسکن جوانان مبلغ وامی که دریافت می کنند برابر است با ۱۵۰ میلیون تومان و اگر ۱۵ سال صبر کنند مبلغ وامی که به آن ها تعلق می گیرند برابر با ۲۵۰ میلیون تومان است.

۳- وام مسکن اوراق ممتاز: وام مسکن اوراق ممتاز برابر با طرح تسهیلات وام اولی می باشد و و مشابهت زیادی با وام مسکن اولی ها دارد و تفاوت وام مسکن اوراق ممتاز با وام مسکن اولی ها آن است شما حتما باید اوراق ممتاز را از بانک یا بورس تهیه نمایید البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که اوراق ممتاز بسته به شرایط و زمان های مختلف متفاوت خواهد بود. از مزیت های وام مسکن اوراق ممتاز آن است که بدون انتظار و معطلی شما می توانید وام مسکن اوراق ممتاز را تهیه نمایید و از آن استفاده نمایید .

۴- وام مسکن انفرادی و زوجین به شکل اوراق : پرداخت وام برای افراد مجرد ۲۲۰ میلیون تومان است و برای زوجین ۲۰۰ ملیون تومان است. سود وام مسکن انفرادی و زوجین به شکل اوراق در مناطق فرسوده حدود  ۱۶ درصد و مناطق که دارای فرسودگی نیستند حدود ۱۷.۵ درصد می باشد. بازپرداخت این وام در مناطق فرسوده ۱۵ سال و در مناطقی که دارای فرسودگی نیستند ۱۳ سال رقم خورده است تا افراد به راحتی بتوانند بازپرداخت خوشان را انجام دهند.

۵- طرح اقدام ملی مسکن: مبلغ طرح ملی مسکن به رقم ۱۰۰ میلیون تومان می رسد و شامل شرایط ویژه ای می شود . از شرایط این وام به این مورد می توان اشاره داشت که از سال ۱۳۸۴ به بعد شخص وام گیرنده نباید واحد های مسکونی داشته باشد، حداقل در شهری که مورد تقاضا می باشد سکونت داشته باشد، از تسهیلات دولتی در بخش مسکن اصلا استفاده نکرده باشد . طرح اقدام ملی مسکن برای افراد متاهل و بانوانی که سرپرست خانوار هستند و ۳۵ سال سن دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

۶- وام مسکن روستایی: این وام که یک وام برتر است، مبلغ این وام مبلغی حدود ۵۰ میلیون تومان است و بهره وام مسکن روستایی فقط ۵ درصد می باشد و فردی که این وام را طلب کرده ۱۲ سال فرصت و مهلت دارد که آن را بازگردانی کند.

انواع وام میلیاردی

انواع وام میلیاردی

شرایط عمومی دریافت وام

مردم برای گرفتن هر نوع از وام بانکی  که شرایط و ضوابط خاصی برای دریافت کردن وام تعریف شده است می بایست به این مقررات و ضوابط  توجه لازم را کنند . از شرایط عمومی دریافت وام به مواردی گه بیان خواهیم کرد می بایست توجه نمود: ۱ – مدارک هویتی خودتان را به صورت کامل به بانک تحویل دهید ۲- برای دریافت وام می بایست ضامن را به همراه داشته باشید ۳- در بانکی که شما می خواهید وام را دریافت کنید باید حتما در آن بانک حساب بانکی در آن داشته باشید ۴- در بانکی که شما می خواهید وام را دریافت کنید و از آن بانک وام را طلب می کنید به هیچ عنوان نباید به آن بانک بدهی داشته باشید .

وام خودرو

اگر شما قصد دارید خودرو ای را تهیه و خریداری کنید اما بودجه لازم را برای دریافت و خریداری خودرو در اختیار ندارید و با کمبود نقدینگی مواجه هستید پیشنهاد ما به شما این است که از وام خودرو استفاده نمایید و آن را دریافت کنید . شما به وسیله وام خودرو می توانید ۸۰ درصد از هزینه مل خودرو را پرداخت نمایید .

از مزایای وام خودرو می توان به این موارد اشاره داشت: ۱- امکان دریافت کردن تسهیلات حداکثر مبلغی برابر با ۱۰۰ میلیون تومان برای افراد فراهم خواهد شد و در اختیار این افراد قرار می گیرد ۲- بازپرداخت بدهی به بانک ها به شکل قسطی و ماهیانه را برای افراد امکان پذیر می سازد ۳ – بازپرداخت تسهیلات به مدت سه سال برای افراد امکان پذیر است  ۴ – افراد به پشتوانه سپرده، گواهی سپرده، اوراق مشارکت دولتی و اوراق مشارکت بانک مرکزی می توانند تسهیلات دریافت کنند.

برای دریافت کردن این محصول این شرایطی باید داشته باشید: ۱- سن اشخاص حقیقی باید ۱۸ سال باشد ۲- سابقه داشتن چک برگشتی یا مطالبات غیر جاری در سیستم بانکی کشور را نداشته باشد ۳ – نتیجه ارزیابی اعتباری و اعتبار سنجی توسط بانک تایید شده باشد.

 

انواع وام میلیاردی

انواع وام میلیاردی

وام صد ملیون تومانی بدون ضامن به چه کسانی تعلق می گیرد

بازنشستگان و کارمندان بخش ها دولتی و غیر دولتی قادر به دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی بدون ضامن هستند و این خبر باعث خوشحالی بازنشستگان شده است و بازنشستگان این بخش ها می توانند این وام ها را دریافت کنند و از آن استفاده نمایند.

تسهیلات دریافت وام ازدواج

مراحل ثبت نام و اخذ تسهیلات قرض الحسنه به این موارد دسته بندی می شود:

۱- شرایط و دستورالعمل اخذ وام ازدواج را قبل از ثبت نام به دقت مطالعه کنید

۲- زوجین به صورت جداگانه به وسیله سایت ثبت نام و تکمیل کردن فرم مربوطه را انجام می دهند

۳ – کد رهگیری ۱۰ رقمی زا دریافت می کنند

۴ – بعد از تعیین شعبه به سایت مراجعه می کنند برای اطلاع از شعبه عامل برای اعطای وام ازدواج.

 

 

 

نوشته های مشابه

6 دیدگاه در “انواع وام میلیاردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *